Минулого разу, коли я заговорив про їжу в моєму блозі, то неочікувано виявив, що читачі в більшості мене підтримують і не прости поплямкати губами за монітором. Ну, була там одна спроба послати мене в Інстаграм — може дійдуть руки і туди. То-ж беремо курс на кулінарні фотографії.

1. Отже, сьогоді ми будемо фотографувати їжу. На Canon. На три різних Canon'и і четвертий пристрій, новий для мого блогу, огляд якого з’явиться у мене в понеділок.

Майстер клас food фото Canon

Але щоб виправдати очікування моїх читачів і не публікувати гидкі фотографії смачної їжі, я відвідав майстер-клас із гастрономічного фото, про що далі буде розповідь.

2. Canon Україна організували майстер клас для журналістів, блогерів та інших причетних писак, запросивши туди комерційного фуд-фотографа Гарі Поттера Олександра Сляднєва, який знімає для ресторанів та співпрацює з великою кількістю шеф-кухарів.

Майстер клас food фото Canon

3. А для того, щоб голодні фотографи не з’їли те, що треба зняти, їх спочатку нагодували. Організатори не пошкодувалися на їжу, а майстер-клас відбувався у приміщенні Фігаро-кейтерінгу коло метро Золоті Ворота — власне, вони і забезпечували шлях до сердець пишучого люду через їх шлунки.

Майстер клас food фото Canon

4. На місці порожніх підносів та тарілок непомітно з’являлися повні із різноманітними стравами, назви деяких я і не знав.

Майстер клас food фото Canon

5. Заморивши черв’ячка, народ сходиться до зали зі стільцями.

Майстер клас food фото Canon

6. Олександр Сляднєв починає свою розповідь із представлення своїх робіт та порівняння їх із "їжею із інстаграму". Явно одне блюдо на двох сусідніх знімках має різний вигляд — ліворуч невиразне та плоске, праворуч — цілком апетитне.

Майстер клас food фото Canon

Варто сказати, що Олександр не просто фуд-фотограф, він фуд-троль, чи то фуд-садист. Він публікує чудові знімки їжі у пейсбуці після шостої вечора, чим викликає свербіж у людей та потішні коментарі, якими він перед нами похвалився. Оскільки більшість жертв його розфрендили, то Сляднєв вирішив дістати їх через учасників майстер-класу, які тепер теж публікуватимуть їжу.

У майстерності знімати їжу, він виділив чотири складові — чим знімати, на чому знімати, як знімати і що знімати. Зовсім нічого неймовірного і, попри те, що Олександр хвалився своєю фотосумкою на колесах в 45 кілограм, розмов про дорогу техніку не було, на відміну від скотчу та інших підручних матеріалів з кухні, що дозводяють легко підготувати середовище для зйомки.

7. Розповідь справді цікава, ілюстрована — Сляднєв має фотошколу та проводить дводенні майстер-класи зі зйомки їжі — тільки ціна там кусача.

Майстер клас food фото Canon

Їжу він фотографує на довгі лінзи — від 100мм і більше, очевидно, щоб виключити сторонні предмети із кута зору та, напевне, стиснути простір. Гаразд, телевик у мене є.

Також, у 90% випадків він обходиться одним джерелом світла, плюс один-два відбивачі. Вдень можна використовувати освітлення з вулиці, тільки обов’язково пом’якшити його, закривши вікно білим пергаментом, награбованим у шефа на кухні.

Не обов’язково тягати із собою софтбокси — папір, білий пергамент, скотч та офіціанти в якості штативів.

Їжу слід знімати з того ракурсу, з якого ми її бачимо в нормальних умовах — 45°. Для композиції використовувати діагоналі та числа Фібоначчі для визначення кількості об’єктів в кадрі. Наприклад, одна пляшка вина, два фужери, три шматочки риби в тарілці, п’ять печив позаду.

На композицію можна забити, якщо в кадрі вдається відтворити якийсь сюжет — так, для їжі теж можна знімати фотографії з історією. При чому, історію треба розраховувати на розуміння певною цільовою аудиторією.

8. Далі відбувається практична частина і Canon виставили своєї продукції більше, ніж було на виставці в жовтні. Це не всі апарати, що були.

Майстер клас food фото Canon

Сляднєв розповідає доступно, як для людей, які обізнані в основах фотографії, журналісти та блогери, по ідеї, знімати вміють.

9. У вашої фотографії має бути цікавий фон. М’ясо, звінсо, можна знімати на фоні вугілля. З одного боку софтбокс, з іншого — шматок ватмана і ми маємо чудове рівномірне освітлення.

Майстер клас food фото Canon

10. Хоча, не всі поспішають хапати до рук Canon 5D Mark II та інші великі чорні та важкі штуки.

Майстер клас food фото Canon

11. Другий столик із печивом — тут більше предметів і можна погратися із числами Фібоначчі.

Майстер клас food фото Canon

12. Сам Олександр прихильник Canon. Мені-ж треба було не випендруватися і знімати своїм Nikon, бо на незвичних фотокамерах якість знімків вийшла не найкращою — я на ходу не розібрався з автофокусом та параметрами зйомки.

Майстер клас food фото Canon

13. Десь так вийшло.

Майстер клас food фото Canon

14. Познімавши, учасники поглинали все, що залишилося та неформально спілкувалися. Треба йти у фуд-фотографи — можна пробувати красиві страви, Олександр казав, що в більшості випадків їсть, коли знімає екзотичні дорогі страви.

Майстер клас food фото Canon

Отже, підсумовуючи, можна сказати, що було цікаво та смачно. Наступний майстер-клас варто проводити із фітнес-фотографом. На сьогодні в мене все, не перемикайтеся.