Восени минулого року в мої загребущі руки потрапила цікава прос’юмерка Canon PowerShot G7 X. Все в ній було добре — і знімки, і функціонал, і дизайн цікавий. Ось тільки маленький корпус був не настільки зручним через розміри елементів керування та відсутність хвату. Іще критично не вистачало діапазону фокусних відстаней — попри зловтіху всіляких товаришів про те, що довгі скельця для слабаків, існує безліч ситуацій, коли потрібне можна дістати лише телевиком.

В Canon послухали ці забаганки, почухали потилицю і викотили PowerShot G3 X — практично та сама прос’юмерка, тільки в більшому корпусі з хватом і двадцятип’ятикратним зумом. Невже це буде ідеальна камера для подорожей? Вся фотосумка в одному корпусі — і характеристики чудові, і скельця не треба міняти. Отже, давайте розберемося.

Canon PowerShot G3 X

Під катом аж 42 знімки, тому деякі, для зручності, я згрупував — їх можна збільшувати клацанням.

Характеристики фотокамери

  • Матриця: 20,9 МП з діагоналлю 1" (13,2 х 8,8 мм). Розмір кадру 5472х3648 точок.
  • Об’єктив: суперзум із фокусними відстанями еквівалентними 24-600мм для повного кадру. Діафрагма f/2,8-5,6. Вбудований нейтральний фільтр.
  • Параметри зйомки: витримка 30-1/2000с, чутливість ISO 125-12800.
  • Формат кадрів: JPEG та/або RAW CR2.
  • Серійна зйомка — до 5,9 к/с при фокусуванні лише перед першим кадром.
  • Відео: 1920x1080 при 60 к/с. Можливість ручного керування параметрами відеозйомки.
  • Вбудований спалах із можливістю відхилення світлового потоку.
  • Екран: поворотний (вгору та вниз) сенсорний, діагоналлю 3,2" з 1620000 точок.
  • Комунікації: комбіноване гніздо для зовнішнього спалаху чи аксесуарів, USB, HDMI, дротовий пульт, вхід для мікрофона, вихід на навушники.
  • Бездротове з’єднання: WiFi в режимі точки доступу, керування через смартфон фірмовою утилітою.
  • Батарея: 920 мАг.

Дизайн та ергономіка

Через більші розміри корпусу фотокамера має хват, зручно розташовані елементи керування та дещо більший екран. Звісно, це не дзеркалка, але апарат можна спокійно утримувати однією рукою і швидко змінювати параметри зйомки за допомогою командного диску.

Canon PowerShot G3 X
Canon PowerShot G3 X

Зверху ми бачимо диск вибору режимів, колесо компенсації експозиції, командний диск та кнопку відео, функціонал якої можна змінити, що є плюс п’ять до зручності. Іще плюс десять додає широке зручне кільце на об’єктиві, що так само легко крутити, як на дзеркалці. Також є функціональна кнопка на задній панелі — цього набору вистачить, щоб не лазити в меню в більшості випадків.

Canon PowerShot G3 X
Canon PowerShot G3 X
Canon PowerShot G3 X

Деталі

Екран, на відміну від G7 X, повертається вже не тільки вгору, а й вниз — я думаю, в наступній моделі прийдуть до поширеної конструкції, що дозволяє відкидатися і вбік (яку Canon і так ставить на деякі суперзуми та дзеркалки). Дисплей достатньо яскравий і нарікань не викликає. Серед іншого — присутні гістограма та електронний горизонт.

Canon PowerShot G3 X

Джентльменський набір з’єднань дозволяє виконувати широкий спектр завдань, виходи для навушників та мікрофона покликані зацікавити цією камерою відеографів-аматорів.

Canon PowerShot G3 X
Canon PowerShot G3 X

Батарея невелика — всього 920 мАг, навіть у G7 X була дещо більша, проте тут її можна заряджати через USB. А так як я неодноразово підключав камеру до ноутбука впродовж тесту, то вияснити, яка її автономність, не вийшло. Однак в далеких подорожах запасна батарея зайвою не буде — з одного заряду такі камери дають до 300-350 кадрів через моторизовану трансфокацію та кадрування по екрану.

Canon PowerShot G3 X

Спалах типу "робот Воллі" відкидається на досить велику відстань від осі об’єктива і відхиляється вгору та вниз. Я використовував його при зйомці "Їжі в кадрі" щоб трішки підсвітити спереду і підпалити зовнішній спалах, що працює в режимі світлової пастки.

Canon PowerShot G3 X

Досить базікати, йди знімай!

Якщо ви натиснете на важіль трансфокації, із корпуса виїде довгий чорний фалічний об’єктив із нанесеними позначками шкали фалічності. Цікаво, якщо такі позначки робити порноакторам на їх робочих інструментах?

Canon PowerShot G3 X

До слова, +10 зручності додає кнопка MF (ручний фокус) на об’єктиві та кнопка автокадрування, яку можна перепризначити — ще за нас автоматика не компонувала кадр.

