Прогулявся я по Карпатах із великою чорною дзеркалкою — швидко працює, добре знімає, зручна в керуванні, ось тільки велика і важка. Діставати із сумки довго та незручно, постійно носити на шиї погано, а поки заміниш об’єктива, так взагалі стане пізно щось знімати. Ну, можна тягати на собі дві великі чорні дзеркалки, проте я не верблюд, та й гаманець мій не настільки товстий, такий варіант не підходить.

Тому я задумався над компактнішою альтернативою, що дозволятиме знімати віддалені об’єкти. Тобто про ультразум. Так, я розумію, що за універсальність об’єктива доводиться платити світлосилою та якістю зображення, проте мене цікавило наскільки великою буде ця жертва? Наскільки добре може знімати топовий ультразум? З цими думками я поклав до рюкзака Nikon CoolPix P900, попрощався із офісом Nikon Україна і пішов додому.

Загальний вигляд
Загальний вигляд

Всі знімки можна збільшувати. Чесно кажучи, огляд вийшов трохи лінивим — я нікуди не виїжджав, тому мало знімків різних жанрів як для такої камери.

Технічні характеристики

  • Матриця: 1/2.3", 16 МП, КМОП
  • ISO: 100-1600, розширений до 6400.
  • Об'єктив: вбудований, 83х, 4,3-357 мм (24-2000)
  • Діафрагма: шестипелюсткова, f/2,8-6,5
  • Витримув: 15 — 1/4000с.
  • Конструкція об'єктива: 16 елементів у 12 групах (5 елементів зі скла ED та 1 елемент зі скла Super ED)
  • Мінімальна відстань фокусування: від 5 см в звичайному режимі і від 1 см в макро.
  • Формат зйомки: JPEG
  • Серійна зйомка: до 7 к/с, буфер на 7 кадрів.
  • Дисплей: поворотний, 3", 921 тис. точок.
  • Видошукач: 0,2" 921 тис. точок.
  • Відео: до FullHD@30fps.
  • Маса: 899 г, габарити: 139,5 x 103,2 x 137,4 мм.
  • Особливості: WiFi, GPS/Glonass + POI

Загальний вигляд та ергономіка

На вигляд Nikon CoolPix P900 дещо схожий на їх дзеркалки молодших серій — така само й ергономіка. Великий хват, наявне колесо режимів та командний диск, поворотний дисплей і всі кнопки справа під великим пальцем правої руки. Набір органів керування невеликий, при зйомці в різних ситуаціях доводиться заглядати в меню. Є одна функціональна кнопка на верхній панелі, а на задній у швидкий доступ винесено експопоправку, режим зйомки та керування спалахом.

На задній панелі є невелике колесо, що може використовуватися для перегляду фотографій та швидкого вибору параметрів у меню, проте на мою скромну думку воно мало бути більшим для зручності. Зверху кнопки керування дисплеєм та видошукачем.

Трансфокацію можна здійснювати як важелем над кнопкою спуска, так і додатковим важелем на лівому боці об’єктива. Останній можна переключити на ручне керування автофокусом, що буде зручно при макрозйомці. Там же є кнопка автоматичного наведення, правда не довелося її спробувати.

Доповнюють картину елементів керування кнопки перегляду знімків та бездротового зв’язку — ось і все по керуванню.

Також варто відзначити, що через велику довжину об’єктива, виробник також зробив довгим виступ із вбудованим спалахом, через що він відкидається досить високо і стає більш віддаленим від оптичної осі.

Маса та габарити CoolPix P900 приблизно відповідають бюджетній дзеркалці із невеликим об’єктивом, ціна також. Корпус виготовлено із пластику, текстура якого схожа на дзеркалки, проте на дотик він якийсь тонший і не такий міцний та монолітний. Назвати камеру дуже компактною не можна, хоча на сайті виробника вона знаходиться в розділі Compact Cameras. Тому перевагою над дзеркалками є лише відсутність потреби поспіхом накручувати інший об’єктив.

Вигляд ззаду
Вигляд спереду

Оснащення та функціонал

Nikon Coolpix P900 оснащено мінімальною кількістю необхідних портів — micro USB та micro HDMI. Є два інфрачервоних приймача для дистанційного керування. Знизу присутній відсік для батареї та карти пам’яті. Акумулятор має ємність понад 1800mAh, проте він при цьому низьковольтний, тому реально його заряд не більший, ніж у батарей недорогих дзеркальних камер. З цього випливає плюс — камеру можна заряджати через USB, не виймаючи батареї, та мінус — низьковольтне живлення не дозволяє використовувати високопродуктивну електроніку.

Штативне гніздо зміщене в сторону від оптичної осі, далі від відсіку, тому доступ до нього не блокується, як часто буває в камерах цього класу.

Nikon CoolPix P900 оснащено WiFi та GPS/Glonass модулем. Апарат досить швидко ловить сигнал і вираховує координати, до того ж він може писати треки переміщення.

