Для кожної задачі є свої інструменти.

Щоб легко вивезти з кар'єру багато руди, ви заводите 300-тонний БелАЗ.

Щоб легко зробити ремонт в помешканні, ви берете перфоратор BOSCH.

Щоб принести мир та процвітання до чужої країни, ви заряджаєте гармату танка Т-72.

Щоб показати вам гарні фотографії із Кривого Рогу, я взяв Nikon D7200.

1. Ви можете згадати, що минулого року я необачно назвав дзеркалки злом. Тепер не знаю, як це вам сказати. Зрозумійте мене правильно. Справа у тім, що я ... я перейшов на бік зла. А-ха-ха-ха-ха! Тож сьогодні ми дізнаємося, яке печиво нам пропонує це зло.

Nikon D7200

Під катом 20 знімків, всі можна збільшувати + іще 69 я опублікував нещодавно. Як завжди ви дізнаєтеся, характеристики, дизайн, функціонал та враження від камери.

Можна вважати цей огляд також в певній мірі паралельною реальністю, оскільки, обираючи фотокамеру, я мірявся і до попередньої моделі D7000, проте не вийшло по фінансах.

2. Попередні фотокамери, що я оглядав, були компактними, легкими та мали стильний дизайн. Тут ми цього не бачимо - чорна цеглина, усіяна безліччю кнопок та перемикачів. Але скажіть, де ви бачили компактний Т-72, легкий БелАЗ чи стильний перфоратор BOSCH? Це інструменти і вони мають цілком утилітарний дизайн і розраховані на те, щоб ними було швидко та зручно виконувати поставлене завдання. А стиляги залишаються в стороні.

Nikon D7200

Інструмент Nikon D7200 дозволяє легко і зручно робити багато фотознімків в абсолютно різних світлових умовах, швидко перемикатися між режимами, взаємодіяти із фотопериферією та багато чого іншого, що потрібне фотографу.

Основні технічні характеристики фотокамери наступні:

  • Матриця: APS-C, 24,2 МП; ISO 100-25600 + розширення до еквіваленту ISO 102400.
  • Фокусування: 51 точки, із них 15 перехресні. Режими: автоматичний, 3D, одноточковий, динамічний за 9, 21 чи 51 точкою.
  • Швидкість зйомки: до 6-7 к/с, залежно від режиму.
  • Розмір кадру: 6000х4000 точок, відео: 1920х1080 при 60 к/с.
  • Формат файлів: NEF 14 біт та/або JPEG, "вага" знімка до 30 МБ в RAW та до 15 МБ в JPEG.
  • Живлення: штатна батарея на 1900 мАг + гніздо для "бустера".
  • Зберігання даних: 2 гнізда для карт пам'яті SD. Можливість паралельного запису фотографій, окремо RAW та JPEG на різні карти, або автоматичний перехід з першої на другу карту при заповненні.
  • Екран: основний неповоротний TFT з діагоналлю 3,2" + додатковий LCD індикатор з підсвічуванням.
  • Видошукач: 100% покриття кадру.
  • Особливості: наявність "викрутки" для об'єктивів без власного двигуна фокусування (вони можуть бути дешевшими); WiFi, NFC.
  • Орієнтовна ціна за "тушку" від 20000 гривень.

3. Тож, тепер давайте подивимося на камеру. Першим кидається в очі відмінність від того, на що звик знімати я, це наявність додаткового індикатора на верхній панелі і, як наслідок, переміщення диску вибору режимів вліво від видошукача. Під диском знаходиться співосний перемикач режиму протягування кадрів і обидва вони мають фіксатори, що мені зручно, оскільки часто, витягуючи свій D5100 із сумки, ненароком перемикав режим.

Nikon D7200

Важіль увімкнення фотокамери має третє положення, що дозволяє увімкнути підсвічування індикатора. Також є кнопки вибору режиму вимірювання експозиції та експопоравки. Індикатор показує параметри зйомки, заряд батареї, орієнтовну кількість кадрів, що залишилася, режими заміру експозиції та фокусування та шкалу експонометра. Все це дозволяє використовувати основний екран лише для перегляду відзнятого матеріалу, що економить заряд батареї. Лічильний кадрів сильно хибить в меншу сторону, показує лише поточну карту пам'яті, проте працює навіть при вимкненій камері.

