Discovery та National Geographic роблять, безперечно, цікаві канали та видання із різноманітним вмістом із різних галузей — астрономія, історія, в т. ч. військова, техніка та (дідько би її побрав) містика. Передачі та статті гарно оформлені, бездоганно ілюстровані схемами і діаграмами. Вам доступно пояснюють як працює парова турбіна в атомній електростанції, хто вбив Кенні Клеопатру, як будували греблю Гувера та яка смертоносна й непереможна нова гамериканська субмарина і які браві хлопці служать на її борту. Показують, як гепард наздоганяє і поглинає газель з пасажирами. Все це здобрюється незліченними коментарями всяких менеджерів проекту, та інших причетних учасників.

Ці передачі та статті подані дуже доступно. Я-б сказав — навіть дуже доступно. Ну занадто доступно. Для розумово відсталих доступно. Приходять думки про правоту неполіткоректного Задорнова. І тут, в бібліотеці я помічаю цікавий журнальчик, давні номери якого читав колись в дитинстві — Наука и Жизнь. Що цікаво, він майже не змінився — прибрали комуністичну партійну складову, додали натомість комерційну, рекламну, але. Всі рубрики на місці, статті такі-ж цікаві та розраховані на розумово нормально розвиненого читача. (А є і на дуже розвиненого — злісні кросворди, головоломки та розбори шахових турнірів) Сучасні номери однаково цікаво читаються, як із архівів за 70-ті роки. Ніякого гламуру. Звичайно, непокоїть підвищення обсягу реклами, але її куди менше, ніж у інших сучасних журналах.

Прізвища авторів деяких статей якби натякають нам, що рядовому пацанчику з району цей журнал точно буде не до вподоби.

Коротше, видання реклами не потребує — всі мої знайомі, що так чи інакше пов’язані з наукою, про цей журнал знають. Якщо не знаєте — десь на Берлозі є архів. Як варіант — підписка, але то дорого, тим більше, що журнальчик російський, пару років тому було майже 500 грн. за рік, зараз — не знаю. Я читатиму в бібліотеці на роботі, а ви як хочете.

Теги: