В силу закриття двох популярних українських постачальників піратського медіаконтенту в соціальних мережах закономірно виникло бурління і всі забули про Трампа і тарифи на комуналку. Одні пишуть про те, що так і треба піратам, ату їх. Інші наполягають на те, що це все зрада, наводячи ряд аргументів, зокрема про те, що сервіси видаляли роздачі за запитом правовласників і про те, що середній український глядач не зможе при наших середніх зарплатах дозволити собі ліцензію GTA V. Іще звучали аргументи про те, що там розміщений контент, який легально купити неможливо — старі фільми, або із нелегальним українським перекладом.

Я сам не святий, качав із обох цих сайтів, або дивився прямо із них — хоча дуже нечасто. Ігри я здебільшого проходжу на Youtube, переважна більшість фільмів мені не цікаві, серіали тим більше. Музло слухаю або по радіо, або на каналах Vevo. Попри це захищати піратські ресурси не буду, тут я на стороні копірастів.

  • В Конституції написано, що "Кожний громадянин має право на результати своєї інтелектуальної, творчої діяльності; ніхто не може використовувати або поширювати їх без його згоди, за винятками, встановленими законом." Тобто, якщо володілець авторських не передбачив можливості вам купити старі фільми або ігри, чи перекласти їх рідною мовою, значить це його право.
  • Якщо злі корпорації ломлять страшні ціни за ліцензію — не користуйтеся їх продуктами. В світі велика конкуренція, знайдіть дешевші альтернативи, а то й безкоштовні.
  • Корпорації заробляють страшні гроші, авторам дістаються копійки — так це їх справи і їх гроші, не ваші. Піратські файлообмінники також заробляють гроші, на чужому до того ж.
  • Ліцензійний софт глючний — не хочете за це платити, так пошукайте менш глючні альтернативи, навіщо жерти кактус?
  • Я не осуджую бідного студента, який скачав піратський Windows, поки він не почне цим хвалитися в інтернеті і захищати піратство. Хоча... студент міг би перейти на Linux.

Моя думка стала такою, що я сам генерую контент. Така моя позиція, додавайте якщо маєте що.