Сьогодні я руйную монополію Acer на ноутбуки в моєму блозі, провівши диверсифікацію постачальників і зараз ви познайомитеся ... хоча, ви і так знайомі, так як їх досить активна реклама вам вуха продзижчала за минулі роки. Тепер вони дісталися і до мого затишненького. Вітайте - Lenovo Yoga 700-14, тоненький, легенький та продуктивний ноутбук-трансформер.

1. Це 14" ноутбук-трансформер із сенсорним екраном, подібний до за форм-фактором до Acer Aspire R11, тільки більший та продуктивніший. Ну і дорожчий, хоча своїй ціні він відповідає цілком.

Загальний вигляд

Конфігурація

  • Екран: 14", IPS, FullHD, глянцевий, сенсорний: до 10 натиснень
  • Процесор: Intel Core i7 6500U, 2,5 ГГц, 2 ядра; інші моделі лінійки можуть бути оснащені Core i5
  • Оперативна пам'ять: 8 ГБ (або 4 в доступніших моделях)
  • Носій даних: SSD на 256 ГБ (є варіанти з SSD на 128 або HDD на 500 з 8 ГБ SSD кешем)
  • Відеокарта: NVIDIA GeForce 940M, 2 ГБ відеопам'яті (є варіанти з Intel HD Graphics)
  • ОС: Windows 10 SL
  • Ціна: 22000-38000 грн залежно від комплектації, у мене була найдорожча

Зовнішній вигляд

2. Особливістю даної моделі є досить тонкий корпус, в якому відсутній оптичний дисковод і, навіть, порт LAN, а вихід на монітор виконано у форматі micro HDMI. І хоч екран має досить велику діагональ, проте ноутбук візуально здається меншим, ніж він є.

Загальний вигляд
Компактний корпус
Матеріали корпусу

Матеріали корпусу прості - ззовні матовий пластик, всередині чи то шліфований пластик, чи то тонкий метал, грані виконано із текстурованого пластику.

Трансформація

3. Так як це трансформер, то виробник пропонує перелік положень, з якими можна експлуатувати Yoga 700. Зокрема, тент, режим презентації та режим планшета. Хоч ноутбук відносно маленький, але потримати його в руці як планшет не вийде, користуватися так лише на столі, чи на колінах.

Режим презентації
Тент

4. Така рухомість забезпечується завдяки тому, що екран кріпиться до корпусу через проміжні ланки.

Завіси

5. До самого екрану претензій немає, гарний, яскравий, тільки глянцевий, тому що сенсорний. Пальцем возити по ньому легко і приємно, а от витирати не так добре, перед фотозйомкою я ледве відтер і то не бездоганно. Тобто, у повсякденному житті вам не обов'язково його так відшкрібати, проте камера бачить все, особливо якщо збоку підсвічує спалах, тому я мусив чистити ретельно.

Екран

Виходи та кнопки

6. Портів не дуже багато, але для таких розмірів нормально. Два USB 3.0, третій USB суміщений із входом живлення, кардрідер, micro HDMI, комбінований аудіовихід, кнопка відновлення та блокування авторієнтування екрана.

Права грань
Ліва грань

Втоплена кнопка відновлення викликає спеціальне меню, що дозволяє влізти в BIOS або запустити відновлення операційної системи, якщо ви вбили її в мотлох і вона взагалі не запускається. Блокування автоматичного орієнтування екрану стане в нагоді, якщо ви в ліжечку читаєте книжку і повернулися на бік.

Також варто звернути увагу на по планшетному розташовані кнопки живлення та гучності.

Введення/виведення

7. Знизу пристрою є динаміки та досить розвинені решітки вентиляції - всередині аж два вентилятори, хоча назвати ноутбук шумним не можна.

Низ

8. Клавіатуру я похвалю і покритикую. Похвалю за те, що вона повноцінна, зокрема клавіші керування курсором повного розміру, також на місцях клавіші Home, End, PgUp та PgDn. Хотілося б Insert на місце Print Screen для повного щастя.

