В розповіді про новий смартфон щось ніхто не звернув уваги, що я приписав сильно багато мегапікселів як для такого класу апарата. Нехай, зараз Nokia ставить і по 20, і по 40 (тільки як?), а от іще я написав, що в ньому APS-C матриця, що принципово неможливо для телефона — її там просто нікуди запхати.

А трішки раніше я писав за програму DSLRDashboard, що дозволяє рулювати цифровими камерами із пристрою на Android. Отже, читайте розповідь, що з цього вийшло, тільки без скріншотів — для цього треба ставити або AndroidSDK на свій комп'ютер, або рутувати телефон — ні того, ні іншого я робити наміру не маю.

Власне, знімків екрану достатньо на сторінці в автора, там-же і відео.

Коли я дістав із коробки OTG-кабель до телефону і підключив через нього фотоапарат, програма відразу його побачила і дозволила керувати. Радості моїй не було меж, оскільки подібні дії можливі або в платному софті від Nikon (ціною в недорогу дзеркалку), або від Adobe — теж недешево. А тут — задарма. Звісно, часто такою можливістю користуватися не буду, але:

  • Телефон відіграє роль пульта дистанційного керування — тепер можна знімати вночі зі штативу.
  • Екран на телефоні дещо більший і кращий — фотографія потрапляє прямо туди, працює LiveView за бажанням. В цілому, програма дозволяє дивитися уже відзняті кадри з камери, забирати їх на телефон — це дозволить публікувати смачні фотографії десь на виїзді. Якщо у вас великий планшет — то іще краще.
  • Програма дозволяє регулювати всі параметри окрім тих, що вмикаються апаратним диском режимів — його з телефону, звісно, не покрутити. І, так, бачить RAW — тільки, чомусь, я не спробував досі його конвертувати.
  • На екрані показує всякі гістограми для тих, кому цікаво.
  • Ну і всяких інших повно плюшок.

Серйозно нею я іще не фотографував — власне, зі штатива я не знімав багато, в тім, хочу вибратися кудись і спробувати. Тому поки даю картинку, зняту звичайним способом.

fountain roshen