Цей травень в мене видається туристичним. Ну, по перше, цей травень в мене розпочався не 1 травня як у всіх людей, а вранці 29 квітня, коли я виліз із поїзда в Івано-Франківську і поїхав з веселою компанією в Карпати на бограч.

Бограч 2017

План був наступний — натовп із сорока чоловік збирається на полонину Боярин, що в Ґорґанах, заносить туди казанки, продукти і себе хороших, стає табором, готує бограч і всіляко це святкує до пізньої ночі. Наступного дня всі розбігаються по різних маршрутах залежно від того, хто скільки вихідних має.

Бограч-гуляш — мадярська страва пастухів, що довго вариться в казані на вогнищі.

Погода була хмарною, всілякі погодні сайти обіцяли опади і температуру близько нуля, тому я напхав до наплічника теплий одяг та дощовик. Взагалі, треба буде іще добре попрацювати над питанням того, що тягати за собою і скільки воно важить — все ж я не слон. Фотографії можна збільшувати.

Бограч 2017
Бограч 2017
Бограч 2017
Бограч 2017
Бограч 2017
Бограч 2017

Дорога на гору, як і водиться, була спочатку приємною, але потім стався перший крутий підйом. Я хоч і сопів та пихтів, але в задніх не плівся. Як водиться, в такі моменти починав сумніватися в доцільності цього походу, але в рюкзаку булькала пляшечка калганівки, якою я збирався запивати бограч. Полонина красива, тільки погода не сприяє гарним фотографіям, та й дощик накрапав — довелося дуже хутко ставити намета, щоб закинути туди свої речі. Взагалі, весь похід для мене видався трохи мокрим та холодним.

Бограч 2017
Бограч 2017
Бограч 2017
Бограч 2017
Бограч 2017
Бограч 2017

А іще там досі лежить сніг. Треба буде розжитися на туристичні бахіли. Дуже важко йти, коли через крок провалюєшся, а таких ділянок там лишилося чимало. Через втоптаність вони повільно тануть.

Бограч 2017
Бограч 2017
Бограч 2017
Бограч 2017
Бограч 2017
Бограч 2017

Поки я поставив намет, народ уже розкладав вогнище і виставив казанки. Я намагався бути корисним, кришив, нарізав, трохи пиляв — коротше брав посильну участь у приготуванні бограчу. Командував усім вже не вперше тертий турист Азимут, якому індивідуально зробили червону футболку із відповідним друком.

Бограч 2017
Бограч 2017
Бограч 2017
Бограч 2017
Бограч 2017
Бограч 2017

Важливою у приготуванні бограчу є процедура мачного хліба — це коли всі вмочують у приправу хліб і дістають свої фляжечки зігріваючих напоїв. Процес приготування бограчу продовжується, а в мене був час оглянутися навколо і познімати людей, намети (до речі, думаю, який собі купити) та інше, що на очі трапиться.

Бограч 2017
Бограч 2017
Бограч 2017
Бограч 2017
Бограч 2017
Бограч 2017

Вже стемніло і я, втомлений, пішов відпочивати у намет, а бограчом уже поснідав. Наступного разу на лимонові настоянки невідомого походження слід уводити коефіцієнт 1/2 для вживання.

На другий день всі розійшлися, частина лишилася на другу ніч на Боярині. Дорога вниз в мене була іншим цікавим маршрутом, де я не зробив жодного знімка — опади та неодноразові переправи через весняну річку змусили сховати дзеркалку. Жаба давить, що не маю захищеної камери — драматичне відео переходу мною через річку по колоді було б до водоби глядачам. Хоча, я трохи знімав роликів про бограч і постараюся не полінуватися його змонтувати. Також може бути пару панорам.

А це вже майже наприкінці маршруту — одна із приток Бистриці Солотвинської, поруч із якою я провів другу ніч походу.

Бограч 2017

Похід мені сподобався, мав трохи пригод, трохи змерз та змок, але хочу іще. Отже, висноки:

  • Треба попрацювати над вагою та об’ємом рюкзака — докупити легкий складаний посуд, обрати найлегшого намета, навчитися це все пакувати. Замінити каремата — щоб замість скручувати рулоном, можна було скласти як мапу.
  • Треба замінити свій дуже несвіжий смартфон — купити китайський кнопкофон із антеною та великою батареєю та маленький планшет для навігації, бажано захищений.
  • Збулася мрія ідіота — побухати на полонині. Звісно, мова не йде про тинятися п’яним по стежках, а саме про святкову вечерю на стоянці перед сном. Так ось, п’янка на полонині нічим не відрізняється від такої в Поліссі, але на наступний день важко йти під гору. Тому робить або перед днюванням, або в кінці маршруту, коли залишається простий спуск без перешкод.
  • Хочу тепер високі чоботи або бахіли хімзахисту — щоб планувати свої маршрути через річки.
  • Туристи, які мали змогу лишитися на довше, застали сонячну гарну погоду — і мене душить жаба, що я бачив тільки хмари. Тому влітку треба обов’язково піти на довше і таки дочекатися там хорошої погоди. Якщо треба, то й не раз.

Ось такий в мене видався туризм на перші травневі і зовсім скоро буде іще. Цікавих вам пригод, не перемикайтеся.