Якщо ви хочете купити неттоп Acer Veriton N і відразу вчепити його ззаду на монітор, а монітора у вас іще немає, то знайте — Acer уже зробили це за вас. Тож сьогодні мова піде про моноблок Acer Veriton Z4810G. Ви отримаєте такий же строгий дизайн, можливості розширення та стабільну роботу. Хочу зазначити, що оглянута мною модель вже не свіжа, наразі актуальною є Z4820G — по суті той самий комп’ютер із оновленими актуальними складовими.

Загальний вигляд

Раніше я вже мав справу із двома споживацькими моноблоками від Acer — Z3-600 та планшетоподібним Z3-700, проте вони були малопродуктивними, один на Pentium, інший взагалі на Celeron, тому я захотів на тест чогось більш продуктивного. Для тих, хто не читав мій огляд Veriton N4630G зазначу, що ці комп’ютери не призначені для домашнього використання, а розраховані на специфічні корпоративні потреби.

Основні характеристики комп’ютера

Z4810GZ4820G
Екран23,8”, IPS, LED, FullHD, глянцевий, сенсорний (опція)23,8”, IPS, LED, FullHD, глянцевий, сенсорний (опція)
ПроцесорCore i5 4570T, можливе встановлення від Celeron до Core i7Від Celeron до Core i7 7-го покоління, підтримка Intel vPro як опція
ЧипсетIntel H81 Express ChipsetIntel H110 Express Chipset
Оперативна пам’ять8 ГБ DDR3-1600 (до 16 ГБ)До 16 ГБ DDR4-2133
Носії данихHDD 2,5” 500ГБ, можливо встановлення двох 2,5” або одного 3,5” носія; оптичний дисковод, опція mPCIE SSDHDD 2,5” 500ГБ, можливо встановлення двох 2,5” або одного 3,5” носія; оптичний дисковод, опція mPCIE SSD
Комунікації2xUSB 3.0, 4xUSB 2.0, VGA, HDMI, DisplayPort, HDMI, COM, LAN, Audio, SD + додаткові порти на карті розширення.Аналогічні до попередньої моделі
МережаGigabit LAN, Dual band Wifi, Bluetooth 4.0Gigabit LAN, Dual band Wifi, Bluetooth 4.0
Програмне забезпеченняWindows 7 Pro, MS Office trial, Acer ProShield, Acer Office Manager, McAfee Internet Security. Є версії із FreeDOS та Linux.Windows 10 Pro з правом даунгрейду, MS Office trial, Acer ProShield, Acer Office Manager, McAfee Internet Security. Є версії із FreeDOS та Linux.

Дизайн та ергономіка

Acer Veriton Z4810G має квадратний строгий темно-сірий корпус без будь якого декору. На вигляд дуже важко сказати, коли він був випущений — новітні дизайнерські віяння обходять його стороною, утім такий утилітарний вигляд мені подобається. Виглядає комп’ютер як звичайний монітор, тільки дещо товстіший, але на столі займає місця не більше. Матеріали корпусу такі само, як у моніторів середнього класу.

Загальний вигляд
Загальний вигляд

Зверху над екраном знаходиться підйомний модуль веб-камери — його можна ховати в корпус, що сподобається шанувальникам приватності. Конструкція також дозволяє повертати камеру назад: щось схоже я бачив років 15 тому в телефоні Samsung X600.

Веб-камера
Веб-камера

Під екраном знаходяться індикатори мережевої активності, диску та живлення і кнопки увімкнення, яскравості та вибору джерела сигналу. Яскравість змінюється однією кнопкою, циклічно. Моноблок може працювати як монітор — кнопкою на ходу можна перемикати джерело зображення, ззовні або власне. Коло кнопок, під ґраткою, знаходяться невеликі динаміки.

Підставка має органайзер для дротів і дозволяє нахиляти екран назад та трохи вперед, проте відсутня можливість міняти висоту. Моноблок стоїть на неповоротній нозі, тому доводиться піднімати його, важить комп’ютер немало. Закріплюється комп’ютер на підставці за допомогою чотирьох гвинтів, розміри кріплення підходять під стандарт VESA.

Підставка
VESA кріплення

Ліворуч знаходяться комунікації — вхід для мікрофону та вихід на навушники, кардрідер, один порт USB 3.0 та дисковод. Вони не заховані глибоко за панеллю екрана, тому після нетривалого звикання можна користуватися ними наосліп. Справа немає нічого.

