Із нових лінійок ноутбуків Acer Swift та Acer Spin мені видався найцікавішим Swift 3. Він має класичний форм-фактор, є досить тонким та легким, щоб його було легко та зручно носити, проте не надто тонкий, тому оснащений повнорозмірними портами та достатньо великий, щоб вмістити нормальну клавіатуру. Ноутбук має помірну ціну як на свої характеристики і з першого погляду створює хороше враження. Swift 3 досить якісно виконаний, його приємно брати в руки і працювати з ним. Відразу зазначу, що в мене побував передсерійний зразок, тому на ньому написано Aspire S14 Spirit, але у нас цей комп’ютер доступний в продажу саме під іменем Swift 3. Тож подивимося, чи справдить він своє перше враження при детальному розгляді.

Загальний вигляд

Відеоогляд. Другий млинець виявився не кращим за перший, бо я знімав на свій Nikon D5100, а він для цього не призначений.

Характеристики Swift 3

  • Екран: 14” FullHD IPS, матове покриття.
  • Процесор: Core i7 6500U 2,6 ГГц, ставлять також Core i3 та i5 6-го та 7-го поколінь.
  • Оперативна пам’ять: 8 ГБ DDR4, є доступніші версії із 4 ГБ.
  • Системний носій: M.2 SATA SSD 512 ГБ, ставлять від 128 ГБ.
  • Порти: USB 3.0, USB 3.1, USB Type-C, HDMI, комбіноване аудіо, кардрідер.
  • Корпус: алюмінієвий, товщина 18мм, сріблястий або золотистий колір.
  • Комунікації: WiFi b/g/n/ac, Bluetooth.

Дизайн та ергономіка

Корпус у Acer Swift 3 алюмінієвий і дуже гарний. Він жорсткий — майже не деформується, ніде не скрипить, зазори між панелями мікроскопічні — словом, створює враження ноутбука вищого класу. Він досить тонкий, майже 18 міліметрів, а до передньої частини звужується, тому портів на бічних гранях небагато, лише самі основні.

Тент

Ліворуч — HDMI, USB 3.0, USB Type-C та індикатори.

Ліві порти

Праворуч — USB 3.0, комбіноване аудіо та кардрідер.

Праві порти

Кольори — сріблястий або золотий, обидва із чорними вставками. Добре, що останнього до нас не завезли — воно хоч виглядає круто на студійних фотографіях, але в руках створює враження дешевої підробки. А особливо якщо золота фарба стирається. Я вже шпиняв за таке Lenovo, зараз перепаде й Acer.

Кришка ноутбука

Зазвичай за такої малої товщини в дизайнерів не залишається місця щоб наробити дурниць і ноутбук виходить красивим. Проте в Acer добряче постаралися. Вони обрамували екран тонкою чорною окантовкою, що виглядає як брудні нігті. А в поєднанні із золотистим кольором корпусу — як брудні нігті, покриті золотистим лаком.

Рамка

На кришці дисплея присутній лише логотип, знизу під корпусом два динаміки, дірочка Reset та чотири ніжки.

Низ

На задній панелі дві ґратки вентиляції — вхідна та вихідна. Цікаве рішення: навіть якщо ви поставите ноутбук на ліжко, то не перекриєте потік повітря.

Вентиляційна ґратка

Через малу масу — всього півтора кілограми — кришку дисплея важко відкрити однією рукою, проте вона розкривається навіть трохи більше ніж на 180°. Рамки навколо дисплея досить широкі.

Відкритий ноутбук

Клавіатура трохи втоплена, розкладка стандартна для Acer.

Клавіатура

Справа знаходяться ряд із клавіш Page Down, Page Up, Home та End і це зручно для роботи з текстом. Самі клавіші мають середній хід і добре відчутний момент спрацювання — натискати їх приємно. Є підсвічування символів яскравість якого не регулюється і яке сама гасне при відсутності активності користувача. Як це змінити, я не знайшов. Індикатора Caps Lock немає.

Праві клавіші

Тачпад досить великий, має фізичну рамку та вбудовані клавіші. Натискати їх погано, хід дуже тугий, проте панель дуже чітко реагує на всі жести, навіть з трьома та чотирма пальцями, тому незручностей при використанні немає.

Тачпад

Оснащення ноутбука

В Acer Swift 3 використовується FullHD дисплей із IPS матрицею, при чому в усіх модифікаціях, навіть недорогих. Кольори та кути огляду нормальні для такого класу ноутбуків, ось тільки підсвічування трішки нерівномірне — це видно коло верхньої та нижньої сторін екрану.

Дисплей підтримує динамічну яскравість — це видно при зміні картинки на екрані, коли ноутбук сам підлаштовує підсвічування.

