Розмір не має значення. Головне - майстерність. Отже, продовжуємо розмову про те, що дзеркалки це зло і сьогодні я вам покажу дуже маленьку фотокамеру, що покаже вашим бюджетним дзеркалкам кузькину маму.
1. На огляді в моєму блозі Canon PowerShot G7 X, компактна фотокамера із незмінним об'єктивом та розширеними можливостями, що модно називати прос'юмерками - від слів professional consumer.
Нижче ви побачите наступне:
Всі фотографії можна клацати.
Canon уже п'ятнадцять років випускає компактні фотокамери серії G - апарати з класичним дизайном та збільшеним, в порівнянні з іншими компактами, набором функцій та покращеними характеристиками. Сюди входить досить світла оптика та більша матриця, можливість зйомки в RAW та точного керування експозицією.
Модель PowerShot G7 X оснащується 1" матрицею на 20Мп, склом з фокусною відстанню в 35мм еквіваленті 24-100мм (4.2х) та діафрагмою f/1.8-2.8. Апарат дозволяє знімати в JPEG та/або у Canon'івський RAW CR2, підтримує серійну зйомку зі швидкістю 4 к/с при постійному автофокусі, або до 6-ти при фокусуванні лише перед першим знімком. Цікавинкою даної камери є також вбудований у об'єктив нейтральний сірий фільтр - його дійсно там видно при увімкненні, це не програмна емуляція. Також можна знімати відео в якості FullHD із частотою до 60 к/c. Традиційний уже WiFi доповнився новим NFC, проте в мене на нього іще нічого немає.
2. Фотокамера дуже маленька та легенька, всього десь 330 грамів з батареєю та картою пам'яті, і легко поміщається до кишені куртки. Більше ніяких кофрів та фотосумок, майже як мобілка. Але на такому маленькому корпусі розташовано багато елементів керування. Зокрема зверху окрім стандартних кнопок увімкнення, спуску та важеля трансфокації, суміщені диски вибору режимів та експопоправки. Досить поширене рішення, проте через малесенькі розміри камери з вашими товстими пальцями в перший час буде незручно їх крутити, варто було б зробити ці диски вищими.
Навколо об'єктива, що ховається в корпус, знаходиться електронне кільце - і на нього можна навішати різні функції, залежно від режиму - від витримки до трансфокації на строго задані фокусні відстані. Якщо ви звикли в дзеркалці чи системній бездзеркалці лівою рукою крутити кільце - це для вас.
3. По кнопках ззаду ми можемо оцінити, наскільки компактною є ця фотокамера. "Функція кільця" дозволяє легко визначити, що ви будете крутити лівою рукою. Більше того, через меню можна змінити і призначення самої цієї кнопки. Іще можна змінити призначення сусідньої кнопки запису відео. Так, я про це давно мріяв - перепрограмувати кнопку відео! Втім, без нього ви не залишитеся, повернувши диск в режим відео, зможете знімати ролики незалежно від обраної функції.
Далі типовий Canon'івський п'ятипозиційний перемикач із іще одним диском, але він теж маленький і з вашими грубими пальцями може бути незручним. Що ж, компактність потребує жертв.
4. Над елементами керування ми бачимо накладку під великий палець. Проте спереду виступа немає, тому камеру доводиться тримати як мильничку чи телефон і керування однією рукою є неможливим.
5. Знизу в одному відсіку знаходиться батарея на 1250 мАг та картка пам'яті. Передбачено, також, можливість живитися від зовнішнього джерела. Коло штативного гнізда видніється значок NFC.
6. Збоку заглушка для роз'ємів mini (чи micro) HDMI, mini USB, суміщений із аналоговим виходом, а нижче - кнопка активації WiFi, що дає можливість дистанційно керувати камерою з планшета, телефона чи комп'ютера. Хоча сайт Canon при спробі скачати фірмову програму попросив у мене серійника, якого на демонстраційному зразку не знайшлося, тому довелося шукати файл деінде. Камера може працювати як в режимі інфраструктури так і в прямому зв'язку.
