Цей огляд починається з того, що мені знову закортіло моноблоків і в офісі Acer один такий якраз знайшовся. Минулого року ми оглядали Z3-600, то було щось схоже на 22" монітор із вбудованим начинням від ноутбука та акумулятором.

1. Цього року я взяв наступну модель — Aspire Z3-700. Він менший, всього 17" проти 21,5 у попереднього пристрою, а все інше, в принципі, аналогічне — моноблочний комп’ютер із сенсорним дисплеєм та вбудованою батареєю, що дозволяє пережити примхи електриків.

Загальний вигляд

Під катом невеликий огляд, характеристики, особливості та враження від пристрою.

Зовнішній вигляд

2. Утім, Z3-700 не тільки менший, а й значно тонший, він дійсно схожий на планшет дуже великої діагоналі. Із масою всього 2,04 кілограми, що легше за багато ноутбуків, цілком дозволяє обходитися із собою як з планшетом окрім, звісно, тримання однією рукою. Корпус глянцевий та красивий.

Планшет

3. З одного боку знаходиться трохи утоплена кнопка увімкнення, гачок для стилуса, індикатори активності, замок Кенсінгтона та ґратка динаміка.

Сторони

Кнопку живлення не можна натиснути випадково, коли ви тримаєте пристрій в руках і це добре.

З другого боку кнопки гучності, що я часто випадково натискав, кардрідер для microSD, повноцінний HDMI, два трохи рознесених USB 3.0, аудіовихід, гніздо живлення та другий динамік.

За винятком кнопок гучності, все зроблено зручно. Одне питання про карти пам’яті — в ноутбуках із меншою діагоналлю я зустрічав слот для карток SD, а тут лише micro, де логіка? З такими розмірами можна було б взагалі розташувати комбіноване гніздо.

4. Ззаду знаходяться ґратки вентиляції та висувні ніжки. З одного боку вони повністю ховаються у корпус, а з іншого така проста конструкція взагалі не дозволяє регулювати нахил екрану на столі. Як на мене, не зайвим був би гачок, щоб можна було чіпляти Z3-700 на цвяшок як картину.

Ніжки

Оснащення

5. Тестовий зразок оснащено двоядерним процесором Celeron N3050, 2 ГБ оперативної пам’яті та SSD-диском на 32 ГБ. Якби сюди можна було засунути Windows XP, то було б гарно, але ні, Acer засунули сюди 64-бітну Windows 10 і традиційно купу прелоаду до неї.

Диспетчер пристроїв

6. Десятка з’їдає при старті половину мізків та дві третини дискового простору, тому без додаткової карти пам’яті тут робити нічого. Пишуть, що можна доставити і RAM до 8 ГБ. Процесор, м’яко кажучи, не тягне — скажімо, при копіюванні файлів систему бажано не зачіпати, та й любителям відкривати в браузері вагон вкладок теж не буде зручно.

Диски

За кадром чути розлючене шипіння — ах ти змія підколодна, зажерся, не тягне тобі значить. Хрін ми тобі дамо, а не Predator!

7. Апарат у нас не продається, тому я поліз шукати, по чім віддають у них це задоволення. І що я бачу — в магазинах конфігурація із Pentium N3700, 4 ГБ оперативної пам’яті та жорстким диском на 500 ГБ. Acer, я твій офіс труба хитав! Така система хоч і не ракета, проте цілком жива проти нашого Celeron, на даному процесорі ми тестували Acer Aspire R11 і нарікань на швидкодію тоді не було.

Властивості диска

До слова, SSD-носій такий само, як у Chromebook 15, що наштовхувало мене на думку про Chrome-моноблок, однак гратися із сенсорним дисплеєм під Linux я полінувався. Також зазначу, що попри непродуктивний процесор, Windows все ж завантажується адекватно швидко, але коли справа доходить до оновлень чи встановлення програмного забезпечення, тут можна випити багато кави.

8. Скромний результат Cinebench R15. Якби сюди запхати щось типу Core m3 чи Core m5, але таких конфігурацій у виробника я, поки, не побачив.

Бенчмарк

Зручність

9. Aspire Z3-700 обладнано екраном із непоганою IPS FullHD матрицею, що має чудові, як для такого цінового класу, кути огляду та якість зображення. Єдине, що засмучує, це явно нерівномірне підсвічування, хоча під час роботи воно не заважало.

Екран

10. В комплекті йдуть глянцеві гламурні бездротові клавіатура та миша. На інших ресурсах пишуть, що вони працюють через Bluetooth, але не вірте цьому — вони працювали навіть коли я вимкнув модуля через менеджер пристроїв. Скоріше за все, приймач просто впаяний всередині корпуса. З одного боку і непогано, не займає вільних USB-портів, а з іншого — а якщо я захочу використовувати інший бездротовий комплект?

Уведення

Клавіатура дуже тоненька із малим ходом клавіш. Іще в ній немає складних ніжок, тільки відсік для батарейок, тому кут нахилу змінити не можна.

11. Мишка має інфрачервоний лазер, проте має дуже малий радіус дії. Іще дещо шумна.

Мишка

Особливості

12. Справа у пристрої відкривається гачок для стилуса. Активне перо Acer працювати не захотіло, можливо або в тестовому екземплярі просто не зробили його підтримку, або там використовується простий стилус.

Гачок

13. На нижній грані можна знайти заглушку і роз’єм, схожий до того, що є у апаратів серії Switch — можливо, виробник зробить док-станцію із клавіатурою.

Роз’єм для дока

Акумулятор дає можливість пропрацювати до 5 годин при перегляді веб-сторінок чи читанні чогось, що наближається до автономності сучасних ноутбуків.

Іще варто відзначити, що в пристрої звичайний BIOS, а не UEFI, при чому в ньому доступно якось забагато налаштувань проти того, що я бачив у таких пристроях.

Висновки

Отже, для чого може знадобитися Aspire Z3-700? По суті, це великий домашній планшет. Можна купити батькам для зв’язку та новини почитати. Можна купити у вітальню для розваг та перегляду фотографій. Якби він мав продуктивнішого процесора, я хотів би собі такий для фотозйомки пристроїв, що я беру на огляд — на першій фотографії ви побачите відбитки пальців, що я на маленькому екранчику фотокамери не помітив.

Пристрій можна похвалити за досить хороший екран, зручні повнорозмірні порти, тонкий та легкий корпус. Не радує швидкодія, точніше відсутність більш проворних конфігурацій та ніжки, що не дають можливості міняти нахил екрану. Можливо вам захочеться поставити інші клавіатуру та мишку.

Важливе доповнення до огляду тут: /z3-700_inside

А на цьому в мене все, не перемикайтеся. Скоро буду витрушувати щось із Nikon, можливо познайомлюся із іще одним постачальником техніки.