Входи комп’ютера

Оснащення комп’ютера

Найцікавіше знаходиться знизу — там цілий розсип портів, яких вистачить для настільного комп’ютера. Для зручності комутації можна легко зняти фальшпанель. Отже, тут ми бачимо VGA, HDMI, DisplayPort, чотири USB 2.0, один USB 3.0, COM, комбінований аудіопорт, LAN та великий 44-піновий D-SUB роз’єм, куди через перехідник підключається один LPT та два COM-порти. На додачу є іще три заглушки: можливі модифікації із більшою кількістю виходів.

Входи комп’ютера

Звук із вбудованих динаміків досить чистий та гучний, але без басів. Веб-камера дає гарну якість зображення, ваше обличчя не потоне в шумах і не почервоніє за поганих умов освітлення. Ось тільки конструкція висувного модуля не відповідає загальному рівню — камера не фіксується в крайніх положеннях, тому дивиться трохи в низ. При повороті назад зображення виходить перевернутим, автоматичної орієнтації немає, треба заходити в налаштування Skype і вмикати вручну віддзеркалення. Мікрофон при хованні камери не блокується.

Екран сенсорний, підтримує до десяти одночасних натиснень, працювати з ним легко, але через велику площу доводиться постійно тримати руку в повітрі — підставка не дозволяє нахилити моноблок дуже низько над столом. Якість зображення чудова, кути огляду заявлені до 178°, проте вони дуже обмежені глянцевою поверхнею екрану, роздивитися під великим кутом нічого не реально.

На Veriton Z4810G встановлено операційну систему Windows 7 Pro, на новішу модель Z4820G відповідно Windows 10 Pro. Кажуть, що Microsoft, припинивши безкоштовне оновлення до десятки, фактично не заблокувала таку можливість і оновитися можна за допомогою їх утиліти Media Creation Tool. Фокус вдався, Windows 10 завелася без проблем, сказала, що активована — утім, може бути таке, що її сюди вже ставили.

Крім того, Acer пропонує ряд типових для професійної лінійки утиліт — ProShield, Acer Office Management та всілякий потрібний і не дуже прелоад. Радує, що при першому завантаженні система запитує, що із цього варто встановити — утиліта Acer Software Assembler дозволяє одним клацанням миші не встановити надокучливий McAfee.

Варто згадати також про повноцінний інтерфейс BIOS із великою кількістю налаштувань.

Швидкодія

В штучних тестах Veriton Z4810G дав такі результати: Cinebench R15 за процесор дав 328 бали, за графіку 29,35 fps, PCMark 8 Home Accelerated показав 2540 балів, Creative Accelerated 2464 . Як бачимо, процесор Core i5 4570T дає гарну швидкодію, але графіка тут досить проста, тому всі тести із нею не показали високих результатів.

Продуктивність процесора
Інформація про процесор

Жорсткий диск тут стоїть Seagate Barracuda, тому операційна система та програми завантажуються досить довго, особливо це відчувалося при встановленому ProShield, довелося повикидати весь прелоад. В той же час, навіть недорогий SSD робить цей комп’ютер дуже приємним у роботі, тому обирайте конфігурації із твердотільним носієм.

Стабільність роботи при великих навантаженнях чудова. У стрес-тесті процесор не нагрівся навіть до 70°С, ані тротлінгу, ані зниження частоти не спостерігалося, більше того моноблок лишався при цьому досить тихим. Тут видно явну перевагу великого об’єму корпусу.

Стабільність системи

Модернізація

Veriton Z4810G легко розбирається та дає доступ до усіх внутрішніх компонентів. Для початку слід зняти задню фальшпанель над портами і відкрутити два запобіжних гвинта.

Вигляд ззаду

Щоб всередину не лазили ломайстри із TORX’ами в руках, Acer застосувала там хитрі гвинтики, що тим не менше добре відкручуються маленькою пласкою викруткою.

TORX

Далі знімається вся верхня кришка — всередині вона укріплена металом, адже на ній тримається весь комп’ютер.

Кришка

В моноблоці дуже багато місця і я побачив фактично неттоп Veriton N. Два слоти для оперативної пам’яті, можливість заміняти процесор, два роз’єми mPCIE, один зайнятий двохдіапазонною карткою WiFi, два гнізда SATA. Два додаткових кріплення для SATA-роз’єму, додаткове гніздо живлення на материнській платі та цифра 1 коло жорсткого диску підказала, що їх тут може бути два. Маючи такий вдома, я би поставив і замість дисковода додатковий HDD-відсік.

