Великі виробники ноутбуків намагаються мати у своєму арсеналі універсальну лінійку, на основі якої можна за невеликий кошт зробити максимально широкий спектр моделей - від дешевенького ноутбука для української школи з VGA виходом для підключення до такого ж дешевенького проектора на відкритому уроці, до більш-менш продуктивного апарата для офісу чи для дому. Прикладом цього є мій Dell Inspiron, якого я відхопив у максимальній комплектації і до цих пір задоволений, як слон.
1. Так ось, сьогодні піде мова про універсальний ноутбук Acer Aspire E5. Конкретно у моїх руках модифікація E5-571G, "топовий бюджет", так сказати.
Тож пропоную вашій увазі невеликий огляд з технічними характеристиками, зовнішнім виглядом, та враженнями від використання.
Коли в офісі Acer мені розповідали про призначення лінійки Е5, в мене перед очима виник Mercedes Unimog - автомобільна платформа для будівельників, дорожніх служб, геологів, мандрівників та багатьох інших людей, яким треба універсальна вантажівка високої прохідності. І подумав я, що лінійку ноутбуків, замість безіменного E5, можна назвати більш влучно - Unibook. Це чудова ідея, апарат не буде губитися з-поміж безликих індексів, продажі зростуть і Acer подарує мені за ідею новенький Predator. З цими приємними думками я вліз у технічні характеристики.
2. Ми маємо повнорозмірний ноутбук із повнорозмірною клавіатурою з цифровим блоком та усіма клавішами на своїх місцях. Відкрию вам маленьку таємницю - мені просто треба було попрацювати з документами на кінець семестру, тому я його і взяв. В цілому, клавіатура нормальна, тільки клавіші не дуже точно припасовані й іноді поскрипують.
Тачпад великої радості не викликав - по перше, без фізичних кнопок, по друге, іноді не спрацьовував чітко як слід. Хоча, працювати можна. Тим часом, гугль підказав, що бренд Unibook вже зайнятий якимось книжковим магазином, а новенький Predator ставав все примарнішим. Може Unitop?
3. Отже, праворуч ми маємо пару виходів USB 2.0 та оптичний дисковод. Порти трішки рознесені і це радує. А дисководом навіть скористався за час тесту - колезі скидав музику з диску на флешку. А якби не було, то не мав би мороки.
І Unilap, і Unitop також зайняті і мій новенький Predator розчинився десь в уяві.
4. Ліворуч цілий зоопарк виходів - комбіноване аудіо, USB 3.0, HDMI, LAN, VGA та гратка вентиляції.
5. Знизу добротні гумові ніжки, решітки вентиляції і сюрприз-сюрприз - знімна батарея. Давно не бачив цього в сучасних ноутбуках, ось тільки кришки для доступу до жорсткого диску та оперативної пам'яті таки бракує.
Корпус виготовлений із чорного матового пластику, сліди від рук трішки видно, проте це не заважає. Сам ноутбук видається досить тоненьким, але батарея виступає за межі дна. В цілому, нарікань на якість виготовлення не було.
6. Екран простий, як у ноутбуків аналогічної вартості.
Комбінація процесора Core i5 з відеокартою GeForce 840M дозволяє гратися в сучасні ігри. Більше того, продуктивність даного ноутбука наближається до Aspire V17 Nitro - там тільки трішки більша частота процесора і системний носій SSD. Ну і ціна вища тисяч на десять видатних українських діячів. З цінником десь в 15-16 тисяч гривень це є дуже цікава модель.
Від батареї з Aspire E5 можна вільно пропрацювати 5-6 годин, в режимі читання з приглушеним екраном - напевне і 7. Ігри, звісно, посадять акумулятор за півтори-дві години, але, тим не менше, для бюджетного класу така автономність дуже пристойна.
7. В підсумку ми маємо чудовий бюджетний практичний ноутбук для щоденної роботи з можливістю погратися в сучасні ігри. Недоліки, як для його класу, несуттєві, тому виписувати їх в стовпчик не буду. Що цікаво, коштує такий E5 десь як Aspire V13, тільки в того відеокарта лише інтегрована.
А на цьому в мене все, не перемикайтеся.