Як ви вже помітили, зараз я вкрай рідко сюди щось пишу. Певно, так і буде надалі.

Зокрема, більше не буде оглядів техніки. По перше, маленький я не цікавий представництвам компаній та PR-агенціям, яким треба охоплення аудиторії. Сайт і справді за три роки не мав ніякого розвитку. Я, набувши досвіду, трохи покращив якість оглядів, але зовсім не займався розкручуванням та просуванням. І регулярність виходу нових матеріалів ніяка. Тому при зверненнях мене часто ігнорували, лише один чесно відповів, що їм треба більшу кількість переглядів.

По друге, я сам вже втрачаю інтерес до написання оглядів — мені ліниво їх оформлювати. При підвищенні стандартів якості, збільшилася кількість часу, що йде на одну статтю й іноді доводилося змушувати себе цим займатися (раз взяв, значить треба написати).

Закривати сайт я поки не буду. Якщо в мої руки таки потрапить цікавий пристрій — можу про нього написати, просто не буду звертатися до офісів компаній щоб щось дістати. Також писатиму про туризм, але дуже нерегулярно. Сайт повертається в режим публічного записника і я вже не буду паритися про відвідуваність.

закинута хатинка

Не дуже часто, але з'являються в мене на сайті безтолкові коментарі від DISQUS-акаунтів із назвами типу "Ugly site (uglysite.com)". Звучать вони ні про що — просто хвалять написане, незалежно від теми. Спочатку я не звертав на це уваги, доки не натрапив на пару статей "100 доступних способів отримати безкоштовний трафік на свій сайт". Серед іншого, там значилася платформа DISQUS і написано наступне:

 1. Заводиш обліковий запис із іменем свого сайту "Ugly site (uglysite.com)", можливі варіації. Обов'язково посилання на сайт в профілі.
 2. Шукаєш подібні за тематикою сайти, що використовують цю систему коментування.
 3. Пишеш на них осмислені коментарі від імені свого сайту.
 4. Бажано топтатися по невеликих сайтах і бути першонахом першим коментатором, щоб на тебе звертали увагу.
 5. ...
 6. ТРАФІК!

Крім цього додається список із сайтів, що використовують DISQUS, ну й мій там є — напевне, поцупили перелік у Ротозєєва. І схоже, що в горе-авторів проблема із виконанням пунктів 2 та 3, ломляться на всі сайти і пишуть пустопорожні коментарі. За що й отримують прапорці "Спам".

Чесно кажучи, виглядає це як свинство. Я колись думав робити так на ЖЖ, але сам побачив, що некрасиво. Тобто, якщо у вас посилання на сайт в профілі — все гаразд, його побачать люди, що зацікавляться вами. Але доменне ім'я в назві профілю мені видається за спам — якби хоч писали дійсно осмислені коментарі в тему.

Ну і на цій сердитій ноті я з вами прощаюся і йду запускати Linux на Чорному володарі вітальні. Не перемикайтеся.

Мій затишненький живе на сервері у друга, проте сьогодні він повідомив, що халява закінчилася, сервер йому більше не потрібен і через пару тижнів перестане працювати. Відповідно, треба десь шукати нову квартиру, тобто хостинг для свого сайту. Навантаження в мене невелике, проте є 3,5 гігабайт фотографій і я постійно додаю нові. Можна перенести їх на фотохостинг, проте тоді доведеться переробляти посилання у багатьох статтях. Можна схуднути, постискавши повнорозмірні знімки в деяких дописах, але не сильно.

Схиляюся до HvOSTING, там є підходящий для мене тариф по 260 гривень за рік. Можете рекомендувати щось інше.

Owl hobo

Пройшовся я по своєму блозі, пошукав, що можна показати, чимало вийшло. Зібрав я всі посилання в купу, написав скрипт на Python і зробив він мені із тих посилань красивий дайджест, плиточками, як у Windows Phone: фотографія, короткий опис і посилання на відповідну статтю. І сподобалося мені, ще й оновлювати легко, просто додай посилання у список і запусти іще раз скрипт. Треба буде іще зробити автоматичне формування змісту, але і так непогано.

В дайджесті я зібрав наступне:

 • Фотіки по категоріях: дзеркальні, системні, з фіксованою оптикою;
 • ноути по категоріях: продуктивні, недорогі, трансформери;
 • настільні комп’ютери та частини, мережеве обладнання;
 • подорожі до Карпат та Закарпаття;
 • заповідники і природа;
 • виробництво;
 • міста;
 • просто красифі фотки і панормаи.

