Ви його ніде не купите. Ви не знайдете про нього жодної інформації. Бо його не існує в натурі — лише в моїй уяві. Справа у тім, що до кожного ноутбука, якого я оглядав, були якісь зауваження, навіть до дорогих моделей. В одного проблема з тачпадом, інший надто гріється, ще в одного корпус поганенький. Але кожен ноутбук мав і свої сильні сторони. І я подумав, що вийде, якщо їх скласти в одному комп'ютері, яким він вийде?

По перше, я намагався зробити свою фантазію схожою на правду — нічого неймовірного, нічого надто крутого. Абсолютно рядові характеристики, все це можна зустріти в ноутбуках ціною до 25000 гривень, на цю ціну будемо й орієнтуватися. Ніяких викрутасів! Перш за все це має бути ноутбук для щоденної роботи: зручний та в міру компактний.

Breeze logo

Далі будуть характеристики та схематичне зображення концепта ноутбука.

Це перша версія концепта, пізніше може зроблю другу, враховуючи пропозиції читачів.
  • Орієнтовні характеристики: 14" FullHD IPS, Core i5-6300U, 8GB, GeForce GT940M 2GB, 128GB SSD, 1TB HDD. Можливі модифікації з Core i3 та Core i7, різною кількістю оперативної пам'яті відсутністю SSD та дискретної відеокарти.
  • Матеріали корпусу: якісний шліфований пластик + метал. Корпус не надто маленький, бо компактні продуктивні моделі коштують дорожче. Рамки навколо дисплея звичайні, а не тонкі.

Посилання на картинці веде на збільшену версію.

Breeze P14

Особливості:

  1. Коло веб-камери два мікрофони. Сам модуль камери запозичити у Dell.
  2. Екран зі звичайною рамкою, проте на IPS матриці. Можна робити матові та глянцеві моделі.
  3. Вендори, тут може бути ваш логотип. Достатньо просто зробити такий ноутбук і дати його мені на тест.
  4. Динаміки виведені на верхню панель, а не звучать в стільницю чи в ноги. Поруч індикатори живлення та активності — зроблені так, щоб їх було видно навіть в закритому стані: так було в Acer Aspire V13.
  5. Хто скаже, чому я так розташував медіаклавіші, той олдфаг. Хоча, на такому варіанті я не наполягаю.
  6. Тачпад із Acer Spin 7, великий і класний.
  7. Взагалі, клавіатуру я списав із свого Dell Inspiron 5520, тільки посунув стрілки на один ряд донизу, а за ними ряд клавіш, що звільнило більше місця для F1-F12. В Acer потягнув медіаклавіші гучності на стрілках.
  8. Джентельменський набір портів — 3 x USB 3.0, USB Type-C, HDMI, аудіо, кардрідер. Розташування їх може бути іншим, залежно від схемотехніки материнської плати. Забув додати Ethernet, але по факту підключаю його раз у п'ятирічку.
  9. Два вентилятори для охолодження — так як у Lenovo IdeaPad Y700 (вписується в наш бюджет). Це дозволить не перегріватися при тривалих навантаженнях.
  10. Навіть якщо модифікація без SSD, гніздо для нього має бути. І кришка для доступу.

Ціна — залежно від процесора, наявності та ємності SSD, наявності дискретної відеокарти — від 15 то 30 тис. гривень. Ну, так, хороший ноутбук не може бути геть дешевим, але це і не надто дорогий апарат. А яким ви бачите ідеальний портативний комп'ютер для роботи?