За кожною міткою фото та посилання. Іноді декілька посилань. Шкода, що ніяк не можна поєднувати декілька міток, якщо одна подорож захоплює кілька місць. Здогадайтеся, що я закодував кольорами.

А ви вірите в магію чисел? Я — ні. Але вона є.

За роки роботи із студентами виявив залежність успішності від номера комп’ютера, за яким сидить людина в моєму кабінеті. Добре справляються із навчанням ті, хто сидить за другим, коло мене (нумерація починається з мого). Вони навіть усвідомлено програмують. За сьомим теж розумні особи сидять, тільки лінивіші за мене. Найуспішніші в моїх предметах сидять за одинадцятим комп’ютером — точно можу трьох пригадати із різних років, а якщо глянути по старих списках, то напевне і більше.

Ну і як це пояснити?

Речі, що мені потрібні:

  • NAS або неттоп на домашнього сервера. У зв’язку із тим, що в мене в руках буває багато чужих комп’ютерів, на яких генеруються файли (знімки екрану, результати тестів, документи з оглядами, інше), треба рішення для автоматичної синхронізації всього цього із моїм власним ноутбуком та настільним комп’ютером.
  • HDD caddy для ноутбука. Є вільний SSD, а поширені сучасні графічні оболонки на Linux вже дуже важкі (на спартанські варіанти я не згоден, погано налаштовуються), та й програми все більше займають.
  • Хорошу термопасту, змастити ноутбука, бо навіть при малому навантаженні температура процесора 45-55°С. Та, яку я використав, дуже дешева.
  • Дуже швидкісна карта пам’яті на 16-32 ГБ. Для тестових фотіків, щоб швидко серію RAW'ок зберігали. Кардрідер можна також, бо на моєму ноутбуці не працює вже.

Друге та третє я куплю найближчим часом, може і четверте, а перше поки ні — якщо купувати новий, то шкода грошей на гівно, а хороший коштує дорого. А вживані брати не любитель.

— Ми експериментуємо із тематикою статей, пробуємо різні теми, відмінні від основної, шукаємо, що сподобається читачам.
Редактор сайту
— Я в дитинстві любив конструктори. В мене було декілька різних, проте вони були простенькі. І я хотів багато-багато деталей, щоб збирати з них усе.
Автор сайту

А чим ви любили гратися в дитинстві? А чим хотіли гратися? А може ви і зараз не проти чимось погратися? Ось я не відмовив собі в задоволенні і погрався конструктором від Makeblock. Ні, я не купував його і у нас у продажу його немає, тільки через Інтернет. Та й недешева ця забавка.

Загальний вигляд

Makeblock — це конструктори для навчання дітей основам програмування — в його основі лежить плата з Arduino. На сайті виробника є різні набори — від мінімального Starter Kit до великих наборів. Деталі та складові можна докупити пізніше залежно від бажання.

Коли я працюю під Linux на своєму ноутбуці, то в мене там є правильна українська розкладка — із правильним апострофом, лапками, довгим тире, додатковими корисними символами і, врешті, із російськими літерами, що можна набирати через правий Alt без потреби ставити російську розкладку (незручно мати на комп'ютері три розклади, завжди плутаєш).

Таку само правильну українську розкладку створили і для Windows XP, вона працювала під новішими версіями. Проте під десяткою не захотіла і я радував вас оглядами віндових ноутбуків, наповнений дефісами замість тире. Я часто пишу огляд ноутбука прямо на ньому.

Врешті, один хороший пан, підкачуючи колеса в тракторі та прасуючи білу сорочку, підказав мені корисну утиліту від Microsoft — Keyboard Layout Creator, що дозволяє самостійно легко модифікувати будь яку розкладку, або створити нову з чистого аркуша. І вона працює. Треба буде якось створити копію того, що є у Linux.

Keyboard Layout Creator

P.S. Фон стільниці на правах анонсу наступного допису.

P.P.S. Побажаємо пану щасливої дороги.

Я користуюся ноутбуком Dell Inspiron 5520, бюджетна лінійка, з якої я недорого вихопив максимальну комплектацію. Екран дешевий, корпус дешевий, натомість процесор Core i7 3612QM за продуктивністю мало поступається шостому поколінню. Із магазину там стояла Ubuntu, я замість неї поставив Debian, так воно і працювало до сьогодні.

Але одного разу в динаміках пропав звук. Він не відразу пропав - він спонтанно перемикався на навушники і якщо вставити і вийняти штекер із гнізда, то повертався у динаміки. В навушниках звук був завжди нормальний. Я думав, що через випадкове падіння на ту сторону, десь замикає контакт і ноутбук не може правильно визначити, чи під'єднані навушники. Під час розбирання візуальної проблеми не побачив, так і залишив.

