Речі, що мені потрібні:

  • NAS або неттоп на домашнього сервера. У зв’язку із тим, що в мене в руках буває багато чужих комп’ютерів, на яких генеруються файли (знімки екрану, результати тестів, документи з оглядами, інше), треба рішення для автоматичної синхронізації всього цього із моїм власним ноутбуком та настільним комп’ютером.
  • HDD caddy для ноутбука. Є вільний SSD, а поширені сучасні графічні оболонки на Linux вже дуже важкі (на спартанські варіанти я не згоден, погано налаштовуються), та й програми все більше займають.
  • Хорошу термопасту, змастити ноутбука, бо навіть при малому навантаженні температура процесора 45-55°С. Та, яку я використав, дуже дешева.
  • Дуже швидкісна карта пам’яті на 16-32 ГБ. Для тестових фотіків, щоб швидко серію RAW'ок зберігали. Кардрідер можна також, бо на моєму ноутбуці не працює вже.

Друге та третє я куплю найближчим часом, може і четверте, а перше поки ні — якщо купувати новий, то шкода грошей на гівно, а хороший коштує дорого. А вживані брати не любитель.

Нещодавно мене запитали, чи можуть бути корисними мої огляди, якщо я маю пристрої на руках впродовж тижня-двох і не можу виявити його прихованих недоліків. Я ось подумав — а чим дійсно може бути корисною моя праця?

І справді, я не тестую пристрій на надійність — та й провести подібний тест навряд чи можливо. Якщо у мене пристрій пропрацює довго і без проблем, то не означає, що так само буде у вас і навпаки. Це залежить від модифікації та навіть від партії — чи встав із правильної ноги бригадир на FoxConn в день випуску, звідки взяли складові для конкретного пристрою.

Все ж я надаю інформації значно більше, ніж можна почитати в описі інтернет-магазину. Я розкажу, наскільки пристрій реально є швидкий — проведу тести або визначу в процесі використання. Наскільки є зручним — чи гарно працює клавіатура чи тачпад, які є функціональні кнопки. Опишу враження від корпусу — наскільки він добре зібраний і чи з якісних матеріалів.

Деякі інформацію, що я пишу, ви можете знайти і самі — наприклад, порівняння із іншими моделями та характеристики. Проте я вже назбирав певну кількість досвіду і мені простіше систематизувати та коментувати такі інформацію.

Натомість є речі, в яких я можу давати похибку. Наприклад, в мене поки немає можливості точно визначати якість знімків фотокамери на високих ISO та динамічний діапазон — для цього треба побудувати стенд із сталим освітленням змінної інтенсивності. Або деякі недоліки, зазначені мною, можуть бути виправлені шляхом оновлення прошивки чи драйверів, як от робота тачпада.

Не дуже часто, але з'являються в мене на сайті безтолкові коментарі від DISQUS-акаунтів із назвами типу "Ugly site (uglysite.com)". Звучать вони ні про що — просто хвалять написане, незалежно від теми. Спочатку я не звертав на це уваги, доки не натрапив на пару статей "100 доступних способів отримати безкоштовний трафік на свій сайт". Серед іншого, там значилася платформа DISQUS і написано наступне:

  1. Заводиш обліковий запис із іменем свого сайту "Ugly site (uglysite.com)", можливі варіації. Обов'язково посилання на сайт в профілі.
  2. Шукаєш подібні за тематикою сайти, що використовують цю систему коментування.
  3. Пишеш на них осмислені коментарі від імені свого сайту.
  4. Бажано топтатися по невеликих сайтах і бути першонахом першим коментатором, щоб на тебе звертали увагу.
  5. ...
  6. ТРАФІК!

Крім цього додається список із сайтів, що використовують DISQUS, ну й мій там є — напевне, поцупили перелік у Ротозєєва. І схоже, що в горе-авторів проблема із виконанням пунктів 2 та 3, ломляться на всі сайти і пишуть пустопорожні коментарі. За що й отримують прапорці "Спам".

Чесно кажучи, виглядає це як свинство. Я колись думав робити так на ЖЖ, але сам побачив, що некрасиво. Тобто, якщо у вас посилання на сайт в профілі — все гаразд, його побачать люди, що зацікавляться вами. Але доменне ім'я в назві профілю мені видається за спам — якби хоч писали дійсно осмислені коментарі в тему.

Ну і на цій сердитій ноті я з вами прощаюся і йду запускати Linux на Чорному володарі вітальні. Не перемикайтеся.

Я іноді ліниво думаю над оновленням сайту, при чому не стільки в плані зовнішнього вигляду, а над тематикою, наповненням і новою назвою — стара давно не відповідає суті. Наразі в мене два вектори розвитку — фотографія та комп'ютерна техніка, але вони під однією вивіскою уживаються погано і, на жаль, з чимось доведеться попрощатися. Може хто допоможе мені придумати таку вивіску, що вміщатиме в собі ці дві теми, а також ЦА, що цікавиться одночасно обома?

