Не так дано я збирався поміняти засіб діставання мене близькими та знайомими і стояв перед вибором, у якому напрямку шукати собі підходящу модель. Наразі, я закінчив обирати, вирішив не випендруватися із всякими BlackBerry, а взяти щось більш поширене. Але ну щоб зовсім не випендруватися у мене не вийшло — до телефону я висунув дивакуваті вимоги — подавай великий гарний екран з IPS та велику батарею — а то наслухався я історій про те, що у смартфонів вкрай погано з автономністю. І тут кількість моделей в каталогах зненацька зменшилася до якогось мізеру і я обрав Lenovo IdeaPhone P780.

Lenovo p780

Зображення нахабно поцуплено із офіційного сайту Lenovo.

Хоч 5" екран — це не так і багато, сучасні лопати мають по 6" і більше, проте в порівнянні з моїм попереднім кнопкофоном, телефон видався дуже великим. Тому іще в магазині я подумав, що не заважало-б купити нормальний чохол і продавець-консультант радісно мені приніс фірмовий — він якраз зроблений під цю модель хоч і дорогуватий. Записавши це на свій рахунок, він (продавець) уже готовий був мені впарити і фірмову плівку для екрану і акційну флешку, але більше чохла купувати в мої плани нічого не входило, а нормальна флешка на 16 ГБ перекочувала із попереднього телефону. У чохлі апарат зовні має вигляд блокнота-записника — відкрив, приклав до вуха і говориш.

В цілому, виглядом я цілком задоволений — квадратний темно-сірий корпус з металевою задньою кришкою вийшов не товстим, незважаючи на великий, на 4000 mAh, акумулятор. Спочатку мене стурбувало те, що батарея не виймається (тільки розбирати телефон), але я у своїх попередніх телефонах не робив цього ні разу окрім як поставити сім-карту. Тут дві сім-карти (мені одної вистачає) і флешка вставляються зручно, без виймання акумулятора.

Друге питання, що у мене виникло — як експортувати контакти з Nokia на Android. В принципі, через Bluetooth у напівручному режимі всі вони успішно перекинулися — не так їх і багато. Більше питань у мене не виникало.

Огляду із фотографіями я публікувати не буду, так як їх вистачає в інтернетах, лише власні враження.

 • Автономність телефону, здається, навіть надлишковою для мене — я розмовляю мало, в ігри не граюся. Перша зарядка — тиждень, друга — ось уже тиждень іще заряду залишилося. В інтернет виходив, ставив програми, дивився ТиТрубу, слухав музику — цілком помірно.
 • Екран — досить яскравий. Коли він вимкнений, на підкладці видно горизонтальні смуги, на що лаялися в оглядах, проте в увімкненому стані вони не заважають. Роздільна здатність — 1280х720, що більше, ніж у багатьох 7" планшетів. Поверхня досить тверда і легко протирається мікрофіброю — як і сонцезахисні окуляри. Я так і не зрозумів, чи є там МакакаГорила-Гласс — одні пишуть, що так, інші, що ні. Тицяється пальчиком приємно.
 • Продуктивність мною не оцінювалася — не для ігор брав. Власне, спробував встановити якісь цяцьки, потицяв і зніс. Забавлятися я звик на фізичній клавіатурі, а нормальних point&click квестів я не знайшов. Пишуть, що наявний процесор, хоч і чотириядерний, в тім не дуже сильний, проте досить економний, що видно.
 • За звук нічого особливого не скажу — трішки кращий за попередні телефони, а от за генератором сейсмічних коливань я сумую.
 • Телефон оснащено дуже хорошою камерою з 16МП малошумним APS-C сенсором та шестикратним оптичним зумом. Можна знімати в RAW, робити серійну зйомку, повністю керувати експозицією. При бажанні, камеру можна від'єднати від телефону і використовувати автономно.
 • Робота USB в режимі OTG — спеціальний кабель дозволяє підключити, наприклад, флешку, хоча цим не обмежується. Ядро Linux швидко розпізнає, наприклад, фізичну мишку та клавіатуру.
 • Спалах, напевне, ксеноновий, бо коли я увімкнув його в режимі ліхтаря, то засліпив себе. Сяє так, що на декілька метрів усе видно.
 • Навігація також задовольнила. OsmAnd завантажив детальну карту України — там позначені навіть деякі лісові дороги.
 • Програм також накидав достатньо — словники від GoldenDict у ForaDictionary, якийсь інженерний калькулятор, Pixlr Express для того, щоб швидко попсувати фотографії. Якийсь антиспам — правда, чорні списки поки порожні. ES Explorer вміє Google Disc, FTP, SFTP (можна заливати файли на стенделон). Xabber, Google Earth, DSLRDashboard та інша купа того, що раніше поміщалося в ноутбуці.
 • Сенсори на телефоні реагують не тільки на моє вухо, а-й на кришку чохла — коли я відкриваю, екран автоматично розблоковується. В комплектації виявився компас — він іще-й працює. Навіщо він мені згодиться — не знаю, якби при фотографуванні, окрім GPS-координат в EXIF писався іще-й напрямок камери, то можна було-б по карті визначати, що то за невідомі гори в кадрі. В тім, в купі із детальною картою України, може колись і згодиться. Бракує лише барометричного альтиметра.
 • Ну і вартість — офіціал 3300, сірий — 3000 і менше. Я взяв офіціал, просто маю позитивний досвід ремонту по гарантії Мотороли. Ось, поки і все.

Отже, у висновку — апарат не для ігор, хоча під всі інші завдання зійде. Можна використовувати як мікропланшет щоб посидіти в інтернетах, опрацювати фото і опублікувати їх десь далеко від дому. Безумовно, всі вищеперераховані функції я завжди використовувати не буду, але я-ж колись думав, що GPS на телефоні — це просто іграшка, а в результаті ним часто користувався. Скоро на апарат перекочують усі робочі документики, щоб я міг мати завжди із собою усі навчальні плани та іншу необхідну бюрократію.

От і все на сьогодні, не перемикайтеся.