Я зараз думаю над оновленням сайту: перейти на актуальний Drupal 9, дизайн з Bootstrap (mobile first), краща організація даних, інші плюшки. Коли оновлю — поки не прогнозую.

І не знаю, чи потрібен мені RSS — чи хтось живий читає його? Бо знаходжу відображення свого сайту на купі агрегаторів, але не певен, що там є хоч якась жива душа, натомість створюється навантаження та рахуються процесоро-відсотки на хостингу.

Тож якщо ви жива людина і читаєте цей сайт через RSS, потрудіться черкнути коментар або тут (Disqus, можна анонімно), або у соцмедіа.

Ну а на завтра буде продовження Карпат. А потім іще одна цікава подорож, не перемикайтеся.

Як ви вже побачили, сайт змінив назву. Стара — /dev/blog не сприймається гуглом і людьми, я з нею поспішив.

За цим я хотів перейменувати сторінки у Фейсбуці і Твіттері. Твіттер заблокував акаунт і попросив номер телефону. Я його послав. Тепер у мене немає Твіттера.

Фейсбук відхилив запит на перейменування, бо The name you requested suggests that the subject of your Page has changed or may be misleading. This can be confusing for people who like your Page.

Те, що перейменувався сайт, їх не цікавить. Апеляцію відхилили без пояснення причин. Але я маленький, мені втрачати нічого, тому я створив нову сторінку, а стару просто закидаю, а через деякий час видалю. Прошу заходити і вподобати.

Як ви вже помітили, зараз я вкрай рідко сюди щось пишу. Певно, так і буде надалі.

Зокрема, більше не буде оглядів техніки. По перше, маленький я не цікавий представництвам компаній та PR-агенціям, яким треба охоплення аудиторії. Сайт і справді за три роки не мав ніякого розвитку. Я, набувши досвіду, трохи покращив якість оглядів, але зовсім не займався розкручуванням та просуванням. І регулярність виходу нових матеріалів ніяка. Тому при зверненнях мене часто ігнорували, лише один чесно відповів, що їм треба більшу кількість переглядів.

По друге, я сам вже втрачаю інтерес до написання оглядів — мені ліниво їх оформлювати. При підвищенні стандартів якості, збільшилася кількість часу, що йде на одну статтю й іноді доводилося змушувати себе цим займатися (раз взяв, значить треба написати).

Закривати сайт я поки не буду. Якщо в мої руки таки потрапить цікавий пристрій — можу про нього написати, просто не буду звертатися до офісів компаній щоб щось дістати. Також писатиму про туризм, але дуже нерегулярно. Сайт повертається в режим публічного записника і я вже не буду паритися про відвідуваність.

закинута хатинка

Не дуже часто, але з'являються в мене на сайті безтолкові коментарі від DISQUS-акаунтів із назвами типу "Ugly site (uglysite.com)". Звучать вони ні про що — просто хвалять написане, незалежно від теми. Спочатку я не звертав на це уваги, доки не натрапив на пару статей "100 доступних способів отримати безкоштовний трафік на свій сайт". Серед іншого, там значилася платформа DISQUS і написано наступне:

  1. Заводиш обліковий запис із іменем свого сайту "Ugly site (uglysite.com)", можливі варіації. Обов'язково посилання на сайт в профілі.
  2. Шукаєш подібні за тематикою сайти, що використовують цю систему коментування.
  3. Пишеш на них осмислені коментарі від імені свого сайту.
  4. Бажано топтатися по невеликих сайтах і бути першонахом першим коментатором, щоб на тебе звертали увагу.
  5. ...
  6. ТРАФІК!

Крім цього додається список із сайтів, що використовують DISQUS, ну й мій там є — напевне, поцупили перелік у Ротозєєва. І схоже, що в горе-авторів проблема із виконанням пунктів 2 та 3, ломляться на всі сайти і пишуть пустопорожні коментарі. За що й отримують прапорці "Спам".

Чесно кажучи, виглядає це як свинство. Я колись думав робити так на ЖЖ, але сам побачив, що некрасиво. Тобто, якщо у вас посилання на сайт в профілі — все гаразд, його побачать люди, що зацікавляться вами. Але доменне ім'я в назві профілю мені видається за спам — якби хоч писали дійсно осмислені коментарі в тему.

Ну і на цій сердитій ноті я з вами прощаюся і йду запускати Linux на Чорному володарі вітальні. Не перемикайтеся.

Мій затишненький живе на сервері у друга, проте сьогодні він повідомив, що халява закінчилася, сервер йому більше не потрібен і через пару тижнів перестане працювати. Відповідно, треба десь шукати нову квартиру, тобто хостинг для свого сайту. Навантаження в мене невелике, проте є 3,5 гігабайт фотографій і я постійно додаю нові. Можна перенести їх на фотохостинг, проте тоді доведеться переробляти посилання у багатьох статтях. Можна схуднути, постискавши повнорозмірні знімки в деяких дописах, але не сильно.