Звісно, 25х — це не якийсь дуже великий зум, зараз роблять більше за 50, проте, на мою думку, цього достатньо, враховуючи, що за величезний діапазон фокусних відстаней таки доводиться розплачуватися якістю. Об’єктив трішки милить деталі, чого не було в G7 X.

Canon PowerShot G3 X
Canon PowerShot G3 X
Canon PowerShot G3 X
Canon PowerShot G3 X
Canon PowerShot G3 X
Canon PowerShot G3 X

Не те, щоб він так сильно милив — можна спокійно вивести картинку на великий екран, а при прямих руках знімки годяться для друку на А4, проте більших деталей ви можете не побачити — наприклад, пташечок на гілці розгледіти важко. (Вбудований в автора скептик радить поїхати в Межигір’я — там пташечки крупніші і деталей більше) Нагадую, що знімки можна збільшити чи відкрити в новій вкладці.

На короткому фокусі з чіткістю вже краще.

Canon PowerShot G3 X
Canon PowerShot G3 X
Canon PowerShot G3 X
Canon PowerShot G3 X

Наведення на різкість проходить без нарікань — збільшена область посеред екрану показує, чи вірно фотокамера обрала об’єкт для фокусування, що корисно, коли, наприклад, в кадрі трапляються гілки. При натисненні вищезгаданої кнопки MF фотокамера підсвічує різкі краї, а кільце на об’єктиві дозволяє (сюрприз-сюрприз) навестися вручну.

Canon PowerShot G3 X
Canon PowerShot G3 X

Враховуючи, що матриця та процесор у PowerShot G3 X такі само, як у раніше оглянутому G7 X, я полінувався робити штучний тест на шуми, просто познімав увечері. ISO 1600 можна не обробляти взагалі (нижче такі знімки), 3200-6400 цілком придатні за умови прямих рук та помірного шумодаву — характеристики десь на рівні недорогої дзеркалки. Практично немає хроматичних шумів, що спрощує обробку.

Canon PowerShot G3 X
Canon PowerShot G3 X
Canon PowerShot G3 X
Canon PowerShot G3 X

Іще я потрудився увечері зняти коротке відео — дуже приглядний результат, хіба що автофокус погано ловить потік зустрічних фар на великому зумі, але це вже крайнощі.

На жаль, моторизований об’єктив не дуже гарно впливає на швидкодію камери — в дзеркалках, доки камера записує попередній знімок, ти уже наводишся на новий кадр, а тут, коли камера зайнята, то ігнорує твої потуги до творчості. Не можна сказати, що G7 X суттєво гальмує, проте швидка репортажна зйомка, або сюжет про те, як гепард наздоганяє та їсть газель з пасажирами може датися важко.

На останок вам іще пакован фотографій, всі збільшуються.

Canon PowerShot G3 X
Canon PowerShot G3 X
Canon PowerShot G3 X
Canon PowerShot G3 X
Canon PowerShot G3 X
Canon PowerShot G3 X
Canon PowerShot G3 X
Canon PowerShot G3 X
Canon PowerShot G3 X
Canon PowerShot G3 X
Canon PowerShot G3 X
Canon PowerShot G3 X
Canon PowerShot G3 X
Canon PowerShot G3 X
Canon PowerShot G3 X

Ціна та конкуренти

Я думаю, ви здогадуєтеся, що така чудова та видатна фотокамера буде коштувати не менше, як недорога дзеркалка, але це іще скромно сказано. На момент написання цього тексту наші щедрі інтернет-магазини оцінюють Canon PowerShot G3 X орієнтовно в 19000 гривень і це дорого. За ці гроші можна купити Canon 1200D та пару недорогих лінз до нього і ще залишиться на кофр чи фільтри. Можна купити навіть бездзеркальну системну камеру — проте ті, що дешевше 15000 гривень нам не конкуренти — за ергономікою та керуванням, за характеристиками скла, за якістю матриці, врешті. Із такого, на що варто звернути увагу, я побачив комплект Fujifilm X A2 з двома об’єктивами та Panasonic Lumix DMC-FZ1000, який за ту ж ціну пропонує майже ті само характеристики, дзеркалочну ергономіку, 4К відео та видошукач. Утім, порівняння чисто теоретичне, оскільки зазначених камер я в руках не тримав, треба якось приставати до Панасів, може щось дадуть на огляд.

Висновки

Отже, ми маємо цікаву універсальну фотокамеру для досвідчених любителів, які не хочуть тягати за собою купу лінз та поспіхом їх міняти при появі орлана в небі чи дикого кабанчика за посадкою після того, як щойно зняли квіточку зблизька — фокусується G3 X від п’яти сантиметрів. Вбудований фільтр дозволяє виконувати пейзажну зйомку вдень. Так як ця модель з’явилася в продажу недавно, то коштує вона дорогувато, проте за рік може подешевшати рази в півтора, як це зробив вищезгаданий Панас — і тоді ви, напевне, захочете її купити. А на цьому в мене все, не перемикайтеся — я взяв іще один апарат на огляд.