На тижні я притягнув додому SSD на тест, застромив у ноутбук і поставив туди Windows - бо під нею можна запустити ряд бенчмарків для диску. І, о чудо, зі звуком все нормально. Дивно, коротше.

Друзі, як ви думаєте, куди мені пріоритетніше розвиватися - в сторону фотографії, чи в сторону заліза? Що вам цікавіше - почитати про новий ноутбук, що побував у моїх загребущих, чи подивитися на фотографії від мене? В всякому разі друга половина квітня буде повернута в сторону фотографії - завтра захід від Nikon, наступного тижня презентація Fujifilm X-Pro2, а ще дві дзеркалки на огляді.

EXIF'и я не тер, можете подивитися, з чим я до вас прийду наступного тижня. На свій 18-105 більше знімати не можу.

Черешня

Мене тут називали адептом Windows, проте хід думок коментатора залишився для мене таємницею.

Особисто я вважаю, що не є адептом нічого, адже все можу змінити за потреби. Навіть того, чим багато користуюся. Наприклад, я багато пересуваюся автомобілями марки Мерседес, але я не є адептом цього виробника. Більше того, з радістю пересяду в Еталон, де кращі сидіння і більше місця для ніг.

На телефоні стоїть Андроїд, але я не є адептом зеленого робота - просто на iPhone грошей не вистачає, а WinMobile не радує своєю екосистемою.

На настільному комп'ютері вдома та на роботі стоїть Windows. Але я теж не є адептом цієї операційної системи - просто є ряд причин, через які я її використовую там. З іншого боку, на ноутбуці в мене Windows ніколи не стояв, як і на книгочиталці. Але я не є адептом Linux, просто є ряд причин, через які я його використовую. Якщо з'явиться інша ОС, доступна для мене, що буде кращою для моїх завдань, то я перейду на неї.

Виходячи із свого досвіду роботи з текстами, я вважаю, що MS Word кращий за LO Writer - зручніший, зокрема. Але я не є адептом Word'a і коли треба, можу використовувати інші програми, що підвернуться під руку в даний момент. Ну і так далі.

А ви як думаєте, до чого можна бути адептом?

Це — комплектні "вуха", що йшли із Lenovo P780. Як усі стандартні навушники, вони нічим особливим не вирізняються, тим більше — якістю звучання.

 Навушники від Lenovo P780

Але вони — довгожителі. телефон я купував у листопаді 2013 року, навушники стільки не живуть. Наразі я підключаю їх до ноутбука вдома та беру в дорогу.

В минулі роки я купував собі інші навушники для дому — звичайні, з дужкою. А так як голова в мене немаленька, то вони швидко ламалися — пластик просто тріскався, вистачало на кілька місяців. Тобто, можна було їх витягати довшими, але тоді вони погано трималися на голові. Отже, тепер я хочу навушники з металевою дужкою, такі, що можна було одягнути на гарбуза і вони не зламаються. Я не аудіофіл, тому не вимагаю глибоких басів, теплих середніх та деталізованих високих частот — вони просто мають нормально звучати і не ламатися — мати міцну дужку та дроти. Ну і бути мені по кишені — гривень 500-700, це межа. Ось і все.

Якими навушниками ви користуєтеся? Як обираєте? Що порадите?

Я ніколи не розраховувався карткою через інтернет. Тобто, було колись бажання розібратися і щось купувати, можливо на Амазоні, або іще десь, але нагальної потреби немає і до того ж я лінивий та вкрай консервативний.

В коментарях до минулого допису, коли мені підказували, що можна недорого купувати ігри на gog.com за розпродажами, я наскоро придумав наступну відмазку:

Це треба йти в банк, замовляти авторизацію за CVV кодом, підключати СМС-інформування — так ліниво.

Один пан тут же мені запропонував міняти банк. Коли я відповів, що лінуюся йти в бухгалтерію і переконувати їх, що хочу отримувати зарплату в іншому банку, так з’явився другий, довга розмова з яким привела до наступної резолюції:

Тобто, тобі бухгалтерія не дає користуватися онлайновими магазинами, і ти цих тупих тіток з бухгалтерії захищаєш.

При цьому, обидва пани не подумали, що раз я ніколи не платив через інтернет, то можливо просто не в курсі, що йти в банк не обов’язково, можна спробувати зателефонувати в їх підтримку. У мого банку вона є і дозволяє виконувати чимало операцій через телефон — підключати та відключати послуги, здається навіть проводити платежі — з цим я просто не розбирався.

Сторінки