Отже, завершу свій допис про музей кавайних девайсів для боротьби із світовою демократією ракетних військ стратегічного призначення. В попередніх дописах було розглянуто виставковий зал, спуск до командного пункту, ракетну шахту та суворі МАЗи забезпечення. Залишилося саме головне та цікаве — пекельний деструктор від радянського конструктора Уткіна, створений у КБ "Південмаш" у Дніпропетровську — ракета Воєвода, яку НАТОвці прозвали Сатаною за її готично-чорний корпус. Хоча, логічніше було-б назвати її Кузькиною мамою (Kuzma's mother), бо хрущовська воднева бомба була суто експериментальним виробом і на озброєння не ставилася.

Власне, заради чого я сюди і приїхав. Зі стартовою масою 200+ тон ця ракета здатна нести ~8.5 тон подарунків для братів наших заокеанських на відстань до 15000 км (за словами екскурсовода, 16000 — деякі модифікації по Вікіпедії). Але американці — люди скромні і будуть намагатися від наших подарунків відмовитися. Щоб не дозволити їм цього, ракету обладнали всякими системами протидії ПРО, зокрема чорний корпус вийшов із-за покриття, що зменшує помітність ракети на радарах. Крім того, є засоби радіоелектронної боротьби, ціла боєголовка, що розділяється на 10 реальних боєзарядів та десь з 40 обманних.

При огляданні цього експонату в мене виникло два питання — скільки коштує така цяця і скільки матану в ній міститься? Власне, Південмаш нині випускає на її основі ракету "Дніпро", що виводить супутники на орбіту, тому ціна на цей виріб є. Крім того, така ракета не знята із чергування в наших північно-східних сусідів. Одне досадно — девайс, незважаючи на досить пристойну ціну, одноразовий, як презерватив.

Ота світла штуковина на торці ракети — пороховий акумулятор тиску, що хутко випльовував ракету із шахти — це називається мінометний старт. Підскочивши, ракета запускала маршеві двигуни і летіла сіяти добро та мир в інші країни.

Такий-же акумулятор тиску, тільки, напевне, менший стояв недалеко коло входу в експозиції ракетних двигунів та турбін.

Власне, двигуни та насосні турбіни. Зверніть увагу на якість металу — експонати стоять роками на відкритому повітрі.

 

 

 

 

 

Власне, виставка ракет та іншого тактичного озброєння калібром поменше:

 

 

 

 

Ну от, в принципі і все. Ще купив буклета та диска. Гадав, там буде відео пристойної якості — я дуже помилявся, таке враження, що стягнули все з ТиТруби. Власне, я виклав сюди далеко не вся наявні фото та враження, тоді як екскурсовод розказав далеко не все, що міг-би. Отже, як багато цікавого матеріалу залишилося поза вашою увагою.

UPD: Забув сказати — одна Сатана вражає всіма боєголовками територію в 300.000 км2. Тобто, на нашу неньку-Україну вистачить усього дві таких.

Теги: