Acer взяли свій Aspire E5 і покращили його. Те, що у них вийшло, зацікавило мене і я взяв ноутбука на огляд незважаючи на те, що уже знайомився із цією лінійкою.

1. Нагадаю, що це універсальна бюджетна платформа, на якій виробник будує як ультрабюджетні ноутбуки на Celeron, так і наближені до середнього класу моделі із Core i7 та середньою відеокартою.

Загальний вигляд

Тож цей допис проходить під гаслом "Покращення вашого ноутбука уже сьогодні", подивимося, що вони там змінили.

2. Традиційний початок роботи з ноутбуком має такий вигляд. В принципі, я так починаю працювати з усіма ноутбуками - поки що не знайшлося моделі із чистим Windows, якщо хтось зробить, то буду хвалити.

Початок роботи

Основні характеристики

  • Модель: Acer Aspire E5-575G
  • Екран: 15,6", TN, матовий
  • Процесор: Core i7-6500U, 3100 МГц
  • Оперативна пам'ять: DDR4, 8ГБ
  • Носії даних: SSD 256ГБ, HDD 500ГБ
  • Відеокарта: NVIDIA GeForce GTX950M, 4 ГБ
  • Оптичний дисковод: є
  • Виходи: 1 x USB 2.0, 2 x USB 3.0, USB Type-C, Audio, HDMI, VGA, Card reader
  • Особливості: клавіатура з підсвічуванням
  • Маса: 2,4 кг

Дизайн та ергономіка

3. Корпус ноутбука досить простий, без вишуканого дизайну, але й незграбним його назвати не можна. В Acer є чимало вдалих бюджетних моделей, що мені дуже сподобалися, це одна із них.

Закритий ноутбук

4. Кришку можна відкрити однією рукою і тут в очі кидається цікавий матеріал корпусу. Він такий скрізь, навіть знизу.

Кришка ноутбука

5. Пальчики збирає неохоче: те, що ви бачите на знімках, висвітлене спалахом, без нього їх не видно. Схоже на вельвет, чи якось так. В попередньому поколінні Aspire E5 був матовий пластик.

Текстура

6. До клавіатури нарікань немає, працює чітко, хід клавіш середній, гарно відчувається момент натиснення. Із нестандартного - клавіша живлення в блоці клавіатури, а не окремо, проте це не заважає.

Кнопка живлення

7. В моделі, що потрапила до мене на огляд є біле підсвічування клавіш. Інтенсивність невисока, для очей приємно. Казка.

Підсвічування

8. До тачпада також ніяких нарікань - працює чітко, жести розпізнає нормально, тільки треба трохи звикнути до його розташування лівіше від центру - якщо ви працювали на ноутбуках без "калькулятора".

Тачпад

9. Кришка розкривається не повністю, але достатньо щоб вкритися ноутбуком в ліжку.

Відкинутий екран

Оснащення та продуктивність

10. Лінійка ноутбуків Aspire E5 характеризується великим різноманіттям виходів. На одній панелі живуть сучасний USB Type-C та майже тридцятирічний VGA. Є USB 3.0, HDMI та LAN. З іншого боку знаходиться комбінований аудіовихід, USB 2.0 та оптичний дисковод: у молодших моделях там може бути просто заглушка.

Лівий бік

11. Знизу є сервісний люк та динаміки. Звук, до слова, досить достойний, як у моделей більш вищого класу. Люк відкривати зручно, є спеціальна виямка для цього.

Лючок

12. Всередині знаходяться два роз'єми для оперативної пам'яті, один із них вільний; гніздо для носіїв SATA M.2 та для традиційних 2,5" носіїв.

Всередині

13. Системний SSD не показує якихось захмарних результатів, проте його достатньо для комфортної роботи.

Тест швидкості

З такою конфігурацією захочеться погратися в ігри, проте не рекомендую цим занадто захоплюватися, так як ноутбук не ігровий, зокрема система охолодження тут складається з одного вентилятора та трубки відведення тепла.

14. Екран - звичайний TN+Film, не надто яскравий, проте враження від ноутбука не псує, більше тут сказати нічого.

Екран

Висновки

Я взяв на тест ноутбук Acer Aspire E5-575G нового покоління і я користувався ним певний час. Комп'ютер показав себе достойно як для свого класу, в нього є продуктивний процесор, SSD диск, непогана відеокарта та підсвічування клавіатури. Він швидко працює, користуватися ним зручно. Нарікань на ергономіку немає. Звісно, є деякі зауваження, проте вони не псують погоди.

Мені сподобався цей ноутбук. Я би хотів собі такий. Тому я дуже хочу дати цій моделі відзнаку "Злий викладач рекомендує", чи статуетку "Золота сова". (тут напружена театральна пауза) Проте я не можу цього зробити. Модель, що потрапила до мене в руки, була виготовлена Acer спеціально для демонстрації злим оглядачам, які кричать на своїх ресурсах "Не тягне". Це версія Aspire E5 Angry Reviewer Edition. Ті ноутбуки, що потрапляють до продажу, мають дещо скромніші характеристики. Ні, вони теж непогані, я навіть рекомендував такий купити своєму двоюрідному брату, проте чогось видатного, що заслуговує відзнаки, вони не мають.

І на цьому в мене все, скоро буде новий виробник у блозі, а іще трохи згодом - царство вентиляторів. Не перемикайтеся.