Цей допис стане у нагоді для тих, хто ще не пробував і думає, чи варто купувати техніку із підтримкою стандарту DVB T2.

T2 logo

1 — обладнання. Як написано у них на сайті, для перегляду ефіру Т2 можливі два варіанти обладнання — телевізор із цифровим тюнером Т2 + CAM-модуль та будь-який телевізор + зовнішній тюнер. З приводу будь-який, вони набрехали, адже старий-добрий Славутич 220 підключити без паяльника не вдасться, але щось новіше таки можна через "тюльпан" чи, навіть, HDMI. CAM-модуль коштує 350-400 грн., дискретний тюнер — 500-600 грн, десь на 200 гривень дорожче. Різниця між телевізорами з підтримкою Т2 і без неї дещо вища — для діагоналей 22-26" становить до 500 грн. Тобто, варіант із зовнішнім тюнером є дешевшим, а, оскільки, телевізорів із підтримкою Т2 на українському ринку не так багато (якби, все лише починається, через рік-два буде більше, гадаю), то ви матимете більший вибір апаратів до того-ж. Але з іншого боку вам доведеться шукати по хаті два пульти замість одного, займати дві розетки. Дискретний тюнер невеликий, тому розмістити його, гадаю, буде не проблема.

В моєму випадку планується вивісити телевізор на стіну, куди тягнути зайві дроти неохота, вішати поруч дискретний тюнер теж, тому був обраний перший варіант. А, іще — антена використовується сама звичайна, її, навіть, повертати не довелося.

2 — Складність налаштування. В принципі — просто. Батьки розібралися до того, як я приїхав — засунули CAM-модуль у апарат, включили і увімкнули автоналаштування каналів. Телевізор знайшов одночасно і цифрові, і аналогові. А, іще — кажуть, що може трапитися неактивований CAM-модуль, тоді доведеться кудись телефонувати щоб активували.

3 — якість та канали. Якість цифрова, тобто різниця із аналоговим сигналом дуже очевидна. Але картинка та сама, що і на звичайний ефір, тобто у співвідношенні сторін 4:3 та не у HD-якості. Проте деякі канали надають метаінформацію про те, яка передача зараз іде, коли закінчиться, які будуть наступними — а це вже зручно. Всього знайшло 23 канали (29, але 6 іще не зайняті та закриті) попри 10-13 у аналоговому ефірі (в моїй місцевості).

4 — економічні питання. Стандарт Т2 дозволяє шифрувати відео, чим і скористалися. Це, в свою чергу, дозволяє робити платні канали, чим також скористаються, гадаю. Крім того, якщо телевізори із підтримкою стандарту можуть випускати всі, кому не ліньки і в майбутньому на ринку очікується широкий вибір та конкуренція, то CAM-модулі та тюнери із вшитими ключами — лише постачальники, яким цей ключ надано, тобто, свої. А ось тут вибору широкого вже не буде — тюнерів Т2, наразі, чотири моделі всього.

5 — Итоги падвєдьом!© Якщо ви дивитеся аналоговий ефір і не маєте інших варіантів — варто перейти, все-ж якість картинки гарна і кількість каналів, напевне, буде більшою. Якщо маєте кабельне чи супутникове і абонплата вас не напружує, то дивіться своє кабельне чи супутникове.

P.S. про апарат LG 22LS350T, якщо надумаєте такий-же брати. Вартість 2400-2500 грн, апарати аналогічного розміру без Т2 коштують 1700-1900 грн, крім того, він не FullHD, але для кухні і того вистачить. Вміє читати відео з флешки, підтримує певний перелік форматів, ogv у які не входить. При перегляді відео неможливо змінити вручну співвідношення сторін і якщо апарат визначив його неправильно, так і дивитиметеся. На задній стінці наявний порт ethernet, але мої сподівання дивитися відео через мережу з комп’ютера виявилися марними — я взагалі не знаю, навіщо йому підключатися в локалку. При підключенні апарат проситься в інтернет, а що він звідти тягне чи передає туди — невідомо. Ніяких можливостей із перегляду онлайнового ТБ, чи використання яких-небудь сервісів я не знайшов. Десь писали, що порт використовується лише для онлайн-голосування, якщо таке підтримується телеканалом.