Система всередині
SATA входи
Оперативна пам’ять
Місце для HDD

Опції

Другою ключовою особливістю моноблоків Veriton Z є додаткові опції, з якими ви їх можете замовити.

Так як процесор не є впаяним в материнську плату і його легко заміняти — Acer може поставити вам від Pentuim до Core i7 на вибір, ну й різну кількість оперативної пам’яті: зазвичай 4 або 8, але можна й 16 ГБ.

Пропонуються конфігурації із двома 2,5” HDD або одним 3,5”. Можна замовити SSD формату SATA M.2.

Ліворуч від материнської плати є місце для модуля розширення, що підключається через PCI-E 1x — такі само можна ставити на неттопи та в компактні системні блоки Veriton — додаткові USB порти, COM та LPT. Окрім додаткового модуля можна вивести COM-порт із материнської плати на нижню панель — там є заглушки. Даєш більше COM-портів!

Карта розширення
Слот розширення

Можна замовити звичайний матовий екран, що даватиме кращу якість зображення та матиме більші кути огляду через відсутність глянцевого тактильного покриття.

Доступна для замовлення підставка із підйомним механізмом та можливістю повертати екран (Pivot), до чого я звик на власному моніторі.

Опція підставка
Опція підставка

Є версії з підтримкою TPM та Intel vPro, пропонується також функція Intrusion Alert, що дасть зрозуміти, чи не залазив хтось всередину комп’ютера.

Linux

Оскільки деякі модифікації продаються із нічого, тобто із Free DOS, то, застромивши у Veriton Z4810G свій старий SSD, я поставив туди спочатку Ubuntu 16.04, а потім Debian 8.7. Обидві операційні системи завелися без нарікань, практично на вільних драйверах і швидкість роботи при цьому дуже порадувала. Працював сенсорний екран, щоправда без підтримки жестів та мультитачу — я не став розбиратися чому, пишуть, що таки можна змусити працювати.

Ціна задоволення

Я попросив Acer Україна порахувати орієнтовну вартість конфігурації, що підійде простому користувачеві ... мені, приміром. За приблизно 1000 портретів попередників Трампа вийшло наступне:

ModelVeriton Z4820G
Display23.8", 1920x1080, IPS, No-Touch
CPUIntel Core i5-6400
Memory8GB
HDD128GB M.2 Flash + 1TB 3,5" HDD
ODDDVD Super-Multi + Card-Reader
GPUIntel HD Graphics 530
LANGigLAN + WiFi + BT
Keyboard/MouseUSB
OSWin10 Pro

Подивився на моноблоки аналогічної вартості від конкурентів, що продаються в Україні: там топчеться Asus із моделлю ZN240, по характеристиках плюс-мінус те саме, тільки схоже, що націлений на іншу аудиторію.

Висновок

Моноблок Veriton N4810G — досить продуктивний комп’ютер із широкими, як для моноблоків, можливостями самостійного апгрейду та великою кількістю заводських опцій. Комп’ютер має гарний екран, звук із вбудованих динаміків досить якісний для розмови і веб-камера також дає пристойну якість картинки. Завдяки великому об’єму корпусу він не перегрівається і при тривалих великих навантаженнях працює стабільно. Також місця в корпусі вистачає для додаткових компонентів, зокрема можна встановити другий жорсткий диск та модуль розширення.

Ліворуч у моноблоці лише один порт USB, хотілося б можливості замінити дисковод на іще декілька портів, так як вниз залазити руками довго і незручно. А також переробити модуль веб-камери, щоб обертався по вертикальній осі, так зображення не буде перевертатися.

Сенсорний екран потрібен невеликій кількості споживачів, адже через великі розміри та масу, користуватися Veriton Z4810G як планшетом точно не вийде, а підставка не дає можливості нахиляти його дуже низько. Так само специфічним товаром його роблять модулі розширення та порти COM і LPT. Якщо Veriton N4630G в молодших конфігураціях, без модулів розширення та корпоративних функцій, можна взяти додому як хороший неттоп, то моноблоки Veriton Z в роздріб узагалі не продаються, лише на замовлення — в Україні я знайшов лише один магазин, що їх пропонує і то недешево (може вже й не пропонує, просто забули зняти товар із вітрини).

На цьому в мене все, скоро в моєму блозі буде правильний інструмент для зйомки відео, потім сюди прийде північноамериканський індіанець, потім він битиметься з великим котом. Не перемикайтеся.