Клавіатура та тачпад

Також можна похвалити за те, що клавіша Caps Lock має вбудований індикатор. В результаті цього працювати із текстами на Yoga 700-14 зручно.

9. Клавіатура має нейтральне біле підсвічування - на початку воно видалося мені надто яскравим, а регулювання яскравості відсутнє. Також виявилася цікава особливість верхнього ряду клавіш. Як це часто роблять у сучасних ноутбуках, клавіші F1-F12 доступні через Fn, а так працюють медіаклавіші. Звісно, через BIOS можна увімкнути класичний розклад і я, як людина, яка починала із Volkov Commander, це і зробив. Згодом виявив, що воно поміняло місцями не тільки функціональні клавіші, а й Esc, який тепер став доступний через Fn. Це може бути серйозною незручністю для людей, які швидко працюють з клавіатурою, хоча, думаю, може бути виправлене в оновленні firmware.

Підсвічування

10. Чорні клавіші дещо незвичної форми із холодним білим світлом по окантовці створюють містичну атмосферу, в темряві здається, що з-під них в будь який момент почнуть вилітати привиди.

Привиди

Привиди несуть приховане повідомлення, пропоную читачам його розгадати.

Цікаве живлення

11. Окремо варто сказати за живлення. Коли я побачив, що у блоці живлення гніздо USB, у ноутбуці - теж, то спочатку дуже здивувався. Не може бути, щоб система з повноцінним продуктивним ноутбучним процесором та відеокартою задовольнялася п'ятьма вольтами. Але коли я придивився до кабеля, то побачив у ньому дві додаткові жили, блоки видає 20 вольт, а гніздо, хоч виглядає як USB, проте видозмінене, щоб кабель не можна було вставити в звичайні виходи USB. Якщо вставити в блок живлення звичайний кабель, то він даватиме 5 вольт, тобто ним можна заряджати телефони та планшети.

Живлення

Продуктивність та автономність

12. Ноутбук попри такі малі розміри оснащено досить проворним двохядерним Core i7 та нормальною відеокартою GeForce 940M, що дозволяє гратися на ньому в сучасні іграшки.

Начиння

Бали, виставлені 3dmark можна побачити за посиланням. У RAW Therapee під час конвертування фотографій процесор очікувано показав удвічі меншу швидкодію від топового чотириядерного Core i7 6700HQ, але вона цілком достатня для продуктивної роботи. Завдяки системному носію на SSD, Windows та програми працюють досить швидко та комфортно.

Мені вдалося пропрацювати від батареї 5,5 годин, але я був не надто ощадливим - було увімкнено підсвічування клавіатури, я не зменшував яскравості екрану, так як працював із знімками в RAW. Якщо ви просто читаєте, переглядаєте сайти чи працюєте в офісному режимі, то ноутбук пропрацює 6-7 годин від батареї. Враховуючи товщину апарату та начиння, вважаю це гарним результатом.

Ціна та конкуренти

Коштує Yoga 700-14 недешево, на момент написання огляду наш екземпляр у максимальній комплектації оцінювався щедрими інтернет-магазинами у 35-38 тисяч гривень Можна купити ноутбук з аналогічними характеристиками менше, ніж за 30000, там також повно моделей від Lenovo. Проте це буде класичний форм-фактор, товстий 15" корпус і без сенсорного дисплея. Тобто, ви доплачуєте за компактність та режим планшета. Якщо ви шукатимете саме трансформери із продуктивним начинням, то конкурентів за ціною знайти буде важко.

Висновки

Маємо досить цікаву за сукупністю характеристик модель, що вміщає в компактному корпусі продуктивність великого ноутбука та вирізняється своїм форм-фактором.

Що сподобалося?

  • Повноцінна клавіатура
  • Компактність та легкість
  • Гарна продуктивність

Що не сподобалося

  • Некоректна робота клавіші Esc
  • Не дуже добре чистити екран

А на цьому в мене все, не перемикайтеся.