Дуже-дуже оперативно як для мене, в той же день, я публікую розповідь про Photomob 2017 — захід для професійних фотографів та відеографів. Дякую Panasonic Україна за те, що пригостили квитком, а я навіть забув зняти їх стенд. Треба буде щось хороше написати про їх камери.

Дайджест

Photomob — це комплексний захід, що включає в себе лекції професійних фотографів, відеографів, фотошоперів, креативщиків та інших спеціалістів, майстер-класи та демонстрації і виставку фото та відеотехніки, аксесуарів та матеріалів. Цього року він відбувся вже втретє.

В загальному

Лекції відбувалися у двох залах, при чому іноді паралельно, через що я не потрапив на одну із них. При чому організатори випустили два типи квитків — Pro і SuperPro, останній коштує суттєво дорожче і дає можливість відвідувати обидві зали, там по ідеї крутіші лекції. Хоча, все саме цікаве для мене було на Pro.

Неповна зала

Впродовж всього часу також діяла спеціалізована виставка — якщо пропустити нецікаву лекцію, то поки всі в залах, був шанс потриматися за цікаві експонати.

Pentax K-1

Це тинялося по залах, забув спитати, через що він дивиться.

Рекламний ведмідь

Також організатори додали в холі трохи розважальних елементів таких як автоматичний фотобокс, що відразу друкує ваш знімок та хешпрінтер, що друкує всі знімки, опубліковані у ВК та Інстаграмі із хештегом #Photomob2017. Шкода, що вони не моніторять ФБ, а то я їх порадував би.

Хешпринтер

Лекції

Незважаючи на гучні слова Pro та SuperPro, нічого неймовірного на лекціях не було, доповідачі розповідали про себе, свій успіх та трохи по темі лекції. Тут я іще раз переконався, що хороший спеціаліст та хороший спікер важко поєднується в одній особі. Юлія Гладіренко розхвалила професійну лінійку дігітайзерів Wacom і показала як вона майстерно робить портрет-цукерку, тема використання графічного планшета в ретуші лишилася нерозкритою.

Wacom

Богдан Лисик ділився історією свого успіху і розповідав про те, як він в школі знімав відоси і як це переросло у професійний відеопродакшн. Може він розказав іще щось цікавого, але я не дочекався і пішов дивитися на Pentax.

An action

Більш наповненою за змістом виявилася розповідь про відеозйомку на дронах, доповідач розповів про сфери застосування, ризики, про техніку та орієнтовну вартість.

Дронаріум

Розповідь супроводжувалася красивими зразками відео — як рекламних, так навіть для кіно.

Дронаріум

Повну залу зібрала Дарія Павлова, яка розповідала про те, як вона проводить дитячі фотосесії, як лагодить з батьками та отримує природні, не постановочні, фотографії. Згадала також про портфоліо, що має розповідати історію про фотографа.

Повна зала

Наступний спікер Генадій Кондратьєв, він же Strobius, поєднує в одному флаконі класного спеціаліста своєї справи та спікера. Я колись подивився його відеолекцію про спалахи і спробував собі, а згодом купив. Цього разу він розповідав про мінімальний набір для виїзної фотостудії та використання його на практиці.

Стробіус крутий

Ніби нічого важкого — взяти три спалахи, один спрямувати на модель, другий ззаду моделі, третій на фон. Підібравши на синхронізаторі співвідношення їх потужностей можна робити дуже красиві фотографії. Ось тільки треба багато практики щоб можна було робити це швидко.

Стробіус крутий

Станіслав Гуренко розказав про те, що відео на дзеркалки це вже минуле і розхвалив свої успіхи у зйомці комерційних роликів на Sony, після чого я пішов до їх стенду за контактами. Лишається освоїти, що таке S-Log.

Бездзеркалки для зйомки

Фотокамери

Перейдемо до виставкової зали. Коло входу стенд Fujifilm і всі цікаві експонати, що лежать на столі, я вже тримав у руках.

стенд Fujifilm

Але в шафці за склом стоїть GFX 50s — правда це передсерійний зразок, тому знімати ним не дають. Також стоїть X-T20, яку я хочу взяти на тест, але в них поки немає семпла. Співробітник щось говорив за сертифікацію, значить до нас будуть везти.

