Задача - заборонити хотлінкінг зображень із вашого домені. Причини можуть бути різними, у когось це - трафік, у мене трафіку не багато, проте такі хотлінки засмічують звіти AWStats. А ще я жадібний.

Технічні умови наступні - сервер із Apache2 і Drupal 7. В Друпалі є свій .htaccess, де уже увімкнено використання mod_rewrite, то-ж у секцію запихаємо наступне:

Тут перераховані електронні пристрої, або інші речі далеко не першої необхідності. Інколи собі дозволяю купувати.

 • Nikon D5100 18-105 kit.
 • велика фотосумка;
 • штатив;
 • "фікс" 35mm f/1.8;
 • спалах, щось типу Nikon Speedlight SB-600;
 • широкоформатний об'єктив, який - іще не розібрався.
 • Blue-ray оптичний привід, старий DVD-RW уже погано працює.
 • (опціонально) HDD на 2-3 ТБ, старий на 250 уже працює 6 років, хоча, ще працює.
 • Нормальний ноутбук.
 • SSD накопичувач.
 • PocketBook 912, або щось такого розміру (якщо візьму планшет, то не братиму читалку).

Куди хочу поїхати:

 • Ужгород/Мукачеве.
 • База підводних човнів у Балаклаві.
 • Дніпропетровськ (уже був, але, через погану погоду, сиділи весь день у товариша вдома).

Сторінка буде змінюватися.

Хтось там казав, що fancybox — фігня, треба, щоб малюнок не закривав сторінку, а збільшувався прямо у ній. Тож на, noddeat, з’їж:

Клац раз — збільшується, клац два — зменшується назад. Скрипт примітивний, без плавного збільшення, та на більше noddeat не заслужив — нехай спочатку почне фотографувати краще.

Ця стаття розповідає про те, як встановити Fancybox на сайт вручну, без використання будь яких модулів. Для її виконання потрібно мати доступ до файлів сайту (FTP чи SSH доступ на сервер), володіти основами HTML та CSS, знати, де лежать шаблони оформлення сайту та CSS до них. Якщо ви не є досвідченим веб-дизайнером, то може знадобитися вечір вільного часу. Бажано володіти базовою англійською мовою, якщо хочете щось зробити не так, як я написав. Вміти програмувати не обов'язково, якщо вас влаштовує наявний функціонал.

Fancybox довзолить вам зробити на сайті красивий перегляд збільшених (за потреби) картинок в оверлеї, тобто над сторінкою і спеціальному віконечку. Крім того, якщо на сторінці декілька картинок, то їх можна у вікні перегляду гортати. Інструкція використовує Fancybox 1.3.4 як приклад, хоча версія 2.1.3 доступна на момент написання статті. Там принцип той самий.

Стаття для випробування роботи таксономії в моєму блозі.
бульдозер
Ця статейка — пам’ятка про те, що я робив, на той випадок, якщо через пару років знадобиться робити це знову. У моєму випадку — я закривав паролем скрипт AWStats.

Не скажу точно нічого за господарів садиби, чув, що це родина успішного сквирського агробізнесмена. Хто знає точніше — поправте. Суть в тому, що вони, напевне, хочуть вписати своє ім’я поруч із Браніцькими та Потоцькими — тобто, не просто колотять багатство, а-й будують що небудь цікаве. Зокрема, до його садиби можна приїхати на екскурсію. Що ми і зробили.

Вигляд на ставок та частину садибу, що ми бачили від храму, але трішки з іншого ракурсу. Полянка з пеньочками, що слугують столиками та стільчиками. По ту сторону видніється пляж. Нормально.

Тітоньки та дядечки методисти, кандидати та доктори педагогічних наук без діла не сидять і вигадують всякі цікавинки в педагогічний науці. Здебільшого, це полягає у нових, більш ефективних способах запхати у юні світлі голови нашого потомства непохитну істину "Знание — свет, незнание — чуть свет и на работу." Вигадуються різні методики та прийоми, проводяться педагогічні експерименти, пишуться статті та дисертації. Крім того, під красивим гаслом "Обмін передовим педагогічним досвідом" до цього процесу підтягують і простих вчителів. Традиційний урок уже нікому не цікавий.