— А у вас комп’ютер побільшав!
Мої студенти помітили різницю між 22 та 27”

Раніше ми розглядали круті монітори — ґеймерські, увігнуті, 4К, G-Sync, 160 Гц та інші цікаві речі із видатним цінником. Але рано чи пізно я беру на огляд товари із цілком народною ціною — так уже було із ноутбуками Lenovo IdeaPad 510 та Acer Aspire E5. Цього разу в мене буде монітор для повсякденної роботи — простий та невигадливий AOC I2775PQU. Він настільки невигадливий, що виробник навіть не вигадав назви, а залишив простий індекс, що важко запам’ятати.

AOC I2775PQU

Утім, це практичний, універсальний і не дуже дорогий монітор, що чудово підходить для повсякденної роботи. Такого ж класу і дуже схожий мій Dell UltraSharp — єдине, з чим я можу зараз його порівняти.

Основні характеристики монітора

  • Матриця: 27", 16:9, IPS, 1920x1080 при 60Гц.
  • Яскравість: 300 кд/м², контраст: 1000:1.
  • Час відгуку (GTG): 4мс.
  • Відеовходи: VGA, DVI, HDMI, DP.
  • Інші входи: аналогове аудіо (вбудовані динаміки 2х2Вт), USB 3.0 (хаб на 4 виходи).
  • Енергоспоживання: 19Вт увімкнений, 0,42Вт в сплячому режимі.
  • Підставка: нахил, поворот, перевертання, регулювання за висотою, органайзер кабелів, VESA 100.

Комплект постачання

Монітор має багатий комплект — у коробці я знайшов документацію (українська мова відсутня), компакт диск із кольоровим профілем та фірмовим софтом, кабель живлення та великий комплект сигнальних кабелів: VGA, DVI, DisplayPort, USB і аналогове аудіо. Для повного щастя бракує лише HDMI, а взагалі деякі комплектації включають у себе навіть MHL.

AOC I2775PQU

Дизайн та ергономіка

Дизайн AOC I2775PQU класичний, креативні дизайнери обійшли його увагою. Рамка навколо екрану теж звичайна.

AOC I2775PQU
AOC I2775PQU
AOC I2775PQU
AOC I2775PQU

Кнопки керування знаходяться на нижній грані монітора і не підписані. При натисканні на будь яку з них з’являються екранні підказки про те, яка із них що значить. Єдине, що позначки не малюються строго навпроти кнопок, як у банкоматі. Меню логічне, в ньому легко орієнтуватися, проте, як у інших моніторів AOC, має досить великі розміри (на екрані) та незвичне компонування, а тому потребує звикання. Його можна рухати по екрану та міняти прозорість. Також виробник пропонує автоматичне нагадування користувачеві про те, що він довго сидить за комп’ютером.

AOC I2775PQU

Підставка дозволяє нахиляти монітор, має підйомний механізм із пружиною та дозволяє повертати екран — все це можна легко робити однією рукою.

AOC I2775PQU
AOC I2775PQU

В стопі підставки знаходиться круг, що дозволяє також легко повертати екран. “Нога” має органайзер для кабелів.

AOC I2775PQU

Завдяки поворотному механізму, підключення кабелів до монітора не складає труднощів. Присутній USB 3.0 хаб, два виходи якого знаходяться знизу, а два інших — зліва, за кромкою екрану. Вони трохи втоплені в корпус, тому якщо у вас монітор стоїть не дуже близько від очей (а з екраном такої діагоналі стоятиме далеко), то доведеться рукою повертати лівий бік до себе щоб вставити флешку.

AOC I2775PQU

Підставка до екрану кріпиться чотирма гвинтами, рознесеними на кути квадрата зі стороною 10 сантиметрів — якщо їх відкрутити, то монітор можна чіпляти на кріплення стандарту VESA 100.

AOC I2775PQU
AOC I2775PQU

Отже, по ергономіці до AOC I2775PQU суттєвих претензій немає, він відповідає моїм уявленням про зручний робочий монітор — нога дає можливості повертати, нахиляти, крутити, має органайзер для кабелів, збоку є USB, а меню має екранні підказки. Також можливе кріплення VESA.