Чим далі, тим більше я думаю про те, що щось пояснювати студентам на заняттях — це зло. Чим більше пояснюєш студенту, тим менше він знає. Тому останнім часом я намагаюся поступати так — ось вам орієнтовний перелік джерел, ось вам гугол, ось вам технічне завдання, а ось дедлайн. Не без того, щоб підказати на важких моментах, але здебільшого на занятті в мене є час пописати журнал, почухати потилицю, перевірити попередні роботи (іноді на плагіат — і таке буває), почитати новини.

При цьому основна турбота викладача полягає в тому, щоб підібрати завдання і чітко сформулювати умови: так, щоб студент, виконуючи його, набув саме тих знань та умінь, що заплановані у програмі. Студенти спочатку стогнуть, ниють, але роблять — тупих немає. Мені однозначно легше — бо якщо торохтіти цілий день, увечері почуваєшся як ганчірка.

Не я це придумав, такий підхід називаєься тьюторинг і зрозумів я його після онлайн-курсів Prometheus та CodeAcademy. Для повного щастя можна і в себе підняти онлайн систему керування навчанням (навіть для локальних курсів), технічну частину я навіть зробив, а по методичній іще руки не дійшли.

І так, Microsoft безкоштовно дала нам "першу дозу" — 50 ліцензій на Office 365: по 1 ТБ онлайн-сховища на людину і ліцензії на їх офісний пакет.

Чи вистачає вам інформації в моїх оглядах фототехніки та ноутбуків? Може я замовчую щось, що вам цікаво. Чи надаю мало фотографій пристрою? Що ви хотіли бачити в мене?

Якщо що, то я намагаюся уникати офіціозу і не повторювати огляди із офіційних сайтів та онлайн ЗМІ.

Сьогодні ми поговоримо про важку долю фотографа. З одного боку він мусить купувати дорогу техніку, витрачати гроші на мандрівки, час на обробку фотографій. З другого боку його не всюди впускають, десь забороняють чи погрожують. Але навіть без цього на його голову валяться чергові клопоти.

Фотографи вже звикли до композиції. Правила третин та золотого перетину, передній, середній та задній плани, погляд або рух всередину знімка та багато іншого. Але це, виявляється, не ще все.

1. Давайте розглянемо цей знімок. На перший погляд здається, що межа між лісом та снігом знаходиться занадто близько до середини — але на світлині присутні дві інші уявні лінії — напрям погляду та напряму руху Ярослава. І ці лінії якраз дуже чудові — я в обох напрямках залишив персонажу місце.

Ярослав Козак в лісі

В статистиці сайту останнім часом з’являються пошукові запити техніки, релевантні до того, що я публікував. Чисто для цікавості в гуглі обрав пошук україномовних сайтів і уводив назву техніки, що я оглядав. Картинка вийшла приблизно така:

Google search

Мій сайт вилазить або першим, або на першій сторінці. А у вас так само? З одного боку приємно, а з іншого свідчить про жалюгідний стан україномовного сегменту мережі — гугол не знайшов нічого більш цікавішого за мій затишненький журнальчик.

В статистиці мого сайту, серед запитів, помітно вирізняються автоматичні запити із серверів Amazon AWS — трафік мінімальний, проте кількість звернень більша, ніж від будь якої людини. AWStats чомусь не вирізняє їх як ботів, тому вони псують статистику, заважаючи визначати кількість відвідувань сайту. Тому я стукаю до хостера, щоб забанити весь їх діапазон адрес.

Тепер питання до читачів — ніхто на Амазоні нічого не тримає? Якийсь власний RSS-агрегатор? Якщо це ваше, то додайте в User-agent слово Bot, чи якось так.

Вже певний час думаю я над тим, чи міняти назву блогу, чи лишити як є. Варіанти наступні:

  • Поточна назва "Записки злого викладача" з одного боку легка для запам’ятовування і до неї можна придумати логотипа. Проте вона, по перше, викликає посмішку у людей, які вперше чують про мій блог, а, по друге, не відображає суті тих текстів, що я пишу. І, по третє, в людей викладач асоціюється із академічністю та офіціозом, а в мене цього немає, ще й граматичні помилки трапляються.
  • Живе в мені мінімалістична ідея підписати блог мережевим псевдонімом — одне слово piktor в заголовку. Проте до нього ані підібрати логотипа, ані гасла, так ще-й плутатимуть написання через k та c.
  • Варіант з реальним іменем я, поки, не розглядаю, неохота.

Чи є у вас якісь пропозиції?

Рось з Палієвої гори

Сторінки