1. Сьогодні у випуску: ввічливі зелені чоловічки ціляться один в одного, фотограф цілиться у ввічливих зелених чоловічків, всі щасливі та задоволені.

Страйкбол

Мова піде про страйкбол (забугорна назва — ейрсофт) — командна гра, в якій учасники поціляють один в одного пластиковими кульками із предметів, схожих на вогнепальну зброю. Але це не пейнтбол і фарби тут немає. Я розкажу трохи про організацію, спорядження та процес гри.

Our air maybe soft but our balls are hard.
Мій друг-страйкболіст.

2. Гра, яку я фотографував, називалася Mainland: Скриня Пандори. Вона відбувалася Дніпрі, у лісопосадці із закинутим санаторним корпусом. Ігри анонсуються на профільних ресурсах, на них збираються охочі учасники. Є сюжет, є правила. Власне, тут не просто зібралося народу побігати — організатори погодили все із поліцією, лісниками та райдержадміністрацією. Навіть військкомат якимось чином сюди має відношення.

Знайомство з правилами гри

3. Організатор — в зеленій жилетці — розказує учасникам особливості гри, розподіляє по командах. У фотографа була червона жилетка і фотокамера замість предмета, схожого на зброю.

Брифінг

4. Аудиторія дуже різна — від молодих хлопців до літніх людей. Переважно люди вже з хорошою роботою, адже задоволення може бути недешевим.

Гравці

5. В страйкболі дотримання правил спирається на чесність учасників. Якщо в тебе влучили, кажеш стоп-слово "Вбитий", опускаєш зброю, одягаєш оранжеву пов'язку і йдеш в спеціально відведене місце, де відпочиваєш певний час (орієнтовно 10 хвилин). Потім можеш знову воювати. Учасників, які ігнорують влучання, називають маклаудами.

Вбитий гравець

6. Страйкбольне спорядження досить недешеве — я краще куплю собі байдарку. Але якщо в грі немає особливих вимог до моделювання певних родів військ, то можна пограти і бюджетно. Головними елементами є захисні окуляри та страйкбольний привід, який, як правило, імітує якусь реальну зброю.

Спорядження новачка

7. Серйозно покусані страйкболістами можуть тратити на своє захоплення десятки тисяч гривень. За вартість цього кулемета можна купити хорошу нову байдарку. Згідно правил із кулемета заборонено стріляти зблизька, тому кулеметник мусить іще мати пістолета. Взагалі, існують обмеження на швидкість вильоту кульок і прилад, що її вимірює — все-ж травм ніхто не хоче.

Страйкбольний кулемет

8. Учасники часто носять броню. Якщо ти в бронежилеті та в касці, то тобі за правилами дозволяється витримати на одне влучання більше — якось так. Багато гравців моделюють конкретні роди військ та підрозділи — одягаються, споряджаються та озброюються як справжні військові. Але це дуже дорого.

Броня

9. Для зв'язку між членами команди та із організаторами використовують радіостанції — ті, хто активно грає, їх собі купують, часто в комплекті з гарнітурою.

Радіо

10. Окрім зброї щоб постріляти в страйкболі є чим кинути — страйкбольна граната. Робиться із петарди, начиняється кульками чи кукурудзою. Є також підствольні гранатомети.

Страйкбольна граната

11. Якщо справжні патрони досить великі і вміщаються до магазину обмеженою кількістю, то страйкбольні кульки маленькі і їх можна засипати багато. Тому і кількість боєприпасів в магазині навмисне обмежена. Магазини, куди можна всипати безліч кульок, називаються бункерами, а їх користувачів — бункеровщиками. Бункери характерно торохтять під час бігу і дозволені лише кулеметникам.

Їжа

12. Сама гра виглядає не зовсім так, як фільми про Рембо — переважно все тихо. Іноді бувають активні перестрілки just for fun, вони називаються педулово і досвідченим учасникам не цікаві. В даному разі гравці мають завдання і намагаються його виконати максимально тихо і приховано.

Вичікування

13. Згідно сюжету Скриньки Пандори, погані хлопці захопили склад із зброєю масового знищення і збираються її звідти винести. Але щоб потрапити до сховища, їм треба запустити генератор (електрику їм відключили хороші хлопці), а для цього намутити пального. Зброя масового знищення представлена у вигляді кольорових пляшечок, яких треба винести повний комплект.

Виконання завдання

14. Було там трішки і моєї ролі — я грав журналіста-заручника, який вліз за гарячими кадрами. За звільнення мене хорошим хлопцям світила додаткова корисна інформація від організатора. Але вони не впоралися.

Прикривання

15. Пересуваються гравці тихо, ховаються за кущами і вичікують. Якщо ви чуєте, що хтось тріщить по кущах, значить то фотограф в оранжевій жилетці почув, що десь стріляють і поспішає щось зняти.

Укриття

16. Гравці демонструють різні тактичні елементи — прикривають один одного, рухаються на відстані один від одного (щоб не зняли всіх однією чергою), ховаються по кущах.

Тримання дистанції

17. Боєць із команди хороших хлопців утримає територію електропідстанції щоб не дати світла терористам.

Утримування території

18. Боєць із команди поганих хлопців утримує склад із зброєю масового знищення. Їх завдання — винести комплект в контрольну точку. Я думав, що хороші хлопці доберуться сюди, але не склалося.

Утримування приміщення

19. Іще один важливий нюанс — під час гри діє сухий закон. Воно і правильно, бо в руках у гравців травмонебезпечні предмети, та й суперечки краще вирішувати на тверезу голову.

Стрільба

20. В результаті гри, погані хлопці зуміли зробити свою чорну справу, всі трохи посперечалися в кінці, палко обговорили деталі гри, пофотографувалися і весело розійшлися. Після команди "стоп-гра" сухий закон вже не діє.

Мертвяк

Звісно, я розповів далеко не все, проте постарався передати основні враження, отримані від гри. Страйкболом я не заразився, хоча невелике бажання побігати і популяти лишилося. На цьому в мене все, до наступних зустрічей, не перемикайтеся. Скоро туризм, астрономія, каяки, ботаніка, архітектура та багато іншого цікавого.