Колись я хотів взяти на тест гламурний жіночий ноутбук — такий рожевенький, зі стразиками. Щоб прийти із ним на роботу, шокувати там усіх. Рожевого зі стразиками не знайшлося, до мене на тест потрапив синій екземпляр — але від виробника, який у мене із гламуром асоціюється найменше. Dell у моїй уяві це ділові ноутбуки, великі гарні монітори, сервери, врешті мій Inspiron 5520.

Коротше, починаємо ми знайомство із технікою Dell моделлю Inspiron 11-3000 (3162). Шокувати ним на роботі нікого не вийде, проте вигляд у ноутбука не сірий та не безликий.

Загальний вигляд

Давайте подивимося, що це за ноутбук.

Dell Inspiron 11-3000 (3162) це недорогий одинадцятидюймовий субноутбук, оснащений процесором Intel Celeron N3050, 2ГБ оперативної пам'яті, eMMC носієм на 32 ГБ та матовим TN-екраном.

Задня частина

Вигляд та зручність

Модель поставляється в трьох кольорах: гламурно-синій, гламурно-білий та гламурно-червоний. Виробник називає їх Bali Blue, Alpine White та Tango Red, а я переклав на зрозумілу всім мову. Кришка ноутбука виконана із глянцевого пластику, все інше — із матового.

Кольори

Незалежно від кольору, рамка навколо екрану зроблена чорною.

Рамка навколо екрану

Над екраном знаходиться веб-камера: зірок з небес не хапає, проте якість достойна як для бюджетного класу, при недостатній освітленості ваше обличчя не потоне в шумах.

Веб-камера

Кришка відкривається на кут близько 135°, що трохи замало.

Відкрита кришка

На клавіатуру не було ніяких нарікань, незважаючи на малі розміри Dell зберіг стандартне розташування клавіш, до якого не треба звикати. Більше того, виробник не пошкодував впаяти маленького світлодіода в клавішу Caps Lock, що радує.

Клавіатура

Незважаючи на короткий хід клавіш, тактильні відчуття від натискання досить приємні, набирати текст нормально.

Тачпад також без претензій — працює чітко, жести розпізнає нормально, навіть має фізичну рамку.

Тачпад

А ось кнопка живлення праворуч від клавіатури не дуже вдало розташована — при утримуванні ноутбука рукою (а він реально легенький) можна випадково її натиснути.

Кнопка живлення

Малесенькі динаміки, що розташовані над клавіатурою, годяться для сповіщень Windows, соцмереж чи месенджерів. У них немає ані натяку на нижні частоти, тому для музики та фільмів все ж краще підключати навушники чи зовнішні колонки.

Динаміки

Inspiron 11-3000 (3162) має небагато портів, лише найнеобхідніші. Ліворуч ви знайдете гніздо живлення, HDMI, USB 3.0 та гніздо для карт пам'яті microSD.

Лівий бік

Праворуч USB 2.0, комбінований аудіороз'єм та замок Кенсінгтона.

Правий бік

На передній грані нічого немає, лише видно плавний вигин для пальців під тачпадом, що дозволяє розкривати ноутбук.

Закрито

Глянцева кришка радісно збирає ваші відбитки пальців, всі інші частини корпусу роблять це помірно, так що чистий блискучий пластик свідчитиме про вашу акуратність.

Бличкуча кришка

Продуктивність та оснащення

Ясно, що очікувати від двохядерного Celeron N3050 великої швидкодії не варто. Також смутку додав виробник, поставивши на ноутбук 64-розрядний Windows, що з'їдає половину оперативної пам'яті та залишає нам (після чищення від прелоаду та кешів Windows) 14 ГБ вільного місця, так що без карти пам'яті не обійтися.

CPU-Z

Тут у мене напрошується порівняння із планшетом-трансфрормером Acer Switch 10, що ми оглядали півтора роки тому. Там стоїть 2 ГБ мізків і чотириядерний Intel Atom Z3745, що навіть трохи обганяє Celeron N3050 у продуктивності, а в купі із 32-бітним Windows взагалі живіше працює.

Більше того, Switch 10 коштує зараз дешевше за Inspiron 11-3000 (3162), проте коли Acer був новим, то коштував мало не втричі дорожче, тому таке порівняння цін на моделі, між якими майже два роки, не є показовим.

Cinebench R11 поставив системі 62 бали. Тобто, ноутбук підійде вам для споживання інформаційного контенту — тексту, музики чи фільмів, проте не для створення.

Cinebench CPU test

З графічної сторони ситуація краща: 12,68 кадрів за секунду.

Cinebench GPU test

Geekbench 3 поставив процесору 867 балів за одне ядро і 1543 за два.

Geekbench

Сильною стороною Dell Inspiron 11-3000 (3162) є автономність. Тут мала продуктивність процесора стає його перевагою, дозволяючи економити батарею. Ємність її не така і велика, орієнтовно 4600 мАг, проте в режимі читання мені реально вдалося пропрацювати майже 9 годин.

Battery Eater info

Мале енергоспоживання і, відповідно, мале виділення тепла дозволило використати пасивну систему охолодження, тому на нижній панелі ноутбука немає щілин та під час роботи він безшумний.

Під навантаженням тесту в Battery Eater ноутбук пропрацював 4 години 40 хвилин — достойно для такого класу.

Battery Eater summary

Екран із матрицею TN має роздільну здатність 1366х768 точок та звичні для таких матриць кути огляду. Підсвічування, можливо, трохи тьмяне.

Screen

Висновок

Коштує Dell Inspiron 11-3000 (3162) близько 6700 гривень і це не є найменшою ціною для пристроїв із Celeron N3050 та 2 ГБ оперативної пам'яті. Хоча, в бюджетному сегменті не часто зустрінеш таку автономність, не завжди ставлять нормальну клавіатуру з індикатором Caps Lock та матову поверхню екрану. Ну і бренд Dell звучить таки солідніше.

Особисто мені продуктивності цього ноутбука не вистачає в силу того, що я створюю контент, а не тільки споживаю. Але для батьків щоб почитати новини і поговорити по Skype чи Viber він підійде чудово, або для подорожей, щоб не залишатися поза мережею, також.

На сьогодні в мене все, за тиждень в цьому блозі царство вентиляторів та максимальних налаштувань графіки. А ще в серпні буде одна чи дві цікаві фотокамери. Не перемикайтеся.