Я мав нагоду повалятися в ліжечку тиждень, поки білі кров'яні тільця мужньо виганяли всякий мікроскопічний непотріб із мого організму. Ну, тобто, вони не виганяють, а поїдають, але суть в тому, що вони з цим впоралися.

Коли ти лежиш у ліжку, то маленький планшет-трансформер типу Acer Switch 10 ідеальне рішення для тебе, за винятком того, що ним не можна вкритися. Тобто, я награвся апаратом, звик до нього і тепер напишу найбільш зважений, на мою думку, огляд. В огляді, також, багато буде говоритися за Windows 8.1 та деяке інше програмне забезпечення — але ви купуєте комп'ютера саме для того, щоб на ньому запускати програми, чи не так?

  • Windows. Як я уже писав, працює в двох режимах — настільному та "Метро". В настільному бажано мишку, так як по дрібних деталях пальцем попадати важко. В "Метро" отримуємо майже Андроїд — ну, сенсорні програми, магазин з ними. Використання нічим не відрізняється від Андроїда, за винятком того, що на машинці справжній MS Office і немає проблем із сумісністю в документах. Програми є всякі — і нормальні, і погані, і платні, і безкоштовні — геть як в гугль-маркеті. Популярні браузери, програвач VLC, спрощений філіал Фотошопа. Є, навіть, безпощадні:
  • Гра
  • На системному носії пристрою є 6ГБ розділ для повного відновлення до заводського стану, тому я почав вільно хазяйнувати, знісши стандартні програми і переналаштувавши пристрій під себе. Ну і система ліцензійна, тому мало не щодня смоктала собі оновлення.
  • Гра
  • Система не завжди розуміє, що до неї підключена клавіатура. В Андроїді при роботі з фізичними клавішами, екранні взагалі не показуються, а тут вилазять і дратують. Недоробка Майкрософта, коротше. А ще вони кудись діли нормальні Косинку і Сапера — те, що в їх магазині, убоге.
  • Процесор не такий і слабкий — Half Life 2 плавно пішла на налаштуваннях, близьких до максимальних, а, значить, система продуктивніша за мій настільний комп'ютер з Sempron 2800+ та GeForce 7600GT — там теж 2 ГБ мізків стояло. Ну і за мій перший ноутбук 2008 року, але там графіка взагалі ніяка. Основні затримки, як я вже писав, за флеш-носієм. Мені бракує індикатора його активності — не видно, чи він щось робить, чи пройшла команда.
  • Я вже писав за клавіатуру — щоб набирати текст вона, справді, непогана. Проте якщо ви багато редагуєте текст і звикли використовувати клавіші Home, End, PgUp та PgDn — тут вас чекають незручності, так як вказані клавіші суміщені та маленькі і деякі потребують натискати Fn.
  • Linux. Якщо ви ґік, то можна спробувати, а так, поки, не варто — Ubuntu запустилося з обмеженим функціоналом, openSUSE взагалі не схотіло запускатися. Зачекаємо, доки в ядрі з'явиться підтримка всього цього заліза.

Отже, висновок — Switch 10 — апарат для перегляду. Тексту, відео, сайтів. Можна з нього написати в блог чи нагадити коментарів. Фотографії перебрати і опублікувати — якщо без серйозної обробки RAW. Можна погратися в не дуже вимогливі ігри. Перевагою над Андроїдними планшетами є можливість запускати настільні програми, аналогів яких немає під мобільними платформами + робота з повноцінним офісом.