1. Сьогодні мені довелося побувати на освітній виставці із гучною назвою — Інноватика в сучасній освіті. Взагалі, інноватика — це іще одне трендове слово у освітніх чиновників, як було із компетентнісним підходом. Ніяк не міг зрозуміти, що там можна виставляти, адже освіта — це, перш за все, процес, при чому тривалий. Його просто так виставити та огляд проблематично. В тім, на виставці було що завгодно, що має відношення до освіти — у павільйончиках були представники навчальних закладів — різних — від спеціалізованих шкіл до великих університетів. У них було купа буклетиків та іншої рекламної макулатури, телевізори чи проектори із роликами. Хто міг — представляв вироби своїх студентів чи учнів — якщо спеціальність пов'язана із виготовленням чогось. Військові заклади та мореходки виставили картоплю курсантів в парадних мундирах — коло них залюбки фотографувалися дівчата. Звісно, на стендах були представлені всеможливі медалі, кубки та нагороди, отримані важкою працею підопічних того чи іншого навчального закладу.

Загальний вигляд

Але це усе мені було не цікавим, то-ж я вирішив пошукати щось цікавіше на цій виставці. І, так, фотографії з людьми для Мариночки присутні.

2. Я пішов між рядами павільйончиків, потрапив у район із представниками іноземних ВНЗ — напевне, більшість азійських. Там мене мало не викрали до Китаю, проте моя велика швидкість пересування по нецікавих місцях, помножена на мою, суттєво більшу, ніж у наполегливої дівчники-промоутера, масу не дала їм жодного шансу мене зупинити. В тім, через певний час, я знайшов чим зайнятися — хто шукає, той знайде. Я натрапив на інтерактивні дошки, ну і вирішив їх подивитися.

Інтерактивна дошка

3. Їх тут було дві — одна, розрахована на роботу із пером — двома перами одночасно, майже мультитач. Інша — сенсорно-резистивна, тобто, можна тицяти пальчиком. Отже, я заперся у павільйоник і взявся ними гратися. Варто сказати, що тутешні дівчата або були ще не прокинулися, або їм просто байдуже. Шановна, я ваш потенційний покупець, застав мене слізно благати мого директора це купити! Щебечи мені про цю дошку, покажи заготовлені сценарії уроків. Не сам куплю, так іншим розкажу — я витягнув фотоапарата для такого діла. Ще-й буклетиків не виявилося — я тепер не знаю, куди замовлення слати. В'яло якось у них там.

Інтерактивна дошка

4. Окрім дошок там іще стояли просто проектори і, здається, один епіпроектор. Отже, я пішов далі — там були паільйони від Panasonic та Microsoft, проте нічого примітного в них не стояло, тому я і не заходив.

Проектори

5. Ну, іще була сцена — на ній виступала — себе презентувала — різна самодіяльність та конферанс'є оголошував порядок денний.

Сцена

Проте я довго затримуватися не став і успішно звідти евакуювався. Можете самі туди сходити — виставка працюватиме іще 23 та 24 жовтня, знаходиться у Київ Експо Плаза, це як від Нивок від'їхати трішки в сторону Виноградаря. На цьому все, не перемикайтеся.