webcam

В той час, коли за Уралом вже повним ходом гудуть суворі сибірські мужики, злий викладач закінчив готувати тазик олів'є та інших святкових ніштяків і сів за комп'ютер. Ні, зустрічати Новий рік він тут не буде, але гріх було-б не використати інформаційно-комунікаційні технології для вкрай дешевого зв'язку із віддаленими родичами. В даному разі VoIP - це не Voice, а Vodka over IP. Коротше, вже пішла така традиція на Новий рік звякати по Скайпу деяким людям.

Фігова-префігова вебка Logitech є однією із самих невдалих моїх придбань, тому лежить у шухляді. Натомість юзається Nokia C5-00 - благо під Symbian вистачає програмного забезпечення, що дозволяє перетворити телефон на вебку. Для ніщєбродів небагатих людей як я є SmartCam. Він GPL, тобто нахаляву, крім того кросплатформовий. Для його роботи достатньо мати комп'ютер з Windows чи Linux та адаптером Bluetooth чи WiFi - на вибір. І телефон з Symbian, Win Mobile 6 чи просто з JME. Ну і, звісно, має бути або WiFi, або Bluetooth - як і на комп'ютері.

Друга софтина - EpocCam дещо платна. На телефоні має стояти або Symbian, або Android, або iOS. На компі тільки вінда. Є пробна версія, що показує рекламку на екрані. Зате програма працює через USB, тобто, не садить батерейку і, в моєму випадку, дозволяє передавати кращої якості картинку, так як у мене WiFi на телефоні немає, а Bluetooth досить повільний.