Важлива місія — нести божественне світло знань простим смертним, чим і зайнялися альтруїстичні викладачі із КПІ, Могилянки, Шевченка та деяких інших ВУЗів. Мова піде про проект Prometheus — безкоштовні онлайн-курси для всіх охочих.

Власне, я зареєструвався на три із них — Основи програмування з Python, Основи мережевої безпеки і Захист прав споживача. Один, той що про Python, уже розпочався і я хочу поділитися деякими враженнями. Зазначу, що я програмую мовою Pascal і трішки пробував вивчати Python самостійно, проте покинув і думаю, що курси будуть каталізатором щоб продовжити.

  • Матеріал, поки, дається дуже легко — за три заняття успішність 100%. Тести + автоматизована перевірка написаних програм по типу ejudge — автоматика порівнює шаблонні результати із тим, що видає ваша програма.
  • Взагалі, курс розроблений для людей, які не програмували до цього ніколи — в першій лекції викладач розповідає про те, що таке програмований автомат і машина фон Неймана.
  • Власне, змістове наповнення — модуль, що складається з відеолекції + текстовий матеріал з ілюстраціями. Виходить раз на тиждень. Всього модулів вісім.
  • Викладач — веб-розробник, за сумісництвом викладає в КПІ, чи навпаки. Взагалі, з моєї професійної точки зору, є зауваження до викладу матеріалу, зокрема, по послідовності, проте курси безкоштовні, проводяться вперше, так що все ідеально.
  • Тепер про студентів, чи то курсантів. Треба було влаштовувати якийсь вступний іспит на здатність навчатися. Зокрема, чукча не читач, чукча письменник і обговорення завалені горами однакових питань, ніхто не скролить вниз. Та і питання, відповіді на які є в лекції і шукати не треба, не рідкість.
  • Ще дуже часті запитання із заголовком Я НАПИСАВ ПРАВИЛЬНУ ПРОГРАМУ!!!! ВАШ САЙТ ЇЇ НЕ ПРИЙМАЄ!!! ДОПОМОЖІТЬ!!!!!!111один.
  • Я безсовісно вкинув в обговорення тему "А правда, що пайтонщики їдять дітей?", проте мало хто зрозумів жарт, приплели політику, типу бандеровці їдять російських немовлят під соусом "Турчин".
  • Курси працюють на платформі Open edX, можна скачати, поставити собі і організувати власні курси із преферансом та поетесами, проте платформа досить тяжка і потрібен нормальний сервер, щоб її ганяти, вимоги навіть більші, ніж у Moodle.

Отже, як пройду, то напишу іще. Не перемикайтеся.