Колись я писав про користь shell-скриптів в Linux для полегшення собі життя. Але своя консоль є і у Windows, хоча за неї вже всі успішно забулися, а лінуксоїди посміюються над її убогістю. Одного свого знайомого лінуксового фаната я товсто тролив, кидаючи посилання на можливість довідку про символьні посилання в NTFS, можливість монтувати дискові розділи в окрему теку, а не під літеру, менеджер інсталяцій MSI та інше, коли він казав, що у вінді такого немає.

Ну, я трішки пішов у сторону - власне, про консоль. Є такий шкідливий вірус, який приховує всі файли та теки в корені змінних носіїв, підсовуючи користувачу ярлики на своє тіло. Якщо вірус вилучити, то теки та файли залишаються прихованими, що створює незручності для користувачів, які не знають як дивитися приховані файли. Спроби зняти атрибут hidden через провідник завжди безуспішні - вірус сильно хитро їх приховує.

Так як я досить грамотний користувач і у мене звірів не водиться, то таких проблем не мав, але нещодавно заніс флешку на чийсь комп'ютер, де зараза зробила своє чорне діло. На флешці було музло, а програвач відмовився читати приховані теки. Довелося полазити і розшукати цікаву команду:

attrib -S -H -R K:\* /D /S

Де K: - шлях до флешки. А, іще - надзвичайно корисний гросбух Фігурнова розкаже вам, що то за attrib і те, що консоль у вінді не така вже-й убога - я колись, навіть, робив у ній стартове меню, де обирав варіант завантаження системи - ігровий чи робочий (доводилося збочуватися, бо тоді я мав у 2048 раз менше оперативної пам'яті, ніж нині)