стенд Fujifilm

Nikon остаточно розслабилися. Я розумію, що дзеркалки в них хороші, що вони не застарівають впродовж кількох років, проте хіба це стенд на виставку? Останнім на столі лежить новий D5600 і на моє запитання чим він відрізняється від D5500 окрім Bluetooth та NFC співробітник відповів, що я назвав усі відмінності. Чекаю, коли Canon їх покарає.

Скромний Nikon

Хоча, що не кажи, а Nikon рідна система. Коли я беру інші камери в руки і кажу — е-е-е-е, а де тут те, де тут се, то тут я просто зазираю у видошукач і рефлективно тисну кнопки та кручу колеса.

Тут я дістався до Pentax. Виявляється, що у них таки є представництво, якого я раніше не міг знайти, тому я взяв візиточку і буду до них приставати.

Pentax K-1

Pentax позиціонує K-1 як захищену від вологи та пилу камеру, тому якщо я з ними подружуся, то треба буде взяти в якусь цікаву поїздку.

Pentax K-1

А ще вони виставили цар-камеру 645z. Це середньоформатна півторакілограмова цеглина із п’ятидесятимегапіксельною матрицею, хоча виробник стверджує, що вона годиться і для польових умов.

Pentax 645Z

Що цікаво, в камері обидва гнізда для карт пам’яті SD замість CF, тому я засунув свою другу флешку і спробував зробити кілька знімків. Очікував, що камера мене вразить, але ні — я отримав просто знімкт великих розмірів. Звісно, висновок робити зарано, я протимав апарат п’ять хвилин і не знайомий із деталями. Утім, брати середній формат на огляд мені смислу немає (та й чи дадуть), бо для моїх завдань з головою вистачить повного кадру, а то й кропу. Не доріс, коротше кажучи.

Pentax 645Z

Але досвід цікавий потриматися за таку цеглину. Чекаю коли Fujifilm дасть потриматися за свою.

Pentax 645Z

На стенді Olympus цар-камер не було, натомість стояли цілком реальні для мене моделі. У них я теж взяв візитку, спробую домовитися за техніку на огляд. Дядечко представник щасливо розказував мені про їх круту стабілізацію і зняв із рук на телевик кілька знімків на досить довгій витримці — і справді круто. Чи, може, він не п’є. :)

Olympus

Навколо фото

Окрім фотокамер на виставці було представлені чимало причандалів для зйомки. Це поворотний стіл, швидкість обертання якого можна змінювати. В мене є неповоротний і я хочу приробити до нього моторчика, в такій штуці маю потребу.

7 обертів

Хоча, цей столик витримує до 120 кг, можна крутити й дорослу людину. Правда просять за нього досить дорого.

7 обертів

На виставці були присутні чимало компаній, що пропонували різні витратні матеріали, упаковку, фотокниги та фотоальбоми, але я їх детально не розглядав.

Фотокниги

Також були дрони. Але це здається не та компанія, що робила їх презентацію минулого року.

Дрони

З цього стенду я розглядав великий, літрів на 30 чи й більше, фоторюкзак. Там вистачить місця й для термоса із канапками і штатив можна збоку причепити. Але він міський, в Карпати я з ним не поліз би, швидко перетвориться на чорта.

Причандали для зйомки

На стенді Wacom можна було спробувати два планшети та два графічних екрани. Один із них являє собою взагалі самостійний комп’ютер, але й коштує звісно дорого.

Стенд Wacom

Висновок

Отже, чим був корисний Photomob 2017? Для мене в першу чергу це нові контакти — я сподіваюся найближчим часом отримати на тест в свої загребущі руки Pentax, Olympus та Sony. Іще на виставці були представники Western Digital, які ймовірно пізніше привезуть старші моделі MyCloud для огляду, що теж цікаво.

Лекції, на жаль, не були всі корисними, хоча щоб послухати таких людей як Генадій Кондратьєв безумовно варто прийти. Тільки квитка купувати завчасно, іще в лютому, коли він дешевший, бо за нинішню ціну я не брав би, тим більше SuperPro.

На цьому в мене все, цікавих вам заходів, не перемикайтеся.

P.S. Відео роблю. Так, довго.