Не так давно я писав я писав про те, що після експлуатації SSD для системи, повертатися на традиційний HDD вже не хочеться.Тому я скотився до тестів комплектухи взяв на тест SSD SK hynix SL308 на 120 ГБ. Просто вже давненько думав над тим, щоб поставити це задоволення собі у ноутбук замість оптичного дисковода, тому не упустив нагоди спробувати.

SSD від SK hynix у нас іще не продаються, для тесту доступна серія SL300 із двох варіантів — на 120 та на 500 ГБ.

Комплект постачання

Знімати тут особливо нічого, біла металева коробочка 2,5" формату із червоними вставками на заокруглених кутах має товщину 7 мм та важить 60 г.

SL308

Але раптом хтось хоче більше знімків, ось вам окремим альбомом фото від виробника:

Тепер по цифрах. SSD належить до бюджетного класу, обіцяють ціну в нас на рівні $45, що недалеко від нижньої межі діапазону цін на такі носії. Відповідно, очікувати на рекорди швидкості від нього не треба, проте заявлена швидкість цілком актуальна. Виробник заявляє максимальну теоретичну швидкість читання та запису на рівні 540 та 470 МБ/с та кількість операцій I/O до 95000 та 85000 за секунду відповідно.

Спочатку я хотів тестувати на настільному комп’ютері, проте там процесор уже не актуальний (Athlon II X4 640 3GHz), хоча із новою відяхою ще якось тягає сучасні ігри, проте результати тестування диска були явно нижчі за заявлені. Тому я застромив носія в ноутбук із Core i7 3612QM та 8ГБ DDR3-1600 і поставив туди свіжий Windows 10 Pro, оновив, накотив усі драйвери, поставив сяких-таких програми, словом — мінімально обжив. Ось що в мене вийшло на CrystalDiskMark 5.1.2:

CrystalDiskMark 5.1.2

Як бачимо, реальні результати дещо відрізняються від теоретичних, проте цілком адекватні. Зверніть увагу на різні цифри при читанні чи записуванні послідовних даних (Seq), а також шматків по 4К. Літера Q означає Queue depth (довжина черги), T - Threads (потоки).

Інший тест: AS SSD Benchmark показує результати того ж порядку.

AS SSD Benchmark: mbps

Із операціями уведення-виведення досягнути максимальних результатів не вдалося, можливо треба було покопатися в налаштуваннях тесту з цими самими Q і T. Хоча, на сайті виробника є невелика примітка, що їх цифри були отримані із "write cache enabled" — словом, чітери.

AS SSD IOPS

Досить молитися на цифри, перейдемо до практичних випробувань — просто спробуємо скористатися SSD від SK hynix в якості робочого диска — для цього я поставив туди свіжий Windows 10 з оновленнями та драйверами, MS Office 2016, GIMP 2.8, Foxit Reader та DxO OpticsPro9.

SK hynix в ноутбуці

І результат виявився дуже приємним — по проворності система обігнала дорогі ноутбуки, що я брав на тест раніше. Або у них стоять геть дешеві SSD, або вінда перевантажена заводським прелоадом, варто задуматися. На правах анонсу: під столом в коробці чекає свого огляду монстр, що завантажується іще швидше.

Ось вам невелике відео, без монтажу, де видно, як завантажується Windows, далі я відкриваю документи Office, PDF на 20 МБ, XCF-файл в GIMP (програма при старті читає багато дрібних файлів — розширення та шрифти). Далі йде DxO OpticsPro і перегляд великої галереї з RAW: ~450 знімків та 7 ГБ даних. Під кінець — браузер і все.

Трохи про те, що не увійшло до огляду. Для побиття рекордів швидкості роботи в мене була ідея застромити на пристрій легеньку ChromiumOS, проте я полінувався воювати із драйверами. Іще виробник для своїх SSD пропонує програмне забезпечення — для моніторингу стану носіїв, оновлення firmware та для легкої міграції операційної системи із старого на новий диск. Але проблема в тому, що на старому диску в мене Linux, тому мігрувати ніяк, систему я ставив з нуля, а оновлювати і моніторити на новому диску поки нічого.

Отже, ми маємо недорогий SSD, що добре підійде для робочих комп’ютерів та дозволить зробити роботу із ними приємною. На цьому в мене все, не перемикайтеся. Хто подивиться EXIFи, знатиме, що я оглядатиму на цих вихідних.