На диску вибору режимів присутні значення U1 та U2, що дозволяють швидко перемикатися на попередньо записані в пам'ять камери параметри зйомки.

4. Ззаду ми бачимо, що на стандартні кнопки перегляду знімків навішаний додатковий функціонал, що дозволяє за допомогою командного диска швидко змінювати формат та якість кадрів, ISO та баланс білого. Мультиселектор обладнали важелем блокування, що працює на вибір точки фокусування. Кнопка LiveView суміщена з важелем вибору режимів фото/відео. Над кнопкою видалення ми бачимо червону позначку Format, точно така є над кнопкою режиму виміру експозиції. Одночасне натиснення їх двох дозволяє форматувати карти пам'яті не заходячи в меню.

Nikon D7200

5. Ліворуч кнопки спалаху, брекетингу, важіль автофокусування (для безмоторних об'єктивів) та кнопка вибору режимів автофокусу, що працює із командними дисками. Ну і приймач для інфрачервоного пульта.

Nikon D7200

6. Праворуч лампа автофокусу, передній командний диск (їх в камері два, зручно крутити експопару в ручному режимі), функціональна кнопка та кнопка "стрибаючої діафрагми". Справа у тім, що в сучасних камерах під час кадрування діафрагма залишається максимально відкритою і при зйомці на короткий час "стрибає" у задане значення. Проте щоб перевірити глибину різкості до зйомки, можна скористатися цією кнопкою.

Nikon D7200

7. Дві карти пам'яті дозволяють "бомбити" весілля, не боячись, що пам'ять скінчиться в самий недоречний момент. Щоправда, я не пробував ("бомбити" весілля), моєї нової картки на 64 ГБ з головою вистачило на Кривий Ріг.

Nikon D7200

8. Гнізд також чимало - мікрофон та навушники говорять нам, що камера орієнтована і на відеографів, також є сполучення для USB, HDMI та дротового пульта.

Nikon D7200

9. Штатна батарея збільшена - 1900 мАг проти 1030 в моєму D5100. В купі із використанням економного індикатора на верхній панелі, це дає солідну автономність, а з бустером взагалі можна їздити в гості до родичів у Крим. Я зробив 850 кадрів, переглядав знімки, вивчав меню і не посадив батарею повністю, думаю, можна розраховувати і на тисячу. Стильні та компактні бездзеркалки залишаються десь далеко позаду.

Nikon D7200

Великий розмір "підошви" залишить батарею доступною навіть після встановлення на штатив.

10. Nikon D7200 помітно важчий за мій D5100, а в купі із об'єктивом та спалахом стає громіздкою та солідною системою. З одного боку, це недолік, бо потрібно тягати із собою цю цеглину, але є і значні переваги.

Nikon D7200
  • Великі розміри дозволяють ергономічно розташувати на корпусі всі елементи керування, кнопки не плутаються в темряві.
  • Зручний хват, куди поміщаються всі ваші пальці.
  • Стабільність - при певних навичках, можна робити нормальні фотографії на порівняно довгих витримках - серед наведених нижче знімків є 1/10 с.
  • На морозі не вихолодає швидко, я знімав при -10 без проблем.

Але розміри також привертають найбільше уваги, в Кривому Розі із усієї групи чомусь саме в мене двічі цікавилися за фотозйомку, хоч я знімав без спалаху.

11. Nikon D7200 є камерою формату DX, тобто "кроп", отже до нього підходять мої об'єктиви, а також спалах та інфрачервоний пульт, з чим він вліз до мого кофра. Тому я не шукав до нього телевика для зйомок кар'єру.

Nikon D7200

До слова, про спалахи - ви можете керувати ними по радіоканалу, при чому, виставляти різні налаштування для трьох різних груп (тобто, мінімум три спалахи одночасно з різною потужністю). Зі своїм примітивним D5100 я розраховую лише на світлову пастку у випадку, якщо хочу присвітити звідкись збоку від осі об'єктива.

