Сьогодні в моєму блозі з’являється новий виробник, який радує нас різноманітною комп’ютерною периферією. І периферія сьогодні буде крута. Вітайте — Logitech G910 Orion Spark RGB — топова ігрова клавіатура. Цим я грався попередні два тижні.

1. Так як ігрових клавіатур в мене на огляді іще не було, тож ми не тільки розглянемо даний пристрій, а й ознайомимося із тим, які можуть бути клавіатури для ігор і чого від них можна чекати.

Вступ

Отже, G910 Orion Spark — механічна ігрова клавіатура із індивідуальним RGB-підсвічуванням усіх клавіш, програмованими кнопками та додатковим ґеймерським функціоналом.

Комплект постачання

2. Клавіатура доволі габаритна, тому поставляється в великій глянцевій коробці. Очікую гніву інтернет-патріотів з приводу відсутності української локалізації — щоправда, це може бути екземпляр не із тої партії, що йде на продаж у нас, тут я не виясняв.

Коробка

3. Всередині глянцевої коробки матова коробка із логотипом G-серії і без будь якого тексту — ми вже таке бачили в дорогих ігрових ноутбуках.

Внутрішня коробка

4. Комплект постачання невеликий, до клавіатури йдуть дві змінні підставки для рук та інструкція, яку ніхто не читає.

Вміст коробки

Загальний вигляд клавіатури

5. Logitech G910 — велика і важка клавіатура. Окрім того, що в ній є додаткові програмовані клавіші, тут іще й досить широка рамка. Дизайн виражений ігровий, проте не кричущий, без яскравих червоних чи оранжевих вставок. Матеріал корпусу переважно матовий.

Загальний вигляд

6. Клавіші високі, до них трохи треба звикати. Logitech використали тут свою власну розробку — світчі Romer-G, що мають вбудований RGB-світлодіод, тому символи на клавішах освітлені рівномірно. Пишуть, що за відчуттями вони найбільш схожі до Cherry MX Brown.

Профіль клавіш

7. В клавіатурі немає ніяких зайвих інтерфейсів — USB-хаба чи виходу для навушників, тому задня частина практично вільна.

Задня частина

8. Звертають на себе увагу ковпачки клавіш — вони нетипової форми, мають по боках невеликі бортики. Шрифт на клавішах також нестандартний, тому потрібне звикання для роботи з G910.

Клавіші

9. Ліворуч від алфавітно-цифрового блоку знаходяться програмовані клавіші. По-перше, кнопки M1, M2, M3 та MR. Перші три відповідають за перемикання субпрофілів, а четверта дозволяє записувати швидкі макроси і призначати їх на програмовані G-клавіш, яких є дев’ять.

Ліва частина

10. З правого боку є медіакнопки, вимкнення підсвічування, ігровий режим та регулювання звуку. Як на мене, трішки задалеко сюди лізти правою рукою.

Права частина

11. Для регулювання звуку призначено спеціальний ролик — він обертається плавно, має достатню ширину і сам по собі надзвичайно зручний. Проте він знаходиться дуже близько до клавіш цифрового блоку, що заважає легко ним користуватися.

Коліща

12. Іще в G910 є підставка, яку гордо називають доком і куди можна класти телефони.

Док-станція

13. Знизу теж практично нічого, тільки солідні ґумові підкладки та відкидні ніжки.

Низ

Програмне забезпечення

14. Для того, щоб вести розмову за додатковий функціонал клавіатури, варто спочатку сказати кілька слів про фірмове програмне забезпечення, що може керувати пристроями Logitech. При встановленні Gaming Software реєструє в системі службу, тому запускати щоразу панель керування не треба. Більше того, служба просить дозволу на вхідні з’єднання, що важливо, коли ви підключаєте смартфон чи планшет.

Загальний вигляд програми

Для кожного профілю у Windows, програма запам’ятовує окремі налаштування, що зручно.

15. Тут є дуже широкі можливості у керуванні підсвічуванням, колір можна призначати індивідуально кожній клавіші, логотипу ліворуч та назві моделі під пробілом..

Розфарбування

Програма дозволяє керувати G-клавішами, призначаючи на них або інші клавіші чи їх довільні комбінації або макроси, чи системні функції типу запуску електронної пошти та мультимедіа.

16. Можна визначити групи клавіш і міняти колір для них. Само собою, що програма підтримує профілі, що можна перемикати залежно від гри — як вручну, так автоматично, при завантаженні вказаного вами виконуваного файлу.

Групи клавіш

17. Підсвічування може бути не тільки статичним, а й анімованим із різними ефектами. Наприклад, шлейф від натиснутих клавіш, що зручно коли хтось підглядає ваш пароль. Або просте переливання кольорів. Більше того, на сайті виробника доступні SDK та інформація про API, отже сторонні програми можуть керувати клавіатурою, що дозволяє використовувати її як індикатор.

Анімація

Серед ефектів я знайшов зоряне небо — ну геть як зберігач екрану у Volkov Commander.

18. Статистика натиснених клавіш — чим більше натискаєш, тим вона більш червона.

