Сьогодні до блогу в’їжджає Philips із нетиповим для моїх оглядів виробом — монітором. Не те, щоб я так любив їх оглядати, проте було цікаво спробувати модель із роздільною здатністю 4К. Отже, сьогодні я оглядаю Philips Brilliance 288P.

Загальний вигляд монітора

1. Philips 288P — досить доступний великий 4К монітор — відносно інших 4К моніторів, наскільки він може бути доступним зараз. Якихось унікальних фіч він не пропонує, проте через сукупність характеристик та оснащення, його можна вважати цікавою моделлю.

Загальний вигляд

2. Дизайн строгий офісний, чорний із сріблястою вставкою під матовим екраном. Мені більше нагадує телевізор, може тому, що я раніше бачив тільки їх від Philips, ну і розміри цілком телевізорні, у мене на кухні і то менший висить, правда LG.

Рамка

До комплекту постачання входить диск, кабель живлення, аудіокабель і, залежно від регіону, різні відеокабелі. Також може входити USB. Ну і трішки макулатури та кульочки для любителів пошелепати.

3. Монітор оснащено екраном із TN-матрицею діагоналлю 28" з матовим покриттям, час відгуку — 5мс, яскравість — 300кд/м2, контраст 1000:1.

Назва виробника

4. Підсвічування екрану світлодіодне, наскільки я зрозумів — динамічне, через це виробник вигадує функції SmartResponse та SmartContrast, але на око оцінити їх роботу важко.

Задня частина

Споживає все це задоволення до 48 Вт при роботі і 0,5 Вт в сплячому режимі.

Якість зображення

5. Якість зображення, як для TN-матриці, непогана, але мені після IPS-дисплеїв бракує кольору. В цьому місці я заліз у каталоги подивитися ціни на калібратори — заміряти кольорове охоплення. Якщо сайт почне приносити хоч трохи грошей — куплю, ноутбуків то в мене багато буває.

Якість

6. Кути огляду дозволяють комфортно працювати за монітором і показувати зображення іншим, непогані як для моніторів із TN-матрицями. При значному повороті зображення тьмяніє, проте не спотворюється.

Кут

7. Роздільна здатність 3840 на 2160 точок навіть при такій великій діагоналі призводить до того, що елементи керування у деяких програмах відображаються досить дрібно. Хоча, в цілому, працювати зручно.

Програма

Ергономіка

8. Підставка у Philips 288P така, якою вона має бути у недешевих моніторах для роботи. Вона з пружиною і дозволяє однією рукою змінювати висоту монітора. Так як він не легенький, то "нога" зроблена поворотною, щоб не терти об поверхню столу.

Підставка

Є виріз, що дозволяє протягти крізь нього кабелі, впорядкувавши їх.

9. Підставку можна зняти і отримати доступ до кріплення VESA 10х10см. Само собою, можна змінювати кути нахилу екрану.

Шарнір

10. Також екран можна легко повертати в портретне положення. Працює воно так само, як і мій Dell UltraSharp 2412M, до якого я звик і вважаю, що таке кріплення це дуже зручно та ергономічно.

Портретна орієнтація

Через це до монітора зручно щось підключати — повернув на бік і все видно. Хоч ми і не часто цим займаємося, але приємно.

11. Елементи керування сенсорні, що незручно при поганому освітленні, проте меню монітора ми користуємося не часто, тому зійде.

Органи керування

Оснащення монітора

12. У Philips 288P багато входів: D-SUB (Серйозно? У сучасного 4К монітора вхід VGA? Напевне хочуть постачати його в українські школи!), HDMI+MHL, DVI, DisplayPort, аналоговий аудіовхід та вихід на навушники.

Входи

MHL — це можливість відображати інформацію із мобільних пристроїв через спеціальний HDMI кабель, типу як Microsoft Continuum тільки без док-станції та пафосу. Не у всіх моніторах є така функція, тому Philips її прописали окремим рядком у специфікаціях.

13. Монітор має вбудовані динаміки, 2х3 Вт, що замінюють недорогі колонки. Звук може йти як через аналоговий аудіовхід, так із цифрового відеовходу. Джерело звуку можна налаштувати через меню.

Динаміки

14. На правій панелі є перемикач живлення та USB-концентратор із двома USB 2.0 та двома USB 3.0, один із яких підтримує швидке заряджання пристроїв. До концентратора є два зауваження — по перше, він заглиблений від краю монітора, тому не видно, чи вставлено в нього щось і треба діставати туди рукою щоб намацати виходи. Враховуючи, що монітор великий і стоятиме далі від очей, вставити туди щось буде не так зручно.

Концентратор USB

По друге, вхідний кабель USB знаходиться також на бічній панелі і буде стирчати збоку. А якщо системний блок під столом, то знадобиться дещо довший шнур, щоб дістатися входу. Я б поміняв місцями вхідний USB і вихід на навушники, що знаходиться знизу коло відеовходів.

Меню та функції

15. Це меню, воно трохи дивне, але цілком зрозуміле. Іще воно філософське — часто задумується над смислом буття, а потім згадує, що користувач вже кілька разі натиснув кнопку і треба реагувати. Меню повертається при повороті монітора в портретне положення.

Меню

Також в моніторі є українська локалізація. Можна керувати ним за допомогою фірмової програми SmartControl, тоді всі незручності із повільним меню та сенсорним керуванням відпадають. Але програма не дає всіх налаштувань.

16. Взагалі, монітор від початку слід гарно налаштувати, бо із заводськими налаштуваннями кольори виглядають незадовільно.

Кольорові профілі

17. Іще є цікава функція — суміщення на одному екрані зображень із двох джерел. Це робиться або в режимі "Картинка коло картинки", але тоді залишається незадіяним багато місця на екрані.

Картинка коло картинки

18. Або "Картинка в картинці" — якщо вам треба у маленькому віконечку контролювати щось. Розмір і положення віконечка можна міняти через меню, також через нього можна обміняти картинки місцями, основну і додаткову. На жаль, налаштувати щоб швидко міняло однією кнопкою, не виходить.

Картинка в картинці

Ціна та конкуренти

Ціна у Philips 288P досить наразі становить 12-14 тис. гривень, що досить конкурентно. Дешевше можна купити 4К монітор від Samsung, проте там проста неповоротна підставка, немає USB-концентратора та менше входів; аналогічно LG, тільки з IPS-матрицею. Приблизно за таку ж ціну 4К монітора пропонує Acer, входи і "нога" майже аналогічні, проте немає USB; Dell, в якого немає поворотної підставки, проте є USB.

Висновок

Philips Brilliace 288P — один із найдоступніших 4К моніторів для своєї діагоналі із TN-матрицею. Він гарно оснащений: має багато різних входів, ергономічну поворотну підставку, вбудовані динаміки та USB-концентратор. До монітора є деякі зауваження з приводу розташування виходів та швидкості реакції меню, та, незважаючи на це, він вигідно виглядає поруч із конкурентами за аналогічну ціну. Іще я не написав про ігри — просто в мене немає настільки продуктивного комп’ютера щоб гратися в 4К, а запускати ігри на низьких налаштуваннях не став, тоді втрачається смисл у високій деталізації зображення.

На цьому в мене все, ще якось треба дотягнути коробку в 19 кг. до служби доставки, не перемикайтеся.