Система дистанційного навчання Moodle встановлюється досить просто — як звичайна CMS. Звісно, в неї є певні вимоги до хостингу, але це легко вирішується додатковим встановленням модулів для php, дописуванням фрагментів конфігурації в php.ini та nginx.conf із офіційної документації. Система популярна, документації та статей повно, у тому числі й перекладених українською. Але колеги вже скаржаться, що всередині керування зроблено дуже не очевидно і через жопу. Можливо, це справа звикання, але я вирішив вживу спробувати інші системи дистанційного навчання, щоб порівняти. Ну, можна було-б встановити якісь ATutor чи eFront — ті іще легші за Moodle, але я не шукаю легких шляхів — я вирішив спробувати Open edX.

Це, взагалі, система в системі — наскільки я зрозумів, воно зроблене на Django. Але, для простоти, в офіційній документації надано інструкцію, що передбачає використанння зв'язки Vagrant + Virtualbox та розгортання готових образів. Vagrant (волоцюга) — утиліта для розробників, що дозволяє легко створювати та керувати середовищами розробки. Ну, тобто, автоматизація, що дозволяє жонглювати віртуальними системами із заготовок. Мені воно взагалі не потрібно, я не розробник, проте іншої адекватної інструкції я не знайшов.

Отже, дія перша — Debian Linux. Стоїть останній Virtualbox із офіційного сайту, ставлю Vagrant 1.6.5 із репозиторію, ставлю спеціальний плагін, навіть два, до нього, качаю заготовку (vagrant box), даю команду її додати — думає, пише, що успішно додано віртуальну машину у Virtualbox:

==> box: Successfully added box 'bfs' (v0) for 'virtualbox'!

Відкриваю Virtualbox, а там нічого. Тобто, там в списку віртуальна машина, що я колись робив сам, до справи не відноситься. Отже, дія друга — Windows XP, знову Virtualbox з офіційного сайту (репозиторіїв то тут немає), Vagrant 1.7.2. Доставляю плагіни, качаю бокс, командую його додати, воно думає і під кінець видає, що не вдалося додати бокс, бо він або битий, або взагалі відсутній, детальніше щось говорити відмовляється. Пробую шукати за текстом помилки — нічого підходящого.

Коротше, треба йти в музичні товари за найгучнішим бубном.