Півтора місяці тому в мої загребущі руки потрапив Surface-подібний планшет Acer Switch Alpha 12. Головною особливістю його було те, що в такому малому корпусі помістилася продуктивність ноутбука — 12” апарат комплектується процесорами від Core i3 до Core i7 з літерою U, SSD-диском та непоганим IPS-екраном. Клавіатура виконана у вигляді обкладинки, яку можна швидко приєднати та від’єднати. Вона не містить ніяких додаткових портів і не сильно зручна для тривалої роботи, але попрацювати десь на виїзді із нею можна.

Нещодавно мені дали помацати іще один планшет із подібними поглядами на життя — Lenovo IdeaPad Miix 700-12. Той самий розмір, така само клавіатура, замість Core i5 стояв Core m5, такий само SSD-диск і така само ціна на нашому ринку — близько 24000 гривень за доступнішу версію і 28000 за дорожчу.

Тому я вирішив їх порівняти і сьогодні в нас поєдинок Acer Switch Alpha 12 проти Lenovo IdeaPad MiiX 700-12. Планшети поміряються за дизайном, оснащенням та продуктивністю. Acer на фото ліворуч, Lenovo праворуч, всі знімки можна збільшувати.

Switch Alpha 12
IdeaPad MiiX 700-12

Round 1. Дизайн та ергономіка. Fight!

Обидва планшети мають однаковий формат — квадратний 12” корпус без особливих дизайнерських закидонів. Корпуси пластикові, у Lenovo матеріал матовий і в моєму зразку пофарбований у золотистий колір, що виглядає трохи недоречно. Хоча, в продажу є інші кольори. Acer пропонує шліфований пластик, такий як ми можемо бачити у їх середніх ноутбуках. В купі із оформленням корпусу, він виглядає трохи краще за конкурента.

Switch Alpha 12
IdeaPad MiiX 700-12

В обох планшетів є підставка, що відкидається від корпуса на досить великий кут, дозволяючи ставити комп’ютери на стіл чи, навіть, на коліна. В Lenovo зробили її у вигляді плоского тонкого шматка пластику, прикріпивши його до корпуса за допомогою оригінальних складних шарнірів, які ми бачимо у моделях Yoga 900s. В поєднанні із чорним карбоновим корпусом Йоги воно виглядає доволі круто, а тут на фоні тонкої пластикової пластини, пофарбованої в золотистий колір, створює враження легкого колгоспу.

В Acer вирішили питання стриманою металевою сірою рамкою, на яку можна не тільки спирати, а й підвісити або просто тримати в руці.

Switch Alpha 12
IdeaPad MiiX 700-12

Тож в цьому раунді зарахуємо один бал Acer.

Round 2. Оснащення. Fight!

Обидва планшети підтримують роботи з активним стилусом.

Miix 700-12 має два порти USB, один із яких суміщений із живленням, HDMI та аудівихід. Також присутнє гніздо для карт пам’яті, проте вони досить незручно розташоване.

Switch Alpha 12 має порти USB 3.0 та 3.1 та аудіовихід. Вхід для живлення окремий. Кардрідер трохи зручніший, бо не так глибоко захований.

Switch Alpha 12
IdeaPad MiiX 700-12

В Lenovo на один порт більше, проте один із них буде зайнятий блоком живлення. В Acer натомість є Type-C, тобто сучасніший порт. Тут я дуже сумнівався і хотів оголосити нічию, проте Switch Alpha 12 оснащено підтримкою стандарту WiGiG і можливістю підключення до бездротової док-станції, тому перемогу із невеликою перевагою отримує Acer.

Round 3. Клавіатура. Fight!

Клавіатури в Acer та в Lenovo практично однакові. З першого погляду видається, що в MiiX 700-12 блок клавіш трохи вужчий, проте це лише за рахунок крайніх клавіш. На дотик клавіатури приблизно однакові, через м’яку основу не радують зручністю набору тексту.

Switch Alpha 12
IdeaPad MiiX 700-12

Round 4. Продуктивність. Fight!

Попри однакову ціну, Acer оснащує свої планшети процесорами Core i5 проти Core m5 у Lenovo. І вони відчутно продуктивніші: Cinebench R15 показав 288 балів для Acer проти 174 у Lenovo за процесор і 39,94 fps проти 21,53 по графіці. Певна різниця є в тестах PCMark 8 Home Accelerated: 2635 балів у Lenovo проти 2983 у Acer.

Switch Alpha 12
IdeaPad MiiX 700-12

Switch Alpha 12 нагрівається помітно більше за MiiX 700-12 — 70-75 °С проти 60 °С у стрес-тестах, проте він не перегрівається і працює стабільно.

SSD приблизно однаковий: в результатах тесту деякі цифри більші в Acer, деякі в Lenovo.

Switch Alpha 12
IdeaPad MiiX 700-12

Суб’єктиво, під час роботи, Switch Alpha 12 також видається швидшим. Тому, враховуючи це, віддамо перемогу в цьому раунді йому.

Round 5. Автономність. Fight!

За більш продуктивний процесор Acer Switch Alpha 12 розплачується меншою автономністю. В офісному режимі в пропрацюєте з Lenovo приблизно на годину довше від батареї, а при читанні з приглушеним екраном різниця може бути іще більшою. Тому тут Lenovo одержує перемогу.

Round 6. Екран. Fight!

Обидва пристрої пропонують сенсорні екрани із роздільною здатністю 2160x1440 точок, IPS-матрицею та приблизно однаковою яскравістю понад 300 кд/м². Тобто, в Acer вона трохи більша, якщо вірити знайденим в Інтернеті результатам вимірювань (в мене то немає чим) але на око різниці між обома планшетами я не побачив. Тут нічия.

Round 7. Маса та габарити. Fight!

MiiX 700-12 трохи легший за Switch Alpha 12 — 1,1 кг проти 1,3 — проте має трохи більші габарити. Утім, Acer поклала трохи більше металу в корпус — з нього зроблена опорна дужка та рідинна система охолодження. Але по зручності роботи через це різниці я не побачив, тому нічия.

Висновки

В Acer трохи кращий дизайн, він більш сучасний у оснащенні за рахунок USB Type-C та інтерфейсу WiGiG, помітно продуктивніший, проте трохи менш автономний. Решта характеристик — SSD, екран, клавіатура та інше знаходяться на приблизно однаковому рівні. Ціна в них, нагадую, приблизно однакова. І з рахунком 3:1 Switch Alpha 12 виграє цей поєдинок у MiiX 700-12.

Хоча, ви можете допомогти Lenovo — наприклад, вказавши автору на недоліки в порівнянні чи упередженнях. Або підтимати Acer. В будь якому разі, ваша думка буде цікавою.