— Ми експериментуємо із тематикою статей, пробуємо різні теми, відмінні від основної, шукаємо, що сподобається читачам.
Редактор сайту
— Я в дитинстві любив конструктори. В мене було декілька різних, проте вони були простенькі. І я хотів багато-багато деталей, щоб збирати з них усе.
Автор сайту

А чим ви любили гратися в дитинстві? А чим хотіли гратися? А може ви і зараз не проти чимось погратися? Ось я не відмовив собі в задоволенні і погрався конструктором від Makeblock. Ні, я не купував його і у нас у продажу його немає, тільки через Інтернет. Та й недешева ця забавка.

Загальний вигляд

Makeblock — це конструктори для навчання дітей основам програмування — в його основі лежить плата з Arduino. На сайті виробника є різні набори — від мінімального Starter Kit до великих наборів. Деталі та складові можна докупити пізніше залежно від бажання.

Мені дали погратися початковим набором. Невелика яскрава коробка відповідає наповненню і спонукає відкрити. Насправді, мені дали піврозібраного робота, бо ним уже гралися, я поскладав деталі в коробку для зйомки і, можливо, зробив це не так, як було із заводу.

Коробка

В коробці зверху красиво викладені основні деталі. Дроти, гвинтики, гусениці, шини, кабель та інше заховано нижче.

Відкрита коробка

Також тут є інструкція, вся в картинках. Перекладати не треба, всім все ясно і зрозуміло. Інструкція чудова.

Інструкція

Основні деталі, з яких складається шасі, та електроніка. Вони металеві, сам конструктор виглядає досить міцним.

Основні деталі

Все інше розкладено по пакетиках, зокрема гвинтики та гаєчки, які тут різних розмірів та довжини.

Додаткові деталі

Є взагалі мікроскопічний гвинт для фіксації коліс.

Гвинтики

Це наявний інструмент. Підозрюю, що викрутка не рідна. Шестигранні ключики призначені для гвинтиків.

Інструменти

Це двигуни — у кожного свій редуктор.

Двигуни

Елементи гусениць. Інструкція передбачає два види роботів — гусеничний та триколісний. Я робив першого.

Траки

Хоча, колісний як на мене був би більш маневрений, особливо на килимі.

Коліщата

Деталі рами та колеса.

Деталі рами

Двигун і перехідник, через який він кріпиться на рамі.

Двигун

На торцях елементів рами є різьба, куди можна вкручувати гвинтики.

Збирання рами

На раму кріпляться два двигуни. Якщо збирати за інструкцією, то рама вузька, один двигун крутить переднє колесо, а другий — протилежне заднє.

Збирання рами

Так кріпиться безмоторне колесо.

Прикріплення коліс

А ось із моторчиком, там теж перехідничок.

Прикріплення коліс

Скручена рама. Положення центральної балки можна міняти, залежно від того, що і як ми будемо чіпляти зверху.

Закручування

Загальний вигляд рами. Я іще збирав не за інструкцією, тоді на центральну балку взяв довшу деталь і розмістив обидва мотори ззаду.

Шасі

Гусениці теж треба збирати, але вони мені прийшли уже зібрані.

Зібрані гусениці

Виходить такий трактор. Символічно, адже власник цього добра нещодавно в біленькій сорочці ... але то вже зовсім інша історія.

Шасі на гусеницях

Шасі готове, тепер треба братися за електроніку. Ось плата з Arduino. В ній вмикач, кнопка скидання, вісім виходів на периферійну електроніку та два на ходові мотори (оранжеві). Додаткові сервомотори можна підключати до виходів 1 та 2.

Плата Arduino

Із периферії до комплекту входять Bluetooth-модуль (є версія з інфрачервоним пультом) та ультразвуковий сонар. Можна докупити багато чого іншого — датчики освітлення, задимлення, газоаналізатори, модуль фотокамери, кінцеві вимикачі, тощо. Сонар має досить вузьку спрямованість, тому робот може впертися гусеницею в перешкоду і не помітити її.

Електроніка

Для електроніки збирається "етажерка", куди також ставиться батарейний блок на 6 АА-батарей. Робот швидко зжере прості батарейки, тому краще ставити ємні акумулятори.

Встановлення електроніки

Ось так це виглядає в зібраному стані.

Зібраний робот

Дроти тут схожі на телефонні. В інструкції детально розписано що куди підключати. Ходові двигуни підключаються звичайними дротами і, можливо, вам треба буде змінити полярність.

Підключені дроти

Є два шляхи щоб привести робота в рух — пряме керування через Bluetooth, для чого на смартфон слід поставити спеціальний додаток, та рух за написаною вами програмою.

Готовий робот

Пряме керування не дуже цікаво — після десяти хвилин їзди по хаті воно набридає. Навіть моєму коту було байдуже, він просто відступався в сторону. Робот бадьоро жужить двигунами та швидко рухається. Великі перешкоди він не долає, є версія Ranger bot, там гусениці з підйомом.

Готовий робот

Якщо докупити деталей, то можна приробити маніпулятор та щось ним брати. Або хоча би зробити вантажну платформу та встановити туди дзеркалку — буде рухома платформа для зйомки відео.

Готовий робот

При активній їзді, щоправда, є шанс згубити гусениці.

Готовий робот

Програмування робота відбувається через USB-кабель за допомогою модифікованої версії Scratch — це для того, щоб ним могли гратися діти молодшого шкільного віку. В програмі можна опитувати датчики та давати команди на мотори, що можуть крутитися із різною швидкістю та в різних напрямках.

Програмування

Можна запустити Arduino IDE і писати все серйозно, на C++, проте я заради огляду не став курити документацію і зробив усе по простому, мишкою. Після цього однією кнопкою програма заливається на робот і він тут же починає її виконувати — різко рушає з місця і падає зі стола. Добре, що на підлозі лежить м’який килим.

Висновку робити я ніякого не буду, адже це не огляд, просто я поділився враженнями. І на сьогодні в мене все, цікавих вам іграшок, не перемикайтеся.