Давно я не писав нічого технічного тут.

Наразі вивів свій канал з анабіозу і вирішив поробити та опублікувати довоєнні відео подорожей, що назбиралися. Посилання на канал вгорі сторінки сайту — там уже декілька нових випусків є.

А оскільки мій ноутбук виконує не лише обчислювальну функцію, а й опалювальну, то вирішив на літній період спихнути рендеринг відео на потужності домашнього сервера. Систему охолодження чистив, термопасту міняв (і не якусь дешманську), понизити частоти можливості немає, з пониженням напруги я, поки, не розібрався (в першу чергу про безпечні значення).

Сервер рендерить значно повільніше — адже я збирав його на Ryzen 3 із малим TDP, а ще в ньому немає апаратного прискорення nvenc від дискретного відеочипа. Але мені нікуди поспішати. І я розкажу, як це можна зробити.

Я монтую відео у Kdenlive під Debian Linux, який виконує рендеринг за допомогою інструменту melt, що по суті є консольним відеоредактором. І для цього він створює XML-файл, в якому описано весь ваш проєкт: використані джерела, ефекти, розташування об'єктів на монтажному столі та інші налаштування. Так, по суті, ви можете створити відео у текстовому редакторі, а не мишкою.

Kdenlive може просто створити XML-файл і не запускати melt. А запустити його можна вручну деінде. Тут головне, щоб деінде були доступні усі-усі файли, долучені до вашого відео. Оскільки мій сервер є файлосховищем, то вони й так там зберігаються. Довелося, звісно, символьними посиланнями відтворити структуру каталогів, як на ноутбуці, але це не проблема.

У цільовій системі доставляємо необхідні пакунки:

Де ffmpeg — це перекодувальник; melt — власне потрібна нам утиліта; xvfb — віртуальний X-сервер, що потрібний melt для створення ефектів у відео; swh-plugins та frei0r-plugins — ефекти та переходи, що використовуються у моєму відео. Запускаємо:

your_video.mlt це є той XML-файл із Kdenlive. При старті melt повідомляє, якщо чогось бракує, але відео усе одно збирає — замінюючи відсутні елементи словом INVALID. Можливо, вам доведеться доставити якісь інші ефекти, якщо такі є у вашому відео.

Також зверніть увагу на те, щоб melt та ffmpeg на робочому комп'ютері та на сервері були однакових версій — бо на останньому в Ubuntu Focal вони трішечки старіші, аніж із репозиторію Deb Multimedia.