Колись я хотів написати про дизайн освітніх сайтів, але забув про це. Сьогодні мене випадково занесло на один такий, я відклав від неочікуваності свіжу гарячу цеглинку і вирішив, таки, написати. Зазначу, що проблема дещо схожа на те, що було описане в дописі про презентації. Тобто, вчителі, чи учні, діставшись до uCoz'a, клацають там по усіх наявних кнопочках і виставляють на суд публіки пекельний треш. Я, в принципі, нічого не маю проти вищезгаданого ресурсу для створення сайтів, я розумію, що в школи немає грошей, щоб замовити дизайн, що у вчителя, звісно, не знайдеться стільки часу та умінь, щоб самому зробити гарний дизайн. Я для свого стенделона ваяв тему місяця півтора і досі є огріхи, при тому, що вільний час у мене є.
Але я одного не розумію - навіщо, скажіть мені на милість, навіщо ви намагаєтнся зробити крутий дизайн? В кращому випадку виходить щось родом із 90-х, в гіршому - краще не заходити. Просто оберіть стандартну тему оформлення, створіть рубрикацію та наповнюйте вмістом - і все. Але ні.
Отже, зайшовши на середньостатистичний шкільний сайт ви можете там побачити:
1. У хідері - жахливе фото школи із дітьми чи клумбами. Як от у Хмельницької школи № 20.
2. Анімований глобус із географією відвідування сайту. Є на багатьох ресурсах.
Окрім такого глобуса є багато інших лічильників відвідування та банерів рейтингових систем із, звісно, захмарними місцями у тих рейтингах.
3. Флешевеий або на жабоскрипті годинник.
4. Опитування типу "Як вам наш дизайн?" чи "Як часто ви відвідуєте наш сайт?".
5. Великовагові фотографії та використання малюнків для виведення тексту - останнє гарно видно в школі № 2 міста Енергодар.
6. Рідна школа порадувала сніжинками - візьму велику дерев'яну лінійку і пройдуся по руках вчительці інформатики, бо залишав я їм акуратну і незаїжджену тему. Посилання на сайт не дам. Також сніжинки були і на нашому робочому сайті - тоді я вже був готовий скоїти насильство над нашим ІТшником, проте він їх швидко прибрав.
7. Смішні листівки на святого Валентина, 23 лютого, 8 березня також мають місце бути, цим радує нас, наприклад, Кам'янсько-Дніпровська школа № 3.
До сайту цієї школи в мене особливо теплі почуття, бо саме він змусив мене згенерувати цеглину. Я почав активно освоювати інтернети в 2004-му, тому вже не застав сайти із фоновою музичкою. Але місцеві умільці, намагаючись ознайомити відвідувача із широким різноманіттям віджетів, вкинули, серед іншого, радіо на бічну панель. Звісно, в наявності повний комплект інших плюшок - годинник, погодний інформер, блок посилань на варезник.
8. Зловживання форматуванням, зокрема, кольоровою розміткою при створенні статей. Ну і просто кольорами при оформленні сайту.
Я нічого не кажу за типовий юкозівський дизайн - не у всіх є гостинні друзі із сервером та знайомі професійні веб-майстри, які не проти підказати. Я нічого не кажу за велику кількість банерів сайтів педагогічної преси, МОНмолодьспорту, ОІППО, районних чи міських відділів освіти та і просто дружніх шкіл - це вимога. Втім, я наведу декілька посилань на самі трешеві сайти. Я хотів створити рейтинг із них, але для цього треба виясняти, чи займається хтось ними, чи закинули і забули. Отже школа № 2 міста Стрий, столична школа № 12 і самий сік - знову столична школа № 313.
Я не буду нікого лаяти - знаючи, з якою метою та ентузіазмом, точніше, його відсутністю, та з яким забезпеченням робляться ці сайти. Але усім шкільним веб-майстрам побажання одне - чим простіше - тим краще. У мене все.