Схиляюся до HvOSTING, там є підходящий для мене тариф по 260 гривень за рік. Можете рекомендувати щось інше.

Owl hobo

Пройшовся я по своєму блозі, пошукав, що можна показати, чимало вийшло. Зібрав я всі посилання в купу, написав скрипт на Python і зробив він мені із тих посилань красивий дайджест, плиточками, як у Windows Phone: фотографія, короткий опис і посилання на відповідну статтю. І сподобалося мені, ще й оновлювати легко, просто додай посилання у список і запусти іще раз скрипт. Треба буде іще зробити автоматичне формування змісту, але і так непогано.

В дайджесті я зібрав наступне:

  • Фотіки по категоріях: дзеркальні, системні, з фіксованою оптикою;
  • ноути по категоріях: продуктивні, недорогі, трансформери;
  • настільні комп’ютери та частини, мережеве обладнання;
  • подорожі до Карпат та Закарпаття;
  • заповідники і природа;
  • виробництво;
  • міста;
  • просто красифі фотки і панормаи.

Зацініть красу поки тут, а потім воно переїде в меню сайту.

І, так, я збочинець, Drupal дозволяє це робити з додатком Views, але я полінувався там розбиратися.

До шостого квітня:

- О, Голландія, референдум, треба їм показати, що ми цивілізована країна, прагнемо до Європи, заслати туди диванну сотню зі знанням мови, нехай піарять нас, референдум, ко-ко-ко.

Після шостого квітня:

- Фі, укурки, не розуміють, що втрачають, їх референдум нічого не значить, не дуже то і хотілося з ними дружити.

Якщо серйозно, дуже схоже чи то на виправдовування перед росіянськими тролями, чи то на масове підгоряння анусів. Цікаво, Арміна ван Бююрена перестануть слухати?

Є такі французькі ігророби — Microїds, відомі красивими іграми від Бенуа Сокаля — Syberia I-II, Amerzone, Sinking Island та іншими. От вони пропонують зареєструватися у них на сайті і щодня там логінитися. Просто заходити і більше нічого. За це вони нараховують очки — 250 за реєстрацію, 20 щодня за логін, ще скількись то там за лайк у пейсбуці. Якщо навідуватися щодня, то нараховують і за постійне відвідування. Якщо ви купуєте щось із їх ігор у Steam, то зараховують 300 балів.

За кожні 100 очків можна витягнути випадкову карту. Зібравши багато карт, можна отримати саундтреки до ігор, всілякі артбуки і самі ігри. Мені трохи більше як за два тижні видали промо-код для Steam на якусь недорогу іграшку — квест Egypt the prophesy — іще не грав, правда — проте вони зарахували 300 балів, коли я активував код, ніби я його купив. Стало цікаво, наскільки вони щедрі будуть далі — раз на добу зазирнути не важко.

Собі, щоб не забути.

Якщо ваш веб-сервер тільки на nginx, щоб збільшити максимальний розмір файлів для завантаження на сайт, окрім налаштувань post_max_size і memory_limit у php.ini, потрібно вставити у секції server налаштувань віртуального хоста параметр client_max_body_size, який типово дорівнює одному мегабайту. Він визначає розмір тіла запиту від клієнта. Ось така в ІТ бюрократія - і до PHP в кабінет за довідкою треба сходити, і до nginx.

Агов, патріоти! Бойкотуєте Coca Cola? А Google бойкотувати вам по силах? З одного комп'ютера та браузера отримав дві різні картинки, просто змінивши доменну зону:

google.com.ua

UA Google maps

google.ru

UA Google maps

А що у вас на Google? Наскільки важко буде з нього злізти в разі чого? В мене це можливо, але довго і багато мороки.

  • Пошту поміняти можливо, наприклад на Outlook, надіславши усім контактам нову адресу. Просто дещо незручно.
  • Google Analytics - так як я не використовую і половини його функцій, можливо лишитися лише на AWStats. Найпростіше.
  • Google Drive+Docs. В принципі, аналогічну функцію дає Microsoft, у них безкоштовно аж 30 ГБ.
  • Android з телефона не викинеш, проте можна порутати, викинути всі гуглові сервіси та поставити блокування реклами. Наступний апарат на Windows, якщо MS до того часу не повторить за гуглом.
  • Youtube. Перезаливати всі відео кудись на Vimeo довго, хоч їх у мене не так і багато. Ну і посилання переробляти на сайті багато.

Якщо що, найближчим часом я цього робити точно не буду. Просто цікава ваша думка.

Сторінки