12. Цього разу я не став спеціально знімати штучну сцену на високих ISO, натомість показую на прикладі нічного Кривого Рогу. ISO 12800, в камері помірний шумодав, на комп'ютері не обробляв.

Nikon D7200

13. Характер шумів схожий на мій D5100, наявні хроматичні шуми, просто вони помітно менші. Ось ISO 25600. До речі, автоматичний баланс білого цілком адекватний, як на мене.

Nikon D7200

Із фотокамер, що були в моїх руках, по шумах кращими були лише Fujifilm'и, проте X-T1 вдвічі дорожчий, а X100 T в порівняння не йде, бо дуже специфічна камера.

14. Сказати, що Nikon D7200 має якісь унікальні характеристики чи переваги не можна. Проте за інтегральною сумою усіх переваг фотокамера є найпривабливішою із того, що я брав на тест. І дуже добре вона справляється із найширшим спектром поставлених завдань. Наприклад, підловити цікавий кадр:

Nikon D7200

15. Або підловити цікавий кадр:

Nikon D7200

16. А це один із моїх улюблених жанрів:

Nikon D7200

17. Тобто, репортажі виходять чудово - нарешті я дійшов до цього слова - це репортажна камера, вважаючи на кількість та характер елементів керування. Хоча, наявність кнопки "стрибаючої" діафрагми говорить орієнтування на сюжети із статичною картинкою - макро або портрети.

Nikon D7200

Хоч функціональна кнопка лише одна, проте можна змінити призначення інших - відео наприклад, що я люблю, кнопки "стрибаючої" діафрагми, блокування автоекспозиції та автофокусу - як самих, так із командними дисками. Налаштовується поведінка самих дисків також.

18. Швидкість серійної зйомки не дала можливості зловити момент витікання перших крапель із пляшки: той фокус, що пройшов із Nikon 1 V3, ту не вдався. В тім, тут лише механічний затвор.

Nikon D7200

19. Маю зауваження до гістограми, що відображається при перегляді знімків - вона трішки хибить в темну сторону у порівнянні з тим, що я бачу потім на комп'ютері. В тім, не критично з моєю звичкою робити кілька кадрів та знімати в RAW.

Nikon D7200

20. Іще одна особливість - віртуальний горизонт. Оглядаючи Фуджики, я був задоволений тим, що він наявний прямо у електронному видошукачі і писав, що він неможливий в оптичному. Це правда - віртуального горизонту у видошукачі D7200 немає, проте є шкала нахилу - схожа, як у експонометра, а по суті - віртуальний горизонт. Дуже зручно. Також у видошукачі підсвічуються лінії третин, чого мені не вистачає в D5100.

Nikon D7200

Хочеться похвалити Nikon за українську локалізацію - в часи мого D5100 її іще не було, в сучасних камерах є як і в мові інтерфейсу, та і в посібнику користувача.

21. На останок можна сказати про головне меню - воно величезне, там можна заблукати. Тобто, воно таке само, як і в моїй фотокамері, проте там куди більше пунктів. Ситуацію ускладнюється тим, що із великою кількістю кнопок ви в це меню будете потрапляти раз на п'ятирічку і не встигнете вивчити його досконало.

Nikon D7200

Тож, у підсумку, маємо фотокамеру для людей, які багато і швидко фотографують в абсолютно різних жанрах та умовах. В цьому їм допомагає додатковий екран на верхній панелі, багато елементів керування, що зручно розташовані на корпусі, чудова автономність, резервна картка пам'яті та повноцінна взаємодія із спалахами через радіоканал. Хоча камера і не повнокадрова, проте й коштує відносно недорого. Хтось із моїх читачів казав, що за бездзеркалками майбутнє - згоден, але воно іще не наступило. Особисто мені бракувало поворотного екрану, який у D5100 давав мені можливість робити кадри із незручних місць.

Решта фотографій з цієї камери в дописі про Кривий Ріг.

На цьому в мене все, хороших вам ракурсів, не перемикайтеся.