Сьогодні я ступаю на дуже слизьку стежку — спробую порівняти між собою дві дзеркальні фотокамери середнього діапазону: Nikon D7200 та Canon EOS 80D. З обома апаратами я їздив у діаметрально протилежні подорожі — на Nikon знімав задимлений Кривий Ріг, а на Canon свіже повітря Карпат. Раніше я вже порівнював Nikon D5500 проти Canon EOS 750D, але там було простіше: по перше, камери нижчі класом, по друге, там була явно видима різниця, що було видно і в цифрах характеристик, і при роботі з фотоапаратами. В даному випадку апарати йдуть поруч і якщо один виграє в одному місці, то поступається в іншому.

Я буду порівнювати як характеристики та результати вимірів, так і за власним досвідом зйомки на обидві камери, при чому останнього буде більше. Допис не претендує на істину в останній інстанції, приймаються конструктивні аргументи чому автор неправий.

Загальний вигляд, ліворуч Nikon, праворуч Canon. Всі фото можна збільшувати.

D7200
EOS 80D

Round 1. Зручність та ергономіка. Fight.

Обидві камери зручні. Можна на ходу, не відриваючи ока від видошукача, швидко змінювати експопару, ISO, режим вимірювання експозиції, автофокусу та точки фокусування. Хват повністю вміщує мою руку, всі потрібні для зйомки елементи керування знаходяться під пальцями правої руки.

Елементи керування, ліворуч Nikon, праворуч Canon.

EOS 80D
D7200
  1. Елементи керування в Canon згруповані більше під праву руку, тоді як в Nikon є дві кнопки Fn на передній панелі.
  2. Canon має поворотний екран, проте в Nikon він більший і кращий.
  3. Nikon в режимі зйомки використовує селектор винятково для вибору точок фокусування, у Canon для цього треба натиснути кнопку. Проте в Nikon також треба натиснути наполовину кнопку спуску і “розбудити” камеру, щоб мати можливість обирати точки.
  4. Nikon має два командних диски — ззаду під великим пальцем і спереду під вказівним. В Canon задній диск поєднаний із селектором і його не так зручно крутити в момент, коли дивишся у видошукач.
  5. Nikon має електронний рівень у видошукачі і дає можливість увімкнути підсвічування точок автофокусу під час наведення — це зручно для зйомки при поганому освітленні. В Canon такого немає.
  6. Nikon має окремий селектор Drive, у Canon для цього окрема кнопка.
  7. У Nikon є кнопка компенсації експозиції, в Canon для цього треба затиснути кнопку спуску на половину.

За пунктами 4 та 5 D7200 отримує невелику перевагу.

Round 2. Оснащення. Fight!

  1. Обидві камери мають WiFi та NFC і не мають вбудованого GPS.
  2. Canon та Nikon мають верхній інформаційний дисплей із підсвічуванням. Це дозволяє економити енергію батареї, вимикаючи основний кольоровий екран.
  3. Обидві камери дозволяють підключати батарейну ручку.
  4. В обох камерах є по два інфрачервоних порти, ідентичний набір входів — навушники, мікрофон, USB, HDMI, дротовий пульт.
  5. В Nikon два гнізда для карт пам’яті.

За пунктом 5 D7200 отримує перевагу.

Round 3. Зйомка на високих ISO. Fight!

Якщо дивитися на результати лабораторних вимірів на DxO Metrics, то Nikon трішки менше шумить і, крім того, дозволяє вмикати більшу чутливість матриці в налаштуваннях. Розглядаючи свої знімки на ISO3200 я помітив, що D7200 зберігає більше деталей, проте вище вже відмінності не помітні. Користуватися ISO 6400 в обох камерах вже треба обережно, а 12800 годиться тільки для публікації зменшених знімків в Інтернеті.

ISO 3200, ліворуч Nikon, праворуч Canon.

D7200 ISO3200
EOS 80D ISO 3200
D7200 ISO3200
EOS 80D ISO 3200

ISO 6400, ліворуч Nikon, праворуч Canon.

D7200 ISO6400
EOS 80D ISO 6400

Тому в цьому раунді Nikon має невелику перевагу.

Round 3. Автофокус. Fight.

  1. Nikon пропонує 51 точку автофокусу, в Canon лише 45 проте всі хрестовидні.
  2. Центральний датчик автофокусу в Canon ефективний при освітленні до -3eV, решта -2. В Nikon всі точки до -3.
  3. Canon має технологію DualPixel Autofocus. Проте EOS 80D я тестував із світлими об’єктивами L-серії, тоді як на D7200 ставив свої бюджетні 18-105 та 55-300. Тому до D7200 на допомогу приходить D610, у якого хоч і простіший модуль фокусування, проте я користувався ним із дорогим світлим об’єктивом 24-70.
  4. Абстрагуючись від чисел та маркетингових гасел: на обидві камери я знімав у вечірній час при поганому освітленні і обидві давали малу кількість похибок.

За пунктом 4 ми маємо паритет.

Round 4. Серійна зйомка. Fight!

  1. Canon знімає 7 кадрів за секунду, Nikon теж 7 в режимі обмеженого кадру, а так 6.
  2. Canon має більший буфер — 24 кадрів у RAW проти 18 у Nikon.

В цьому раунді Canon має перевагу.

Round 5. Відео. Fight!

  1. Обидві камери знімають відео в якості FullHD при 60fps і записують файли однаковими кодеками.
  2. Canon при зйомці відео краще фокусується і тримає об’єкт.

За пунктом 2 перемогу віддаємо EOS 80D.

Round 6. Ціна. Fight!

На початку продаж обидві камери коштували однаково, проте D7200 вийшла на рік раніше і зараз коштує відчутно дешевше, тому Nikon в цьому пункту перемагає.

Висновок.

Якщо подивитися на результати вимірювання від DxO Metrics, то там вказано, що Nikon має трішки більший динамічний діапазон матриці, проте на практиці з обома камерами варто бути уважним при зйомці сцен із, скажімо, яскравим небом чи снігом щоб не випалити пікселі. Розглядаючи свої знімки в RAW з обох камер я не помітив переваги жодного бренду. Тому в цьому місці перемагає Fujifilm X-T2, але це камера іншого класу та ціни, тому я не виніс динамічний діапазон в окремий раунд. Якщо порахувати перемоги в раундах — незначну в 0,5 балів, значну в 1 — то вийде рахунок 3,0 проти 2,0 в користь Nikon D7200.

Можливо раунд про ергономіку надто суперечливий, нехай буде 2,5 проти 2,0. Якщо по характеристиках камери зі змінним успіхом тягалися між собою, то в останній момент все вирішила ціна. D7200 мені подобається більше, зокрема тому, що я практично не знімаю відео, в чому Canon кращий. Проте я дуже вболівав за EOS 80D по тій причині, що в Nikon розслабили булки і я хочу, щоб Canon їх колись провчив.

Запрошуються в коментарі фотографи, які розкажуть мені, чому я не правий (або правий), що я невірно оцінив можливості камер, невірно розставив пріоритети та нараховував бали. Ну і на цьому в мене все, здорової вам конкуренції, не перемикайтеся.