У Кам'янці-Подільському, в Хотині, в Ужгороді та інших багатьох місцях збереглися чудові давні замки, куди можна приймати туристів, проводити всякі ярмарки та фестивалі із стрільбами, реконструкціями, верховою їздою та масовими бійками в обладунках. Але в Київській області щось такого і немає — зруйнували та розібрали то за часів СРСР, то іще раніше, як замок у Білій Церкві, від якого лишилася лише Замкова гора. Але приймати туристів, реконструкторів та інших охочих випити не вдома, а десь на свіжому повітрі, кудись треба — тому коло Обухова вирішили побудувати таке місце з нуля. І назвали це історико-культурним розважальним парком "Обухівська Київська Русь."

1. Власне, суть всього парку в одній фотографії. Якщо комусь цього мало, прошу під кат.

Корпоративи

2. Досить величний вид із дороги — насипано високі вали і на них дерев'яні стіни висотою у 2-3 поверхи. Якщо на зиму забракне газу, то Обухів матиме чим протопитися. Ну, або, якщо бізнес-проект парку прогорить, то буде багато сировини для обухівського туалетного паперу.

Загальний вигляд

3. В загальному, моє особисте враження таке, що парк вартий відвідання — одноразового, більше там не цікаво буде, якщо ви просто турист, а не реконструктор.

Ворота парку

4. В Обухівській Русі намагаються відтворити древній Київ, від початку його заснування до християнської епохи, князя Ярослава Мудрого та інших. Пройшовши через перші ворота ми потрапляємо у передмістя, обгороджене частоколом, де розташувалися стрільбища, ристалище, та інші фестивальні об'єкти.

5. Якийсь енергетичний камінь — за розповідями екскурсовода, які я, здебільшого не слухав, коло цього каменя навіть знімався якийсь із перших епізодів "Битви екстрасенсів", тому мої колеги побігли до нього торкатися і загадувати бажання.

Енергетичний камінь

6. Взагалі, вчителі, які пішли підробляти екскурсоводами, на мою думку, найгірші екскурсоводи, як не прискорбно таке говорити про колег. Колишні — можуть бути чудовими, а от діючі, на пів ставочки — нудні та не цікаві. Можливо, хтось мені покаже зворотній приклад, я з радістю зміню свою думку.

Міський рів

7. Проходимо через ворота у саме місто. Взагалі, тут є якась умовна прив'язка до вулиць сучасного Києва, проте я, дивлячись на макет Обухівської Русі, так і не зорієнтувався, що там і де. Взагалі, в парку іще далеко не все збудоване, тому території мають дещо порожній вигляд і нагадують ігрові рівні із Серйозного Сема — великі площі і стіни навколо.

Ворота в місто

8. Полазити по самих стінах, на жаль, не можна було — були-б цікаві ракурси.

Міські стіни всередині

9. Всередині невеличка експозиція, де представлене давньоруське судно. Кажуть, що воно було сюди привезене, перед цим гарно походивши по Дніпру.

Дерев

10. Також стоять реконструкції давньоруських вундервафель для штурму міських стін.

Вундервафля 1

11. За ворожі стіни таким чином закидаються палаючі снаряди та інші неприємності.

Вундервафля 2

12. Цей пристрій закидає за ворожі стіни дітей — вони пронизливо кричать, влаштовують істерики і ворог здається.

Гойдалка

13. Площі чималі, будівництво ведеться, ми бачили навіть макета та карту того, що в результаті має виникнути. І якщо у Аскольда було цілком скромне житло, то у Володимира Великого та Ярослава Мудрого вже помпезні хороми. Церков — уйма, я по них намагався зрозуміти прив'язку до вулиць сучасного Києва, але не вийшло.

Місто всередині

14. Взагалі, парк відтворює київський дитинець — головний спонсор колись летів тут на літаку і побачив, що форма місцевості якраз для цього підходить.

Місто всередині

15. Зазирнемо на давньоруську моду — пледи в клітинку були в ходу вже тоді. Всякі обладунки та костюми — тут часто проходять реконструкторські фестивалі.

Давноруська мода

16. З однієї сторони муру продовжуються будівельні роботи — дорогу накатано вантажівками, стоїть екскаватор, щось насипано.

Будівельні роботи

17. Якщо просто так написати вали, то їх скоро розмиє дощами. Тому їх покривають плівкою, зверху стелять садову сітку, в яку садять газони.

Укріплення валів

18. Пройшовши по парку, можна помітити, що скрізь стоять столи для посиденьок. Не просто десь в одному місці корчма, хоча і вона тут є, а в багатьох місцях.

Столи і оглядова вежа

19. Місце для якихось ритуальних танців. І столи там зверху.

Столи по колу

20. В парку згадано про монголо-татарські навали — із азійських степів тоді, як і зараз, зазіхали на наші території.

Монголія

21. Ну і столи — тут теж можна посидіти. Юрти зачинені, всередині всякий господарський мотлох.

Монгольські столи

22. Повертаємося назад, до середмістя, тут столи для ярмарок.

Ярмарки

На цьому все, не перемикайтеся.