За кілька років я встиг нахапатися досить багато знань із фотографії, деякі, навіть, зумів перетворити на вміння. Тепер мене все не полишає бажання зібрати і систематизувати їх в письмовому вигляді прямо тут, додавши ілюстрації із власного сховища знімків. Звісно, на випуск іще однієї книги з фотографії я не замахуюся, хоча, ті, що я намагався читати, були дуже розведені водою, тому не виключаю, що моя праця може стати в нагоді тим, хто бажає увійти в цей світ.

Але через хронічні лінощі я маю шанси не зробити нічого цього. Тому вагомим вашим вкладом в цю справу може бути делікатне спонукання мене не займатися по вечорах всіляким непотребом, а потрібною справою.

Крім цього, приймаються уточнення, коригування, доповнення, зразки фотографій — звісно із зазначенням авторства.

Концепт наступний:

  • Структурованість та взаємопов’язаність. Ідеалом в цій справі для мене вважається книга Дональда Алкока "Паскаль в ілюстраціях", по якій в 10-му класі я цю мову і опанував. Також це дозволить читати цей текст людям, які вже щось знають, пропускаючи відомі блоки. І цього якраз бракує в книгах відомих фотографів.
  • Практичний підхід. Теорію подавати тільки в тих обсягах, що необхідна для вирішення поточної практичної задачі. Для портрета потрібне боке? Розказати про а) діафрагму б) портретні фікси. Хоча, це не остаточна ідея для структуризації тексту, окрема матчастина все ж має бути.

Орієнтовна структура наступна:

  1. Сюжет у фотографії. Короткий розділ - правило п’яти W + вибірка цікавих знімків із вираженим сюжетом.
  2. Композиція у фотографії. Сюди включити загальні правила композиції + окремо для різних жанрів - портрети, пейзажі, спорт, інше.
  3. Технічні прийоми у фотографії — зйомка з проведенням, зі спалахом, зйомка на фоні нічного неба, з фільтрами, на різних витримках. Керування світлом.
  4. Вибір фотокамер. Види, аксесуари, їх функціонал та в яких випадках варто купувати, а в яких можна обійтися дешевшими моделями.
  5. Правові питання — де і кого знімати можна, а коли ні.

Реалізація наступна: я пишу текст, ви, якщо захочете, доповнюєте, виправляєте, висловлюєте побажання, надаєте приклади знімків: на умовах ліцензії CC BY-NC-SA 3.0, як і весь мій сайт.