Раніше я вже представляв вашій увазі ноутбуки-трансформери - але це були бюджетні моделі, тому сьогодні я покажу вам дорогу і більш цікаву модель з нальотом преміальності.

1. На цей раз в моєму блозі Acer Aspire R13 - багаторежимний трансформер із гарною продуктивністю роботи, тоненьким та легеньким корпусом і без нічого зайвого.

Aspire R13

Далі я розкажу по наступне:

  • Технічні характеристики
  • Вигляд та ергономіка
  • Практичне використання

Нижче буде 30 фотографій та малюнків, насолоджуйтеся.

Екран: 13", IPS, 2560х1440, сенсорний, Gorilla Glass 3
Процесор: Двохядерний Intel Core i7-5500U
Оперативна пам'ять 8 ГБ
Відеокартка: інтегрована Intel HD Graphics 5500
Носій даних LiteOn SSD на 256ГБ
Змінні носії SD-кардрідер
Порти 2 x USB 3.0, 1 x USB 2.0, комбіноване аудіо, HDMI
Маса 1,45 кг
Матеріал корпусу Пластик, метал, скло

В лінійці ноутбуків Aspire R13 конфігурація коливається по процесорах (Core i5, i7; 4gen, 5gen), ємності SSD (128-512) та роздільній здатності екрану (FullHD-2K).

2. Перше, що кидається в очі - рамка, на якій підвішено дисплей, роблячи йому таким чином два ступені вільності. Рамка сама по собі обертається на 180°, дисплей у ній також на цей самий кут.

Рамка

3. Таким чином, ми можемо використовувати пристрій як ноутбук, підставку, інформаційний кіоск, планшет, тент та розвертати дисплей до співрозмовника.

Підставка

Екран гарний, з непоганими кутами огляду, майже як у Predator'a, проте вони тут дещо менші через сенсорний шар.

4. Знизу під клавіатурою приклеєна табличка з усіма режимами, придуманими виробником. При належній фантазії їх може бути більше, запевняю вас. Зауважу, що при перекиданні в режим планшета, вмикається автоматичне повертання екрану, тоді як в режимі ноутбука воно не працює.

Планшет

5. Виробник вирішив, що окремі функціональні клавіші - то зайве і викинув їх, залишивши доступ до функцій через кнопку fn. Також попереносив декілька звичних клавіш у незвичні місця - Ins, Del, ~ та Menu. Напевне шкідники, яких в Acer вигнали із відділу тачпадів (працює бездоганно) проникли у відділ клавіатур. Хоча, я за тиждень звик, тому кидатися несвіжими томатами не буду.

Клавіатура

6. Як будь яка дорога модель, що себе поважає, Aspire R13 має підсвічування клавіатури, при чому яскравість тут трішки регулюється. Іще автоматично регулюється яскравість екрану і щоб побачити її на повну, треба відключити заощадження енергії.

Підсвітка

7. Ліворуч на корпусі ми бачимо комбінований аудіороз'єм, порт HDMI та два USB 3.0 - вони навіть рознесені, тому у вас не виникне труднощів при використанні одразу двох флешок.

Лівий бік

8. Праворуч - кардрідер, USB 2.0, кнопка увімкнення та гніздо живлення. Кнопку знаходити наосліп не дуже зручно, проте ноутбук сам вмикається, тільки-но ви відкрите кришку. А якщо я хочу лише протерти екран? Як це відключити, я не знайшов.

Правий бік

9. Знизу бачимо два динаміки із звичайним ноутбучним звуком, решітки вентиляції та гумові ніжки.

Низ

LAN-порта немає, оптичний дисковод, ясне діло, також відсутній.

10. Кришка екрану скляна, глянцева і з цікавою текстурою. На ній видно логотип Acer та всі ваші відбитки пальців і витирати її нелегко.

Кришка

11. Як у всіх преміальних пристроїв, логотип на кришці світиться.

Лого світиться

12. Також преміальності додає акуратна папка-чохол, що йде в комплекті з ноутбуком - вона підкреслює малу товщину його корпусу. Папку виготовлено не із шкіри алігатора, чим виробник показує свою дружність до природи.

Папка

13. Шарніри досить тугі через незвичайну конструкцію, тому відкрити екран однією рукою не вийде. Втім, вони дозволяють фіксувати дисплей в різних положеннях, зокрема, виробник показує Ezel, не доступний іншим трансформерам. Попахує чимось турецьким.

Езель

14. Далі кілька фотографій пристрою з різних ракурсів і в різних положеннях.

Камасутра

15. Та це прямо Оптимус Прайм, ги-ги.

Камасутра

16. Ні, Оптимус не збирав стільки відбитків пальців.

Камасутра

17. Також варто сказати про автономність. Виробник заявляє роботу від батареї до 7,5 годин, в мене вийшло пропрацювати в змішаному режимі десь 6,5 - але я був не надто економний, постійно був увімкнений WiFi та Bluetooth, запускалися досить важкі програми.