Статистика

Під Windows 10, ліцензійним, після отримання оновлень Annoversary Update, програма почала вилітати при перемиканні на вкладку керування G-клавішами та профілями. Щоправда, вирішити цю проблему я не встиг, оскільки це відбулося перед тим, як я віддав клавіатуру.

Підсвічування

19. Підсвічування у клавіатури має помірну яскравість і не заважає, якщо ви, звісно, не поставите яскравих кольорів.

Логотип серії

20. Білого кольору досягнути не вийшло, йде перекіс в синю сторону.

Загальний вигляд світла

21. А ось рожевий запросто. Пригадуйте баяни про клавіатури для білявок.

Рожева клавіатура

22. Але суть в тому, що для ігор ви можете позначити клавіші як вам зручно, де яка зброя чи магія, всі інші функції можна закодувати кольорами. Це ви робите або самостійно, або завантажуєте із інтернету вже готові профілі для популярних ігор.

Індивідуальне підсвічування клавіш

23. Ну і так виглядає статистика тривалості натиснень.

Статистика клавіш

Мобільний додаток

24. Якщо встановити на телефон програму Arx Control то вона здатна через WiFi з’єднуватися із службою Gaming Software на комп’ютері і обмінюватися інформацією з нею.

Телефон на док-станції

25. На вигляд виходить дуже гарно, ось тільки швидко сідає батарея у смартфона. Ніякого під’єднання живлення в клавіатурі не передбачено.

Індикатор

26. Ось простий системний монітор.

Шкали

27. Ось пульт дистанційного керування для особливо лінивих, або якщо в хаті холодно і не хочеться вилазити з під ковдри.

Дистанційне керування

28. Ось підказки по ваших налаштуваннях G-клавіш. Якщо у вас декілька пристроїв від Logitech, то між ними можна перемикатися.

Підказки

Робочі характеристики

29. Для початку я вирішив пошукати Key Ghosting. Виробник заявляє, що його немає, незалежно обробляються всі клавіші. Воно і логічно — якщо Logitech вставив по індивідуальному світлодіоду в кожну клавішу, то не забезпечити її іще одним діодом для реєстрації натиснень було б недобре. Я, як не старався, не зміг знайти неробочої комбінації, щоправда за раз вдавалося натискати під тридцять клавіш, а зробити знімок екрану із іще меншою кількістю — Windows радісно відкривав мені Пуск, бічну панель і робив багато інших дій за хоткеями.

Натиснення клавіш

30. В інтернеті я знайшов, що комусь вдалося натиснути геть усі клавіші в цьому тесті. Так що будемо вважати, що в G910 No Key Rollover.

Натиснення клавіш

Досить дивні відчуття я отримав при натисненні клавіш. По-перше, відразу не відчувається момент спрацювання і немає очікуваного кліку. Більше того, чути глухий металевий дзвін при повному натисканні клавіш, що мені нагадало клавіатури 90-х, а саме IBM Model M, на якій я в школі набирав свої перші програми мовою Pascal. Треба зайти в гості до школи і попросить поклацати — вона усе одно десь припадає порохами в підсобці.

По друге, високі бортики клавіш роблять клавіатуру погано придатною для швидкого набору тексту — принаймні треба довго звикати, так як мої пальці звикли ковзати в міліметрі над ковпачками. Проте для ігор клавіатура підходить чудово — пальці не перескакують на сусідні клавіші, реакція на натиснення миттєва. Через велику масу і ґумові ніжки, клавіатура міцно стоїть на столі і не ворухнеться навіть у самих гарячих баталіях.

Вас напевне цікавить ціна — на сьогодні G910 коштує плюс-мінус 7000 гривень і це одна з найдорожчих ігрових клавіатур на нашому ринку. Але одна із найбільш крутих по своєму функціоналу.

Нафіга козі баян

Так, я згоден, G910 дуже дороге задоволення для середнього українця і що гратися можливо і на недорогій мембранній клавіатурі. А їздити можливо на Жигулях і знімати можливо на мильничку. По суті, Logitech G910 — це Canon EOS 1D в світі ігрових клавіатур, так щоб мої читачам було ясно.

Хоча насправді індивідуальне підсвічування клавіш є дуже зручним в іграх із складним керуванням. Додаткові програмовані клавіші дозволяють виконувати макроси, що часто практикується в ігрових комп’ютерах, а також це може бути використано в іншій роботі.

Висновок

31. Logitech G910 Orion Spark RGB — топова ігрова клавіатура з топовими характеристиками та топовою ціною. На свою вартість вона працює чудово. Єдине, що мене непокоїть — це непристосованість до набору тексту, тож під боком має бути звичайна клавіатура для роботи. Інших недоліків в клавіатурі я не бачив — із своїм завдання в іграх вона справляється прекрасно.

Фінал

Ну а на сьогодні в мене все, швидкої вам реакції, не перемикайтеся.

Далі може бути в моєму блозі:

  • Огляд кишенькового бота.
  • Невеликий розіграш подарунків для читачів.
  • CEE 2016
  • Fujifilm X-T10
  • Lenovo IdeaPad 510
  • В перспективі Nikon D500, Canon EOS 80D та Fujifilm X-T2