1. На фото не вступне прослуховування до консерваторії. І не виклик порушника на студраду. Всі ці люди молодого хлопця зараз будуть ... будуть ... гуртом знімати. На Canon. За попереднім зговором.

Збори

Отже, в кінці березня Canon організувала три майстер-класи по фото і відеозйомці за участі фотографа та відеографа Антона Ткаченка. На жаль, я зміг відвідати лише один, останній, що був присвячений відеографії на DSLR камери. Як і на майстер-класі Сляднєва по фуд-тролінгу френдів на Фейсбуці після 18:00 було дуже цікаво.

2. Фотографій у мене не багато, я більше слухав і навіть трішки брав участь у процесі, тому в кінці допису використаю запозичені матеріали. Ну і врешті не хотілося сильно розмахувати своїм Nikon серед кеноністів та гітарістів. Мужичок з гармошкой гітаркой - Олександр Суров, співав нам пісеньку і не соромився об'єктивів.

Музикант

3. В цілому, речі не складні, але вартість техніки значно дорожча, ніж потрібна для фуд-фото, зокрема, треба розжитися на нормальні мікрофони і мати камеру, а то і кілька, що має постійний автофокус у відео, входи на мікрофон та навушники і можливітсь ручного регулювання рівня звуку в меню. Мій скромний D5100 тут не дуже годиться саме по звуковій частині.

Зйомка

Отримані знання я спробую викласти тезово. Деякі з них я розумів до цього на інтуїтивному рівні, а інші були для мене новинкою. Отже:

  • Зрозуміло, що знімати треба із декількох ракурсів, а, отже, у вас буде декілька доріжок, що ви потім будете зводити в відеоредакторі. Серед них має бути майстер-доріжка і байдуже, що там буде за відеоряд, але в ній має бути бездоганний звук. Всі інші підлаштовуються під неї.
  • Ракурси можуть бути рухомими: наїзди та відїзди, легкі повороти та нахили в сторони, коротше - фізкультура для оператора. Для плавних поступальних рухів використовуються спеціальні візки, у нас був оператор на скейті.
  • Якщо у вас мало камер, то доведеться знімати в більше дублів, щоб отримати доріжки з різних ракурсів. Даєш камери із усіх сторін.
  • Не забудемо про детальну розкадровку - ви маєте наперед спланувати, що і звідки зніматимете і в який час воно буде займати кадр. Ну й правильно построїти учасників знімальної групи.
  • Якщо відео буде ретельно оброблятися та виконуватиметься робота над кольорами, то можна знизити контрастність та насиченість в налаштуваннях відеозйомки, тоді хоч кадр і матиме плоский вигляд, але залишить більше простору для маневрів відеоредактора.
  • А, взагалі, відео це більш тривалий і важкий процес, ніж фото. Дивитеся, як популярний відеоблогер легко та невимушено торохтить в кадрі? За цим стоїть важка праця, хіба що він стрімер і дає прямий ефір.

4. Актор терпляче раз за разом виконував один і той же стовпець пісні, щоб учасники назнімали якомога більше відео з різних ракурсів.

Зйомка

5. Ну а потім все це відео скинули на макбук і при нас Антон зібрав кліпчик. Не обійшлося без експертів та командирів, що найкраще знають, як зводити доріжки, тому остаточний варіант кліпу Антон зібрав вдома.

Компонування

До вашої уваги результат. Не ідеал, є помарки, але вже не аматорська робота.

Як завжди, в кожній добрій справі знайдуться люди, які стоять осторонь і спостерігають. Тут таким виявився Павло Омельченко, який зняв відео та склав кліпа по всій серії майстер-класів.

6. А свою розповідь я закінчу красивою ліпниною на стелі, так як захід відбувався в центрі Києва.

Декорація

На цьому в мене все, скоро буде великий та маленький цікаві ноутбуки, не перемикайтеся.