Порадував модуль WiFi — на моєму роутері він дозволив передавати файли зі швидкістю 12-14 МБ/с, тобто реально працював за стандартом IEEE 802.11n. Ненабагато швидше працювали лише Acer Predator 17 та Dell XPS 15, що коштують більш ніж вдвічі дорожче. Деякі модифікації Swift 3 підтримують IEEE 802.11ac, тобто роботу із бездротовими дисплеями та док-станціями.

Дуже порадував звук із вбудованих динаміків — він чистий і, навіть, з ознаками басів. Через навушники взагалі прекрасно звучить, понад те Swift 3 іще й більш менш чисто пише із зовнішнього мікрофона.

Динамік

Веб-камера посередня, при поганому освітленні відчутно шумить та трохи спотворює кольори.

Веб-камера

Нижня кришка досить легко знімається, відкриваючи доступ до усіх внутрішніх компонентів ноутбука, що дає можливість почистити його від пилу. Замінити тут можна лише SSD носій, оперативна пам’ять розпаяна. Можна було б звернути на малу товщину, проте минулого року я тримав в руках Acer Aspire Z3-700, також дуже тоненький, але там є аж два гнізда для планок пам’яті.

Загальний вигляд всередині

Система охолодження ноутбука складається із однієї мідної трубки та двох маленьких вентиляторів. Вони не дуже гучні, проте звук трохи противний — нагадує завивання сирени повітряної тривоги.

Деталі всередині

Swift 3 також оснащено дактилоскопічним датчиком і працює він нормально — звикати довго не довелося.

Продуктивність ноутбука

Тестовий зразок оснащений процесором Core i7 6500U на 2,6 ГГц та 8 ГБ пам’яті стандарту DDR4, чого виявилося достатньо не лише для офісної роботи, сил вистачило навіть для комфортної роботи у відеоредакторі — я на ньому зробив огляд ігрового ноутбука MSI, тільки екран малуватий. Семихвилинний FullHD ролик із бітрейтом 10Мб/с рендерився 25 хвилин.

Cinebench R15 дав за процесор 325 балів, за графіку 43,11 fps. PCMark 8 Home Accelerated показав 3239 балів, а Creative Accelerated — 3905. Вбудований відеоадаптер Intel HD Graphics 520 проявив себе добре.

Тест продуктивності

Стрес-тест показав, що процесор при нагріванні до 70°С скидає частоту із 2,6 до 2 ГГц, проте більше цієї температури він не нагрівся.

Стрес-тест частота

Для такого тонкого ноутбука можна вважати це виправданим як захист від перегрівання.

Стрес-тест температура

Непогані результати також показав SSD. З ним робота системи була швидкою та приємною.

Тест SSD

Але саме більше порадувала батарея — Acer заявляє, що ноутбук здатний автономно пропрацювати до 12 годин. Реальна цифра, що в мене вийшла — близько восьми годин роботи в інтернеті та з текстами. Хоча, в режимі читання із вимкненим WiFi, підсвічуванням клавіатури та приглушеним дисплеєм він має шанси пропрацювати більше десяти. Але, в будь якому разі, якщо ви не сидите за комп’ютером безвилазно, то на робочий день автономності вистачить легко.

Висновки

Коли я вперше взяв Acer Swift 3 до рук, то він справив на мене хороше враження. Хороша якість виконання корпусу, непоганий екран, зручна клавіатура, прекрасний тачпад, пристойний звук із динаміків та через навушники, врешті він може пережити на одному заряді батареї довгий робочий понеділок. Більше того, це один із найдешевших ноутбуків такого розміру із металевим корпусом на нашому ринку, тут Acer за співвідношенням ціни та характеристик карає навіть Lenovo з їх пластиковими скрипучими IdeaPad 310 та 510. Але потім я таки знайшов до чого прискіпатися проявилися деякі нюанси. Ну, дизайн можна пробачити — це все таки не іміджевий клас, а досить недорогий комп’ютер, та й золотистого варіанту до нас, благо, не завезли. Сирена повітряної тривоги в системі вентиляції в принципі не заважає. Трішки нерівномірне підсвічування екрану припадає на саму верхню та саму нижню сторони і теж не псує життя. В принципі, я навіть хотів удостоїти Swift 3 звання ідеального ноутбука за розумні гроші — дуже класна машинка для небагатого блогера, який іще не заробив на Макбук: можна і фотографії обробити, і відео змонтувати, і в дорогу взяти, і просто байдики побити.

Закритий ноутбук

Але мене хвилює те, що до нас завезли лише версію із процесором Core i3 та 4 ГБ оперативної пам’яті, яку доставити самостійно не вийде ніяк. Може для офісу та для інтернету цього буде достатньо, але я займаюся творчою роботою і хочу більше процесора та мізків.