7. З іншого боку важіль активації спалаху - він тут викидається та ховається вручну. Зі спалахом камера стає схожа на робота Воллі, тільки сміття не збирає. Але, на жаль, суттєво відхилити потік світла хоча б доверху, як це зроблено у деяких сучасних вбудованих спалахах, не можна.
8. Фотокамера має поворотний екран в стилі "Canon товсто тролить любителів поворотних екранів". Якщо що, то я любитель поворотних екранів і в мене засвербіло знизу, коли я виявив, що він відкидається лише вгору, зате аж на 180 градусів. Можна знімати селфі, також це буде чудовим для відеоблогерів - тим більше, що апарат відео знімає гарно.
Екран сенсорний, дозволяє виставляти дотиком точки фокусування та обирати пункти в меню, ну і дивитися відзнятий матеріал. Окрім того, він дуже інформативний. По-перше, бомбєзний двохосьовий віртуальний горизонт як у літаку: забавка для перфекціоністів, вбиває час. Далі є гістограма в реальному часі, фокус-асистент, збільшення центральної області та багато чого іншого. Екран налаштовується, можна визначати, чим ви хочете захарастити його площу.
Окрім типових функцій дзеркалок - брекетинг, HDR, RAW, ручні режими - фотокамера також має типові функції компактів. Всілякі творчі фільтри, риб'яче око, сюжетні режими. Цікавим також є вміння фотокамери розпізнавати обличчя людей. Не просто знаходити обличчя, а й впізнавати занесені в пам'ять фізіономії, які воно позначає на знімку і ставить лайк.
9. Давайте вже щось познімаємо. Працює апарат швидко, на увімкнення та фокусування нарікань не було, єдине, що були затримки з трансфокацією, коли я хотів швидко перемкнутися після чергового знімка на інший план. Все ж ручний зум краще за моторизований. Камера робить RAW'и по 20МБ - думаю, що стискає. Якість фотографій, утім, належна - лише під великим мікроскопом я знайшов маленькі хроматичні аберації, проте фірмове програмне забезпечення з ними успішно бореться.
10. Увечері фотокамера також знімає чудово - фокусується як слід при слабкому освітленні і не сильно шумить. Серед іншого, дається взнаки світлий об'єктив.
11. Мінімальна відстань фокусування - близько 5 см, так що ви можете знімати всіляких жучків та квіточки в макро. Широка діафрагма навіть розмиває фон, що дозволяє приховати срач у вашому помешканні.
При зйомці на високих ISO камера зірок з неба не хапає, проте поводиться цілком достойно, на рівні недорогих дзеркалок. Фото при ISO 3200/6400/12800, збільшуються, шумодави повимикав.
Окрім дрібних елементів керування в мене виникли зауваження до автономності. Вона поки не може бути високою в апаратів із моторизованою трансфокацією та автоматичним складанням об'єктива. Виробник заявляє про 250 кадрів, у мене вийшло 240 - спишемо на холодну погоду та те, що я часто вмикав та вимикав. Маленькі камери також швидко вихолоджуются, на відміну від важкої дзеркалки, якою я знімав в морозний день кілька сотень кадрів. Тож один-два запасних акумулятори в дорогу не будуть зайвими, тим більше, що вони розміром як у мобільного телефона.
Ось вам іще фотографії.
Пара відео:
Як бачите, фокус губиться вже коли ну геть нізащо вхопитися.
Ну а тепер час підсумків. Маємо компактну фотокамеру із характеристиками недорогої дзеркалки і такою ж ціною. Якщо ви знімаєте одним кітовим склом, то дзеркалка вам взагалі не потрібна. Також цей апарат може використовуватися в доповнення до великої камери. В цілому, я собі такого хочу. На цьому в мене все, не перемикайтеся.
Ще фотокамери в моєму блозі: