Першим пристроєм, що я взяв колись на огляд, був планшет-трансформер-нетбук Acer Aspire Switch 10. Це був недорогий комп'ютер на Атомі із док-клавіатурою, що швидко відстібалася. Сам формат доволі цікавий для того, щоб всюди брати його з собою, але продуктивності вистачало тільки для найпростішого. З тих пір виробник розширив лінійку, додавши пристрої із більшим екраном - 11 та 12" та більш продуктивними процесорами. Тож сьогодні ми познайомимося із топовим планшетом від Acer: Aspire Switch Alpha 12. Коротше, це альфа-планшет.
На відміну від молодших моделей лінійки Switch, що більше нагадують нетбук, Alpha 12 схожий на великий планшет завдяки своїй клавіатурі-обкладинці. Хоча для планшета він досить товстий, тому на корпусі розмістилися повнорозмірні порти. З приводу естетики можна сказати, що дизайнери попрацювали над зовнішнім виглядом, він нормальний, проте якимось супер-красивим я його не назву. Мав змогу тримати в руках простий Switch 12, не Alpha, то там дизайн сподобався мені більше.
Корпус виконано з пластику, а окремі деталі з металу. Трішки скрипить, якщо спеціально його згинати. Тобто, монолітним планшет назвати не можна, проте на якість матеріалів та збирання нарікати не доводиться.
Внутрішня частина чорна, а спинку альфа-планшету зробили сріблястою, щоб всім було видно, що він альфа.
На тильній поверхні знаходиться лише камера - ніяких наліпок, лючків, вентиляційних граток, навіть гвинтиків не видно: пристрій не розраховано для самостійного апгрейду. Камера проста, тоді як у молодшого Switch 12 ставлять Intel Real Sense: набір із трьох камер, що здатні знімати 3D.
Клавіатура виконана у вигляді обкладинки і не має додаткових портів. Із за цього вона, по перше, дуже тоненька, а по друге клавіші займають всю доступну ширину і тому повнорозмірні. Тобто, до розкладки тут зауважень немає, вона повноцінна, з набором тексту на ній проблем не виникало.
Хід клавіш середній, відчуття від натиснення не дуже добрі, можливо тому, що підкладка трохи гнучка. Тачпад теж захоплення не викликає, він не втоплений та має невеликі розміри. Хоча, в роботі чіткий та нормально сприймає жести з двома пальцями.
Тобто, для тривалої роботи краще брати нормальну клавіатуру, але щоб накидати трохи тексту в дорозі цілком підходить.
З'єднуєься клавіатура з планшетом за допомогою магнітного роз'єму. Працює він чітко, ви просто підносите планшет над клавіатурою і воно саме стає на місце. Проте гнучка зв'язка не виглядає надійно.
Клавіатура-обкладинка покрита софт-тачем і має шанси швидко затиратися.
Коло екрану розташовані наліпки, що повідомляють нам про екран високої роздільної здатності, порт USB нового покоління і про те, що по п'ятницях з цього планшета не вийде накидати органічних добрив на вентилятор. Тобто, тут безвентиляторна система охолодження, абсолютно тиха і це попри повноцінні ноутбучні процесор Core i3-i7, не M. Тут навіть граток немає.
Ліворуч знаходяться кнопка увімкнення з індикатором живлення, кнопки гучності та Пуск. Останню я іноді ненароком натискаю, тримаючи планшет в руках. Справа USB 3.0, 3.1, комбіноване аудіо і прикритий скобою слот microSD. HDMI немає, тому для підключення додаткового дисплею потрібно використовувати Thunderbolt. Іще дуже незручно вставляти та виймати карти пам'яті, так як гніздо заховане під рамкою.
До самої рамки зауважнень не виникло, вона повертається на дуже великий кут або втоплюється в корпус, тому планшет можна використовувати під рузним кутом. Рух підставки в міру тугий, єдине, що треба звикнути її відкривати із початкового положення.
Екран у Switch Alpha 12 чудовий - він маж великі кути огляду і яскравість понад 300 кд/м². Взагалі, в лінійці Switch екрани чудові, навіть у бюджетних моделях. Також екран підтримує роботу з активним стилусом, як у оглянутого рік тому Aspire R13, проте перо, що в мене є, напевне не функціює нормально, бо курсор по екрану рухається, а натиснення не спрацьовують.
На відміну від багатьох співрозмірних конкурентів, Acer оснастила свої планшети повноцінними ноутбучними процесорами Core i-серії 6-го покоління, тому на продуктивність тут нарікань немає. На тестовому екземплярі, попри наліпку Core i3, стоїть Core i5, ви можете купити в Україні навіть з Core i7.
PCMark 8 в режимі Home Accelerated показав 2983 бали, Creative Accelerated 3755 балів. Cinebench намалював за процесор 288 cb, за вбудовану графіку 39,94 fps. Системний SSD показує швидкість на рівні недорогих носіїв, проте для комфортної роботи його вистачає дуже добре.
Попри відсутність вентиляторів та граток, планшет під навантаженням стабільний. У стрес-тесті мені вдалося розігріти його до 70-71 градусів, при цьому задня стінка відчутно нагрілася. В реальній роботі більше 60-ти він не показував. Ясно, що рендерити фільми по кілька годин на ньому не варто, проте обробити кілька десятків фотографій, чи вирішити інші завдання, що вимагають швидкого процесора, можна легко.
Acer Aspire Switch Alpha 12 схожий за концепцією на Microsoft Surface Book/Pro, проте трохи дешевший. Він намагається поєднати компактність планшета та продуктивність ноутбука, радує нас хорошим екраном та можливістю роботи із стилусом. Планшет абсолютно безшумний, при навантаженні помітно гріється, проте не перегрівається. Розкладка клавіатури повноцінна, але виконання самої обкладинки з клавішами не дуже добре. Також у Switch Alpha 12 замало портів, хоча у пристроїв такого формату їх багато не буває. В цілому, пристрій цікавий, я б тягав у тривалі подорожі, скидати фотографії і публікувати.
На цьому в мене все, ефективного вам охолодження, не перемикайтеся. Зовсім скоро розповідь про те, як я в барі фотографую дрони.