Взявся я за допомогою Python вирішувати якісь практичні задачі. Зокрема, вирішив замінити невеличкий bash-скрипт, написаний моїм товаришем три роки тому, за допомогою якого я формую HTML-код для блогу із порожніми абзацами та фотографіями із поточної теки, куди залишається просто вписати текст. Код маленький, має такий вигляд:
Тобто, цей код зчитує всі файли із вказаним в ньому розширенням із поточної директорії і для кожного файлу формує рядок із HTML-кодом. Варто зазначити, що скрипт строго заточений під мої потреби, тому вам навряд чи згодиться. Він прекрасно працює, проте мене не у всьому задовольняє. А раз я взявся за Python так чому-б не наваяти щось своє — з блекджеком та шльондрами. І я наваяв.
О, скажете ви, попередній код такий маленький, всього пару рядочків, а твоє одоробало аж на 29 (і буде зростати). Я теж так подумав, але чим-же відрізняється моє від запозиченого?
В планах — прикрутити побільше корисних опцій, загрегатувати з imagemagic для автоматичної обробки фотографій та псування їх водяним знаком і, на останок, автоматичне вивантаження фотографій на сервер. Не перемикайтеся!
P.S. В прерспективних планах — змінити професію, студні мені вже не цікаві.