Коли я приніс фотокамеру додому, розбирався з нею і пробував знімати, вона видала на екрані повідомлення “Церква”. Я подумав, що це система експозаміру визначила так умови освітлення у помешканні — тьмяно та теплі тони. Проте коли я вдень вийшов на вулицю, повідомлення повторилося, що мене здивувало. Яка релігійна камера. Проте коли я ходив у Києві по проспекту Шевченка і навів камеру, воно мені видало повідомлення — “Володимирський собор”. І тут я все зрозумів, а прийшовши додому, почитав про камеру на сайті Nikon. В пам’яті апарата зашиті Here Maps із їх POI (Points of interests), тому він знає, що знаходиться коло вас. Хоча, я живу не так і близько коло церви, утім через ультразум її легко можна дістати.

Передня лінза CoolPix P900 має діаметр 67мм, як у мого об’єктва Nikkor 18-105, там навіть є різьба для фільтрів — я міг накрутити свої і кришечка точно така само як у мене.

Видошукач камери явно маленький і добре видно як від відсвічує на внутрішні стінки корпусу, що не викликає захоплення, проте функціонує він нормально, є датчик наближення, що дозволяє автоматично вимикати екран при піднесенні камери до обличчя.

Вигляд зверху
Вигляд зверху

Швидкодія камери

Електроніка у CoolPix P900 не надто проворна. З одного боку вмикається камера шкидко і досить непогано фокусується на близьких відстанях. Більше того, вона може здійснити серійну зйомку зі швидкістю 7 кадрів за секунду, проте буфера на 7 кадрів і вистачить. І після цього камера задумається, записуючи зображення на екран і ви в цей час не зможете зробити нічого — ані навестися, ані сфокусуватися для наступного кадру. Тому варіант зйомки короткими чергами, щоб не забивати буфер, не вийде.

На великих фокусних відстанях камера іще й досить неспішно фокусується, тому ловити птахів на льоту буде вкрай важко. Також неспішною є моторизована трансфокація об’єктива — маєте шанс не встигнути висунути його.

Камера не підтримує зйомку в RAW і знімає FullHD відео лише при 30-ти кадрах за секунду.

Якість зображень.

На жаль, кудись виїхати із Nikon CoolPix P900 нагоди не випало, тому цікавих знімків небагато, але загальне враження про камеру я встиг сформувати. Купивши цей чудовий апарат ви отримаєте наступне:

  • На великому фокусі камера дійсно помітно милить зображення — якщо не кропати, то для інтернету піде. Я думаю, що з таким гіперзумом, ви зможете роздивитися на відстані приблизно стільки ж деталей, як на дзеркальній фотокамері із 24МП APS-C сенсором та якісним об’єктивом на 300-400мм при подальшому збільшенні зображення на комп’ютері. Тільки коштуватиме така техніка мінімум втричі дорожче.
  • Варто відзначити відсутність хроматичних аберацій: тобто, на своїх знімках на котрастних ділянках я її не розгледів ніде.
  • По шумах на високих ISO камера показала очікувані результати як для такого маленького розміру матриці. Дрібні деталі втрачаються вже на ISO800, проте якщо не збільшувати зображення, то увечері можна зняти і на 3200, зображення нічного Києва вийшли цілком прийнятні. Максимально можна виставити 6400 і, пишуть, що 12800 в монохромному режимі, але практичного сенсу в цьому я не бачу.
  • Варто зазначити, що камера не мала проблем із фокусуванням при прогулянці вечірнім Києвом, хоча я здебільшого цілився на добре освітлені об’єкти.
  • Зйомка із рук на великі відстані можлива тільки в ясну погоду. Навіть якщо ви зіпретеся на щось, зловити рухомі об’єкти на максимальному наближенні досить важко.
Зразок знімка
Зразок знімка
Зразок знімка
Зразок знімка
Зразок знімка
Зразок знімка
Зразок знімка
Зразок знімка
Зразок знімка
Зразок знімка
Зразок знімка

Ціна та альтернативи

Nikon CoolPix P900 наразі коштує близько 14-15 тисяч гривень. Якщо трохи доплатити, то можливо купити Nikon D3100 із двома об’єктивами 18-55 та 55-300. З одного боку, ви не дістанете так далеко, але з іншого ви отримаєте більшу автономність та дещо кращу якість зображення. Оптичний видошукач у недорогій дзеркалці однозначно кращий за електронний у суперзумі, а в купі із ручною трансфокацією дозволить вам продовжувати відстежувати ціль коли камера зайнята записом знімків на картку.

Доплативши 4000 гривень ви можете купити Canon PowerShot G3 X. Він має лише двадцятип’ятикратне наближення, проте не так сильно милить зображення і значно цікавіший за параметрами: має суттєво більшу і кращу матрицю, дозволяє знімати в RAW, відео FullHD при 60 кадрах за секунду та трохи зручніший у керуванні.

Висновок

Формально до Nikon CoolPix P900 суттєвих претензій немає. У камери є те, що має бути в ультразума і немає того, чого вимагати від такого апарата не можна. Можливо хотілося б кращого видошукача. Виробник явно націлює камеру на казуальних любителів, яким треба універсальний апарат без потреби докупляти до нього щось інше і максимально простий у керуванні. Саме по цій причині Nikon CoolPix P900 особисто мені не підійде — якість матриці та швидкодія апарата це те, чим я жертвувати не готовий, а нагальної потреби у такій величезній фокусній відстані не маю.

На сьогодні в мене все, скоро в моєму блозі буде дуже очікувана камера, дуже тонкий ноутбук та дуже цікаве хоббі. Не перемикайтеся.