Зацініть красу поки тут, а потім воно переїде в меню сайту.

І, так, я збочинець, Drupal дозволяє це робити з додатком Views, але я полінувався там розбиратися.

До шостого квітня:

- О, Голландія, референдум, треба їм показати, що ми цивілізована країна, прагнемо до Європи, заслати туди диванну сотню зі знанням мови, нехай піарять нас, референдум, ко-ко-ко.

Після шостого квітня:

- Фі, укурки, не розуміють, що втрачають, їх референдум нічого не значить, не дуже то і хотілося з ними дружити.

Якщо серйозно, дуже схоже чи то на виправдовування перед росіянськими тролями, чи то на масове підгоряння анусів. Цікаво, Арміна ван Бююрена перестануть слухати?

Є такі французькі ігророби — Microїds, відомі красивими іграми від Бенуа Сокаля — Syberia I-II, Amerzone, Sinking Island та іншими. От вони пропонують зареєструватися у них на сайті і щодня там логінитися. Просто заходити і більше нічого. За це вони нараховують очки — 250 за реєстрацію, 20 щодня за логін, ще скількись то там за лайк у пейсбуці. Якщо навідуватися щодня, то нараховують і за постійне відвідування. Якщо ви купуєте щось із їх ігор у Steam, то зараховують 300 балів.

За кожні 100 очків можна витягнути випадкову карту. Зібравши багато карт, можна отримати саундтреки до ігор, всілякі артбуки і самі ігри. Мені трохи більше як за два тижні видали промо-код для Steam на якусь недорогу іграшку — квест Egypt the prophesy — іще не грав, правда — проте вони зарахували 300 балів, коли я активував код, ніби я його купив. Стало цікаво, наскільки вони щедрі будуть далі — раз на добу зазирнути не важко.

Собі, щоб не забути.

Якщо ваш веб-сервер тільки на nginx, щоб збільшити максимальний розмір файлів для завантаження на сайт, окрім налаштувань post_max_size і memory_limit у php.ini, потрібно вставити у секції server налаштувань віртуального хоста параметр client_max_body_size, який типово дорівнює одному мегабайту. Він визначає розмір тіла запиту від клієнта. Ось така в ІТ бюрократія - і до PHP в кабінет за довідкою треба сходити, і до nginx.

Агов, патріоти! Бойкотуєте Coca Cola? А Google бойкотувати вам по силах? З одного комп'ютера та браузера отримав дві різні картинки, просто змінивши доменну зону:

google.com.ua

UA Google maps

google.ru

UA Google maps

А що у вас на Google? Наскільки важко буде з нього злізти в разі чого? В мене це можливо, але довго і багато мороки.

 • Пошту поміняти можливо, наприклад на Outlook, надіславши усім контактам нову адресу. Просто дещо незручно.
 • Google Analytics - так як я не використовую і половини його функцій, можливо лишитися лише на AWStats. Найпростіше.
 • Google Drive+Docs. В принципі, аналогічну функцію дає Microsoft, у них безкоштовно аж 30 ГБ.
 • Android з телефона не викинеш, проте можна порутати, викинути всі гуглові сервіси та поставити блокування реклами. Наступний апарат на Windows, якщо MS до того часу не повторить за гуглом.
 • Youtube. Перезаливати всі відео кудись на Vimeo довго, хоч їх у мене не так і багато. Ну і посилання переробляти на сайті багато.

Якщо що, найближчим часом я цього робити точно не буду. Просто цікава ваша думка.

Все міняється, міняюся і я: раніше я ненавидів соціальні мережі і зараз їх ненавиджу, в цьому я не помінявся. Натомість я розташував у них філії свого блогу для тих, кому зручніше читати і коментувати там.

Зазначу, що деякі фотографії та анонси можуть раніше потрапити саме туди, зокрема ви вже можете знати, про що я писаттиму завтра. Коротше, лайкайте, фоловіть, займайтеся іншим непотребством. Не перемикайтеся.

Чи вистачає вам інформації в моїх оглядах фототехніки та ноутбуків? Може я замовчую щось, що вам цікаво. Чи надаю мало фотографій пристрою? Що ви хотіли бачити в мене?

Якщо що, то я намагаюся уникати офіціозу і не повторювати огляди із офіційних сайтів та онлайн ЗМІ.

Сторінки