Жодні закони та міліція в нашій країні не зупинить бажання бабусь поправити своє плачевне фінансове становище шляхом збирання та продажу первоцвітів. Лише повна відмова жінок приймати ті букетики на восьме березня. Але це я сильно розмріявся — навіть працівниця інтернет-кафе, де я друкував та ламінував свіжу фотографію підсніжників, чи то підлистників, так як снігу немає, не зрозуміла, як це я їх не нашманав у подарунок жінкам.

1. Отже, якщо ви не варвар, а цивілізована людина, то поступайте ось так (всі фото збільшуються):

Фотограф підсніжників

Читайте та дивіться далі, що з того вийшло.

2. Сьогодні шматочок спільноти Добре поїхали з великими фотоапаратами виїхав до селища Ставище, за яким знаходиться лісництво, а в ньому два лісових квартали зайняті ботанічним заказником — урочища "Ревуха" та "Дубина". Табличка говорить нам, що все це охороняється законом і того, хто буде тут смітити, палити вогнище, рвати первоцвіти, курити коноплю, співати російський гімн, та коїти інший непотріб, буде покараний.

Інформаційна табличка

Сподіваюся, що читачі мого блогу не стануть поправляти своє фінансове становище підсніжниками, тому ось вам пішохідний маршрут від центру Ставищ, куди приходять маршрутки з Києва та Білої Церкви, до (приблизно) потрібного лісового кварталу.

3. Якщо будете їхати з Києва маршруткою, то або оберіть будній день, або потурбуйтеся про те, щоб поміститися в салон — сьогодні зранку їхало багато народу на дачі. Отже, заходимо в ліс.

Лісова дорога.

4. А там підсніжники. Якраз у цих двох лісових кварталах вони ростуть масово — на інших ділянках лісу їх практично немає.

Підсніжники

5. Іще підсніжники — я знімав псевдомакро своїм 55-300, фокусується він з відстані не менше 1,5 метри і це створює незручності — ну, по перше, відповзати треба, а, по друге, важко сфокусуватися, так як тремтить картинка. Наступного разу на таку зйомку тільки зі штативом — навіть якщо погода видаватиметься сонячною. Іще — хочу макро Геліос — кажуть, 81н якраз мене влаштує, буду питати по барахолках.

Іще підсніжники

6. Багато підсніжників! В більшості своїй вони іще були закриті, відкритих треба було пошукати — можливо, ми зарано сюди навідалися, так як багато рослин тільки-тільки прокльовувалися.

7. Судячи із слідів, тут водяться дикі кабани — ідеальним варіантом було-б зустріти такого на відстані досяжності телевика, але не ближче.

Підсніжники

8. Окрім підсніжників, ми знайшли пальці небіжчика — гриб ксиларія багатовида (Xylaria polymorpha), а ви вперше читаєте латину в моєму блозі. Мене покусав біолог, це заразно.

Ксиларія багатовида

9. Ну і на цьому трутовику ми закінчимо нашу цивілізовану прогулянку лісом із підсніжниками.

Трутовики

На сьогодні все, не перемикайтеся.