Сьогодні в моєму блозі знову диверсифікація — мені в загребущі руки потрапив смартфон на Windows. Зазначу, що я ніколи до цього не користувався мобільною операційною системою від Microsoft, тому назвемо цей допис на кшталт сайтів типу LinuxSuxx — "Огляд мобільної Windows очима користувача Android". Утім, жартую, оглядатиму я все-ж телефона.
Windows-смартфон Acer Liquid Jade Primo — новинка від тайванського виробника, флагман лінійки Liquid. Виробник всяко наголошує на підтримці функції Continuum — коли смартфон, підключившись до монітора, клавіатури та миші, вдає із себе повноцінного комп’ютера. Сам апарат середнього чи вище-середнього класу, просто інші телефони Acer, що до нас потрапляють, належать до бюджетного сегменту. Апарат іще ніде у нас не продається і я перший в Україні його оглядаю.
Сам апарат досить цікавий та приємний у використанні, проте я маю певні зауваження та побажання до виробника, про що далі в цьому дописі.
Всі знімки екрану можна збільшувати клацанням.
Важко щось писати за сучасні лопатофони — всі на одне обличчя, екран та три кнопки. От була свобода років десять тому, в часи Motorola RAZR та Nokia 2650!
У Jade Primo варто відзначити його малу товщину — 8,4 мм, що досягається завдяки незйомній батареї. В купі із дещо вигнутою задньою кришкою та великою площею здається, що смартфоном можна нарізати тортики. Матеріал корпусу — пластик.
Зверху стандартно — динамік, фронтальна камера та датчики, на торці — гніздо для гарнітури.
Знизу — логотип, мікрофон та гніздо USB Type C.
Праворуч три кнопки — живлення та гучність і два гнізда для сімки і карти пам’яті.
Праворуч нічого немає.
Задня панель виконана із шліфованого під метал пластика. Камера, світлодіоди і один динамік (пишуть, що два — але де другий?).
Ось і весь дизайн. В цілому, у руках тримати приємно, нагадує мою тоненьку Nokia C5-00. При витягуванні із сумки є шанс натиснути кнопки.
Acer Liquid Jade Primo має досить високу продуктивність, дозволяючи запускати все, що потрібно. В табличці порівняння Antutu його обганяють здебільшого дорогі апарати. Хоча, серйозно оцінювати продуктивність на тестовому зразку не варто, оскільки операційна система ще не до кінця оптимізована і трапляються посмикування та збої, а GFXBench взагалі виставив дуже низькі результати.
Гратися на телефоні я не любитель — через керування сенсорним екраном та гравісенсором, тому ігри поставив, запустив, зробив знімок і вимкнув. У всякому разі, смартфон без проблем плавно відтворює 4К-відео — власне, він їх і знімає.
Дисплей у нього яскравий та чудовий, з гарними кутами огляду. Так як погода була хмарна, показати, що він не сліпне на Сонці я не зміг, тому довелося замінити його фотоспалахом та відбивачем. FullHD — це не межа для сучасних апаратів, проте я не розумію, навіщо на дисплеях такого розміру більше точок?
Окрім цього, нагадаю, що виробник прикрутив можливість підключати зовнішній дисплей, на якому можна працювати та відтворювати 4K медіаконтент. На жаль, спробувати таку можливість в мене не було, оскільки для цього треба їх фірмову док-станцію — на ній є виходи HDMI та USB 3.0.
Утім, запускати програми від настільного Windows телефон не в змозі, так що ви отримаєте мобільні програми, адаптовані на 22" і більше.
По звуку Jade Primo нічим не виділяється — звук як звук. Слухав ним у маршрутці Two Steps From Hell, нормально.
Нагадаю, основна камера 21 Мп, здатна знімати відео в якості 4К при 30 к/c, фронтальна — 8 Мп, відео FullHD. Відео зняти не встиг — апарат дали лише на тиждень, фотографій наробив. Камера здатна знімати на ISO до 3200, робочі значення — до ISO 800. Фотографії також можна збільшувати.
З автономністю тут сутужно. Великий екран та досить продуктивна система нещадно з’їдають заряд батареї. Під час тестування я заряджав смартфона раз у півтори доби, при тому, що не сидів в ньому постійно.
Окрім гарного екрану та продуктивної системи Acer Liquid Jade Primo можна похвалити за моментальний холодний старт GPS — я тільки встигав завантажити карту, як він уже показував моє розташування (WiFi я вимикав перед увімкненням GPS). Якби сюди запхати батарею на 6000 мАг, то вийшов би ідеальний туристофон.
Варто відзначити, карти вони отримали в спадок від Nokia і вони непогані. Є можливість автономного завантаження даних, зокрема Україна важить 1,6 ГБ, вулиці промальовані непогано.
Виробник іще не виставив офіційної ціни, проте по слухах має бути в районі 16000 гривень і це дорого. Ну, тобто, якщо ви шукаєте телефон саме на Windows, то тут прямий конкурент Nokia Microsoft Lumia 950, який має таку само ціну та характеристики, але є більш розкрученим. І, здається, конкурентів більше немає. А от із смартфонами на Android тягатися йому не вийде — за ту саму ціну і дешевше друзі китайці навезуть безліч Meizu, Xiaomi та Lenovo, навіть із таким само чипом і камерою. Яблучники за цю ціну куплять або iPhone 5s, або 6. Функція Continuum — теж спірне питання, багато сучасних смартфонів можна підключати до великого екрану через перехідник, що в купі з Bluetooth-клавіатурою робить із нього робочу станцію. А ще мобільним виробникам шкідливо якшатися із Microsoft — можна залишитися без виробництва телефонів.
Якщо списати на інженерний екземпляр дрібні збої, що пару раз виникли при роботі, в цілому, робота системи для досвідченого користувача нічим не відрізняється від Android. Тільки головний екран в плиточку, ось і вся різниця. Та-ж шторка, менеджер завдань, магазин і панель налаштувань, хіба згрупована не так. Радує, що у них все гаразд з локалізацією.
Щоправда, поки кількість програм в магазині дещо менша, у тому числі відсутні деякі популярні програми, до яких я звик під Android. З іншого боку, присутня нативна підтримка форматів Microsoft Office і до їх відображення претензій ніяких немає. Взагалі, використання офісних додатків тут цілком зручне.
Отже, маємо актуальний продуктивний смартфон на Windows 10 вище середнього класу із гарним екраном та дуже гарним датчиком GPS, проте з невеликим акумулятором та потенційно кусачою ціною. Особливістю його є можливість підключення до монітора, мишки та клавіатури для роботи як із настільним комп’ютером, проте Microsoft треба дуже постаратися, щоб ця функція пішла у маси, а Acer — покласти док-станцію у стандартний комплект. А у мене на сьогодні все, не перемикайтеся.