Загальний вигляд церкви — оздоблено сірою такою цеглою. І тут, ЗНЕНАЦЬКА, виявляється, що храми розмножуються. Чи то брунькуванням, чи то поділом. Коротше — справа прилягає маленький храмик імені святого Віктора. А все тому, що побудована церква на кошти Віктора Федоровича. Він, взагалі, в Пархомівці багато чого збудував, як Суслов у Буках, тому місцеві його люблять, поважають і пам’ятник поставили. Про це буде далі.

Parhomivka

Фрески за ескізами Миколи Реріха, чим тут несказано гордяться.

Parhomivka

Криниця. Місця вистачить на цілу сауну.

Parhomivka

Табличка нас про щось інформує, якщо не полінуватися її читати. Дизайнерам явно бракувало знань з ергономіки.

Parhomivka

З іншого боку — ремонт. Чи, може, хочуть іще один храм відбрунькувати?

Parhomivka

Архітектори довго сперечалися, що за стиль натворив Покровський, аж комісію збирали, коротше, дійли до висновку, що намішано п’ять різних стилів, але основним є неоросійський постмодернізм, чи щось таке.

Parhomivka
Parhomivka

Іще табличка, інформує про те, хто і коли це все збудував. Читати знову-ж ліньки.

Parhomivka

Храмик ім. святого Віктора із фресками ім. Реріха. Якось не здогадався зняти його більш здалеку в нормалному ракурсі, щоб всі бачили, як церкви брунькуються. Доказом того є також те, що у Білій Церкві вони всі одного кольору (білі стіни, зелений дах) і схожі за стилем. А, іще, храм Київського патріархату і наш екскурсовод хвалився своїм знайомством із Філаретом, який героїчно відкромсав незалежну церкву для незалежної України.

Parhomivka
Parhomivka

Дуби. У них в травні водяться кліщі і нападають на прихожан. У нас в коледжі також є дуби, зі студентським квитком.

Parhomivka

Ну і тепер про Віктора Федоровича. Після розказаного екскурсоводом про те, що він тут робив селянам добре — і школи будував, і якусь економіку розвивав, я його цілком заповажав. Тим більше, що вийшов він із простих людей. Ну і пам’ятник:

Parhomivka

Для тих, хто в танку — Янукович тут ні до чого, у Пархомівці свій Віктор Федорович — Голубєв і жив він іще до революції, тоді і церкву будував, а пам’ятник поставили вже в 90-х. Для тих, хто не в танку, згадка про Реріха мала-б щось підказати.

Parhomivka

Під пам’ятником зображені будівлі, що він у селі збудував.

Parhomivka

WTF? Асоціюється із якоюсь вундервафлею часів Першої світової. До храму не відноситься, гадаю.

Parhomivka

Пішли в середину. Таблички "фоткати ніззя" не було, то-ж усі взялися клацати навколо, ніхто нічого не казав. Та-й реклама халявна у блоґах якби не заважатиме. Кажуть, що цей храм також є популярним серед охочих кудись поїхати і на щось подивитися, як і святого Євгенія в Буках.

Parhomivka

На хори вільний вихід. Я теж туди згодом полізу по темних дерев’яних сходах. Зараз там мій товариш орудує своїм Сапог’ом. Завтра візьму у нього фотографії.

Parhomivka

Акустика тут достойна. Дідуся-екскурсовода було чути гарно, тим більше всі почують басовитого батюшку. Цікаво сюди принести сабвуфера і послухати, що вийде. До речі, ніякої служби на час нашого візиту не було, окрім нас ніхто не показувався.

Parhomivka
Parhomivka

Ось тут і відступи від канонів — лавки під стінами. Православні взагалі-то полюбляють, щоб усі стояли, але Покровський пожалів бабусь і дозволив їм відпочити.

Parhomivka

Ворота. Стороннім вхід заборонено. Authorized personnel only! Ну коли вже я придбаю гарного фотіка?!

Parhomivka

Полізли на хори. Гарно звідти усе видно. Співати не пробував.

Parhomivka

Пропонувалося поставити свічечки — ліворуч за упокой, праворуч за здравіє. Ну і зображення святих.

Parhomivka

Оздоблення стін радує око.

Parhomivka

Місцева точка працевлаштування для наших випускників школа теж гарна на вигляд.

Parhomivka

Ну і все.