Якість зображення

Калібратора я, на жаль, не маю, тому про якість зображення більше суб’єктивно. Якщо коротко, то воно не виходить за межі того, що я бачив в інших IPS-моніторах — контрастна насичена картинка із нормальними кутами огляду. Якщо дивитися на монітор з боків, то кольори не губляться і зображення гарно читається. Поверхня матова, проте екран відбиває забагато світла від вікна, тому сторонні джерела можуть заважати.

AOC I2775PQU
AOC I2775PQU
AOC I2775PQU

Запас по яскравості та контрасту чималий, при налаштування за рекомендаціями майстра калібрування Windows я залишив їх на значення 60-70%. Єдине, що не вдалося таким чином коректно налаштувати гаму.

Окрім звичайних налаштувань, розробники напхали в функціонал монітора деякі покращувачі зображення — працюють вони як фільтри у Photoshop.

Зокрема, ClearVision — звичайна різкість (Sharp). На елементи інтерфейсу не впливає ніяк, а нечіткі елементи на фотографії намагається витягнути. Не знаю, навіщо воно у моніторі, можливо це буде корисним при перегляді відеороликів малої роздільної здатності. Ця функція також винесена на окрему кнопку.

AOC I2775PQU
AOC I2775PQU

Окрім неї присутні також покращувачі кольору, але якщо ви постаралися налаштувати ваш монітор правильно, то користуватися ними не бачу смислу. Хоча ви наочно побачити їх ефект, увімкнувши демо на половині екрану.

AOC I2775PQU

Іще одною, незрозумілою для мене функцією, виявилося висвітлення частини зображення на екрані (Picture Boost) — ви обираєте розмір та позицію прямокутника на екрані і задаєте для нього збільшену яскравість та контраст.

AOC I2775PQU
AOC I2775PQU

Чого я не перевірив — це на мерехтіння, прочитав про ці тести вже після того як віддав монітора. Тому наскільки він безпечний, наразі не скажу.

Отже, по якості зображення монітор також не викликав суттєвих зауважень, хоча і видатним він не є. Всі ті покращувачі, якими я не користувався, жити не заважають.

Додаткові функції

  • Вбудовані динаміки. Можуть працювати як від аналогового аудіовходу, так і від цифрового. Їх якість нормальна як для вбудованих динаміків — звучить чисто, не дуже гучно і на баси не претендує.
  • Один із портів USB, що винесені на бокову панель, підтримує технологію швидкого заряджання.
  • я-Меню (i-Menu) — фірмова програма, що дозволяє керувати монітором за допомогою мишки, без використання кнопок екранного меню. Буде зручною для тих, хто часто налаштовує монітор, або користується його додатковими функціями, тобто для мене не потрібна. Разом із нею йде інша утиліта — e-Saver, що взагалі дублює налаштування енергозберігання Windows.
  • Screen+ — іще одна фірмова утиліта, що дозволяє умовно ділити екран на зони і автоматично підлаштовувати під них розміри вікон програм. Дуже нагадала мені тайлові віконні менеджери Xmonad та Awesome із світу Linux.

Ціна та конкуренти

Коштує монітор на момент написання огляду приблизно від 7000 грн. Конкурентів у нас за ціною із даними характеристиками та оснащенням у AOC I2775PQU немає. Тобто, я шукав в каталогах монітори аналогічного розміру із підйомною та поворотною "ногою" та набором портів. Трохи наближаються пару моделей від Dell та Philips, проте вони не мають всіх характеристик та функцій.

Висновок

AOC I2775PQU — утилітарний монітор для повсякденної роботи. Він має хорошу підставку, що дозволяє всі регулювання, кріплення VESA, USB-хаб та нормальне меню. Радує комплектація монітора. Немає зауважень по кутах огляду, але екран відбиває багато стороннього світла.

Виробник оснастив монітор деякими додатковими функціями та фірмовими утилітами, що для повсякденної роботи не дуже потрібні, проте і не заважають.

Але, в будь якому разі, за свою ціну та характеристики це хороший монітор.