Камасутра

18. Готуючи цей допис, я прочитав з різних джерел, у тому числі з форумів Acer, що Aspire R13 має два гнізда SATA M.2 для SSD, що можуть працювати в RAID і деякі моделі мають два носія, об'єднаних у RAID0. Чи так це в демонстраційному екземплярі, дізнатися не вдалося, кришки знизу в нього немає, у BIOS можна лише вмикати та вимикати масиви, а в переліку пристроїв значиться RAID-контролер. Але в будь якому разі це круто.

Камасутра

А тепер щодо вартості. В нас у продажу його поки немає, на Амазоні бачив за 900-1100 баксів, що є досить конкурентною ціною в порівнянні з іншими трансформерами такої конфігурації. По слухах, у нас він коштуватиме не набагато дорожче.

Але при цьому виникає логічне запитання - а нафіга козі баян? Тобто, за таку ціну можна купити некислий класичний ноутбук з діагоналлю 12-14", таким же процесором, повноцінною клавіатурою та дискретною відеокарткою середнього рівня, який до того ж не збиратиме стільки відбитків.

19. Відповідь на це непросте питання лежить у маленькій коробочці із написом Acer Active Pen і коштує майже 50 американських президентів. Я міг взяти Aspire R13 на огляд іще влітку, проте я чекав, доки в офіс Acer повернуть це перо, саме робота з ним становить найбільший інтерес для мене.

Стилус

20. Це не звичайний стилус, які купують для мобільних телефонів - він фіксує силу натиснення, що дозволяє малювати лінії змінної товщини. Від ледь відчутного торкання до повного натиску. Також на стилусі є дві швидкі кнопки.

Малювання

Я, навіть, встановив цілу жменю пробних версій продуктів від Adobe. Мій улюблений GIMP, що мені по кишені, не підтримує роботи з таким пером.

21. Я думав, що я художник, проте механіка стилуса дещо відрізняється від олівця, та й малював я давно, тому перший малюнок вийшов незграбним.

Слоник

Малювати все ж дуже зручно. На жаль, дорогих дігітайзерів від Wacom пробувати не доводилося, але від бюджетних Genius'ів точно краще. По перше, хоч екран і реагує на пальці, на полотні в Photoshop можна малювати лише пером - ви не зіпсуєте зображення, випадково торкнувшись його рукою. Але при цьому, взаємодіяти з інтерфейсом пальцями якраз можна - наприклад, лівою рукою перемикати інструменти.

22. Другий малюнок вийшов не набагато кращим, хоча різницю трішки помітно.

Жаба

23. В режимі підставки та планшета клавіатура закривається і працювати із великими графічними пакетами стає незручно для тих, хто звик до "гарячих" клавіш, тому я підключив свою bluetooth-клавіатуру SVEN і все стало гаразд. SVEN, дайте мені щось на тест - джойстика чи кермо, наприклад.

Клавіатура

24. Якщо на малюнок витратити більше часу, використовувати шари та масштаб, то може вийти щось краще, ніж слоник чи жаба.

Сітка і масштаб

25. Але в мене знову вийшла розмазня як в учня молодших класів. Руки мають рости саме з плеч.

Башта

Я плюнув на малювання і поніс Aspire R13 на роботу, де є студенти спеціальності "Образотворче мистецтво" і вони малюють краще за мене - по ідеї, їх цього навчають.

26. Анастасія у вільний час малює в стилі аніме. Навіть коли вона малює щось інше, усе одно виходить аніме.

Анастасія

27. Десь хвилин за 15 вона намалювала такий ескіз.

Малюнок Анастасії

28. Артур мав дещо більше часу на роботу, десь з годину.

Артур

29. При тому, що пером він малює вперше, але результат вийшов цікавий.

Малюнок Артура

30. Окрім Photoshop роботу з пером підтримують деякі інші програми, такі я ArtRage, що імітує живопис.

Забавка

Отже, час підводити підсумки. Що сподобалося?

  • Швидкість роботи
  • Якість екрану
  • Мала товщина та вага
  • Підтримка активного стилуса
  • Як на таку конфігурацію та габарити, непогана автономність
  • Досить конкурентна ціна, враховуючи дігітайзер

Що не сподобалося?

  • Глянцева поверхня
  • Урізана клавіатура

31. Очевидно, що ноутбук Aspire R13 створений не всіх. Якщо ви раціональний та ощадливий мужлан, то для вас підійде Acer Aspire V13, якщо ви раціональний та ощадливий мужлан з грошима - то зверніть увагу на Aspire V Nitro. Але якщо ви творча неорганізована натура із багатим внутрішнім світом, вільний художник, тоді Aspire R13 саме для вас! Якщо брати класичні ноутбуки, то за свою ціну наша модель їм не конкурент, проте в порівнянні з іншими сенсорними трансформерами дуже навіть - враховуючи підтримку активного стилуса.

Папка

Незважаючи на непрактичність, мені цей ноутбук приніс найбільше задоволення і я найбільше не хочу його повертати, проте із офісу уже пригрозили прислати братків на джипі. Коли ви читаєте ці рядки, я, розпрощавшись із Aspire R13, напевне сиджу десь у генделику, схилившись над чаркою. І на цьому в мене все, не перемикайтеся.